Komentatorki Email
czwartek, 06 października 2011 22:03
GRAFIK DLA KOMENTATOREK - tutaj
 
Dziewczęta, nasze komentatorki angażują się w liturgię Mszy św. i nabożeństw w parafii. W czasie Mszy św. czytają krótkie teksty wprowadzające w tematykę czytań liturgicznych oraz krótkie wprowadzenie do Eucharystii i podsumowanie przed końcowym błogosławieństwem. Komentatorki czytają także komentarze w czasie Triduum Paschalnego, prowadzą różaniec oraz aktywnie uczestniczą w życiu religijnym naszej wspólnoty. Od września 2016 r. opiekunem duchowym będzie nowy wikary ks. Jan Pander.
W niedzielę 9 lutego 2014 r. w czasie SUMY o g. 10.00 do grona KOMENTATOREK naszej parafii w uroczystym obrzędzie przyjęto 10 nowych dziewcząt, które zostały odpowiednio przygotowane. Wrowadzenia kandydatek dokonał Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, który przewodniczył uroczystej celebrze Mszy św. w asyście ks. Łukasza Kniecia, który przygotował uroczystość. Nasze komentatorki, studiujące i uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych bardzo aktywnie angażują się w liturgię parafialną. Cieszymy się, że teraz tę zaszczytną i honorową funkcję będą pełnić również młodsze dziewczęta. Liturgię niedzielnej sumy ubogaciła Schola parafialna. 

 

PRZYJĘCIE KOMENTATOREK 2014 - tutaj

 

W roku liturgicznym 2015/2016 pisane są nowe komentarze do liturgii

 

Starsza grupa komentatorek

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Valid XHTML and CSS.