Duszpasterstwo Młodzieży 2015/2016 Email
sobota, 29 sierpnia 2015 20:24
Spis treści
Duszpasterstwo Młodzieży 2015/2016
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

ROK SZKOLNY/AKADEMICKI 2015/2016

 
W tym roku odbyły się m.in. tzw. Dni w Diecezji (20-25.07.) oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka (26-31.07.). Bardzo liczna grupa młodzieży i wolontariuszy naszej parafii aktywnie uczestniczyła w tych wydarzeniachDuszpasterstwo Młodzieży w parafii i diecezji:
  

W dniach 20-25 lipca odbyły się tzw. Dni w Diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. W piątek 22 lipca w naszej parafii w tzw. Dniu Miłosierdzia, ukraińska młodzież - nasi goście i młodzież naszej parafii przygotowali okolicznościowe spotkanie dla seniorów i mieszkańców Domu Kombatanta, który znajduje się obok kościoła. Spotkanie przeniknięte było śląską gościnnością gospodarzy i franciszkańskim duchem pielgrzymów z Ukrainy. Główne motto Światowych Dni Młodzieży w Opolu i Krakowie brzmiało: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Więcej tutaj.

 
W środę 22 czerwca o g. 19.00 ks. Mateusz Kozielski odprawił Mszę św. w intencji parafialnej młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w salce.
 
 
  
 
 
W czwartek 16 czerwca o g. 19.00 w salce katechetycznej odbyło się spotkanie dla rodzin naszej parafii, które zadeklarowały się przyjąć młodzież na tzw. "Dni w Diecezji" w dniach 20-25 lipca br., poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca br. W naszej parafii zagości 42-osobowa grupa młodzieży z Ukrainy.
 
 
W niedzielę, 29 maja ​na Górze św. Anny zakończył się ostatni Prolog przed Światowymi Dniami Młodzieży. Gościem wolontariuszy ŚDM był bp Rudolf Pierskała. 320 uczestników spotkania, zorganizowanego przez Centrum ŚDM w diecezji opolskiej, przez trzy dni przygotowywało się do wyboru Chrystusa na Pana i Króla. Akt ten miał miejsce podczas uroczystej niedzielnej Mszy św. W spotkaniu wzięła udział także młodzież z naszej parafiiWięcej tutaj.

 

Wieczorem w wigilię Diecezjalnego Święta Rodziny w sobotę 30 kwietnia w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy spotkała się młodzież na wielkanocnym czuwaniu, zorganizowanym pod hasłem „1050 razy lepiej". Jeszcze przed wejściem do kościoła uczestnicy spotkania wypełniali specjalny akt urodzenia. Specjalny, gdyż data, którą mieli tam wpisać nie była datą ich narodzin, ale datą przyjęcia chrztu św. Więcej tutaj.
 

 

W czwartek 31 marca w czasie Mszy św. o g. 18.00 w kościele pw. Ducha Św. w Winowie, młodzież kl. III gimnazjum naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił im Ks. Biskup Paweł Stobrawa. Jak przed rokiem, jako pamiątkę tego sakramentu młodzież otrzymała krzyżyk nawiązujący do ŚDM 2016. ZDJĘCIA
 
 

 

W piątek przed Niedzielą Palmową 18 marca o g. 19.00 w czasie spotkania młodzieżowego w tzw. "kafejce" nasza młodzież przygotowywała specjalne wiązanki palm z okazałym bukszpanem, które były rozprowadzane w czasie tradycyjnego kiermaszu wielkanocnego w Niedzielę Palmową 20 marca, prowadzonego przez dzieci i młodzież. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony m.in. na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca br.
 
 
 


 

Valid XHTML and CSS.