Duszpasterstwo Młodzieży 2015/2016 - Strona 3 Email
sobota, 29 sierpnia 2015 20:24
Spis treści
Duszpasterstwo Młodzieży 2015/2016
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony
W sobotni wieczór 14 listopada w auli nad kościołem seminaryjnym w Opolu, zakończył się Prolog 5,7. Uczestniczyło w nim ok. 300 osób, w tym ok. 100 po raz pierwszy. Było to spotkanie młodych ludzi, pełnych zapału i energii, wypełnione modlitwą, rozważaniami i wymianą doświadczeń. Zawsze mnie cieszy, kiedy przyjeżdżam na prologi, cieszy mnie, gdy spotykam się z ludźmi, którzy są otwarci, nie patrzą na ciebie tak fizycznie, a raczej tak duchowo, jest to też czas, kiedy się ubogacam wiarą - mówi Dżesika z Raciborza. Sama nazwa Prologu nie jest przypadkowa. Cyfry 5,7 oznaczają rozdział i werset z Ewangelii według św. Mateusza, czyli słowa, które są tematem ŚDM „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W tym spotkaniu uczestniczyła także młodzież z naszej parafii. Więcej tutaj.
 
W niedzielę 25 października, ks. Mateusz Kozielski głosił kazania wyjaśniając parafianom, jak będzie wyglądać program tzw. "Dni w Diecezji" w dniach 20-25 lipca 2016 r. poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016. W liście parafialnym w niedzielę 18 października został umieszczony następujący tekst: DRODZY PARAFIANIE – gdyby ktoś był chętny przyjąć pod swój dach na parę dni przynajmniej 2 osoby, bylibyśmy wdzięczni. Z pewnością będzie to czas wzajemnego umacniania wiary i niezwykłych spotkań. Osoby, które zdecydują się przyjąć wspomniane przynajmniej 2 osoby, muszą ze sobą zabrać deklarację zakwaterowania, która będzie znajdowała się z tyłu kościoła – na stoliku. Należy ją wypełnić i w następną niedzielę 25 października przynieść do zakrystii. Jak to będzie wyglądać? Czy to znaczy, że cały tydzień muszę być w domu z tą młodzieżą? Otóż nie, najważniejszy dla nich jest dach nad głową, a dokładniej – przenocowanie, bo każdy dzień mają zaplanowany, więc nie trzeba się o to martwić. Zwieńczeniem tych dni będzie wspólny festyn rodzin z naszymi gośćmi w niedzielę 25 lipca 2016 r. na parafialnym placu plebanijnym. Liczymy na Waszą otwartość i pomoc! Chęć przyjęcia młodzieży w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r. zadeklarowało 30 rodzin naszej parafii.
 
W piątek 23 października o g. 20.00 w parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi odbędzie się czuwanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM Opole-Kraków 2016 r. Będzie to cykl comiesięcznych spotkań, gdzie w programie: wspólna modlitwia, konferencja i Msza św. Zakończenie ok. g. 22.00.
 
 
 
 
W środę 28 września odbyło się spotkanie Parafialnego Zespołu ŚDM 2016 r. Zostały omówione najaważniejsze sprawy związane z przyjęciem młodzieży do naszej parafii w liczbie 50 osób na tzw. Dni w Diecezjach w dniach 20-25 lipca 2016 r. Młodzi ludzie mają w tym czasie zamieszkać w rodzinach naszej parafii, które zgłoszą chęć ich przyjęcia w swoich domach/mieszkaniach. Minimum to 2 osoby na rodzinę. Parafialny Zespoł ŚDM tworzą: duszpasterz i kilka osób odpowiedzialnych za zorganizowanie noclegów i kontakt z grupą z zagranicy, przygotowanie programu DwD i kontakt z Centrum ŚDM.
 
 
W piątek 4 września o g. 19.00 ks. Mateusz Kozielski odprawił Mszę św. w int. młodzieży naszej parafii na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Mszę św. uświetnił kilkuosobowy zespół muzyczny. Po Mszy św. odbyło się spotkanie organizacyjne dla lektorów.
 
 

 

W dniach 4-6 września na Górze św. Anny odbył się Prolog 4, w którym uczestniczyło ponad 300 wolontariuszy ŚDM 2016 r. Prolog to wprowadzenie do czegoś bardzo ważnego, istotnego, podstawowego. W naszym Prologu, który rozpoczynamy, istotny jest sakrament pokuty i pojednania, który wprowadza nas w spotkanie z Bogiem i ze sobą – tłumaczył młodym bp Rudolf Pierskała, który w piątkowy wieczór uczestniczył w wieczornym nabożeństwie spotkania z przebaczającym Ojcem. Biskup, nawiązując do przypowieści o marnotrawnym synu, którą precyzyjniej nazwał przypowieścią o miłosiernym Ojcu, wyjaśniał młodzieży, że Jezus nie odrzucał osób grzesznych, ale zawsze z nimi rozmawiał, pomagał im w dojściu do świadomości, że Bóg zawsze jest gotowy do okazania miłosierdzia. Więcej tutaj. (tekst i zdjęcie www.opole.gosc.pl)


 

Valid XHTML and CSS.