Aktualności

Duchowe pielgrzymowanie - Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Jutro rano (15.08) o godz. 8.30 z kościoła św. Jacka w Opolu wyruszy piesza pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę.

Ks. bp. Andrzej Czaja zachęca do uczestniczenia w tej pielgrzymce, a ci którzy nie mogą wyruszyć fizycznie to zaprasza do duchowego towarzyszenia. Chcemy duchowo wyruszyć na pielgrzymkę na Jasną Górę i tym samy towarzyszyć pielgrzymom, aż do zakończenia pielgrzymki w sobotę 20 sierpnia. W tym czasie nasz kościół będzie otwarty przez cały dzień. Chętnych zapraszamy na indywidualną modlitwę do kościoła, do udziału w Eucharystii, którą będzie poprzedzała modlitwa różańcowa oraz na codzienną adorację po wieczornej mszy św. od godz. 20.00 do godz. 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Na stronie internetowej www.pielgrzymka-opolska.pl w zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» znajdują się materiały tekstowe na każdy dzień pielgrzymki (konferencje, refleksja przed Aniołem Pańskim i Koronką do Bożego Miłosierdzia).

Duchowe pielgrzymowanie

 

W nawiązaniu do zachęty Biskupa Opolskiego do duchowego pielgrzymowania, podajemy informacje przydatne duchowym pielgrzymom. Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji.

Jak zatem duchowo pielgrzymować? Najpierw świadomie podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, zaplanować na to czas i być gotowym na wyrzeczenia oraz wzbudzić intencję, która będzie mu towarzyszyła. Dobrze byłoby przystąpić także do sakramentu pokuty i pojednania oraz zadbać o codzienne uczestnictwo we Mszy św. w swojej parafii i przyjąć Komunię Świętą.

Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy:

(1) Aplikacja Mobilna BonaFide. Należy ją pobrać na swój telefon (Smartfon lub iPhone) z Internetu (Sklep Google Play lub AppStore) wpisując nazwę «Bonafide». Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto podając swoje podstawowe dane, a następnie wybrać naszą diecezję i odpowiedni strumień pielgrzymki. Aplikacja zawiera wszystkie przydatne informacje i pomoce duchowe Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki.

(2) Strona internetowa (www.pielgrzymka-opolska.pl). W zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» znajdują się materiały tekstowe na każdy dzień pielgrzymki (konferencje, refleksja przed Aniołem Pańskim i Koronką do Bożego Miłosierdzia) oraz modlitwy. Na stronie znajdują się także inne przydatne informacje i pomoce.

(3) Profil Facebook (www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska). Kilka razy w ciągu każdego dnia będą na nim umieszczane przydatne informacje oraz materiały dla duchowych pielgrzymów. Dostępna będzie także transmisja video z Mszy św. pod przewodnictwem Księży Biskupów z różnych miejsc diecezji.

(4) Transmisje i audycje w Diecezjalnym Radiu Doxa. Nasze diecezjalne radio przygotowało specjalną ramówkę na czas pielgrzymki, a w niej: «wejścia na żywo» z trasy, rozmowy z pielgrzymami, ponadto o godz. 19.00 wieczorne studio pielgrzymkowe, o 20.00 transmisja nabożeństwa, a po nim pielgrzymkowe konferencje.