Dzieci Maryi Email
czwartek, 06 października 2011 22:03
Stowarzyszenie Dzieci Maryi obejmuje młode dziewczęta, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Powstało ono pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830 r., w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX dnia 20 czerwca 1847 r. Jest ono zarejestrowane w Papieskiej Radzie Świeckich. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi osiąga swój cel poprzez korzystanie z takich środków jak: przeżywanie Eucharystii, kontemplację osoby Maryi, naśladowanie Maryi i praktykowanie Jej cnót, rozpowszechnianie i noszenie Cudownego Medalika zgodnie z obietnicą zawartą w słowach Maryi: "Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask", poznawanie historii objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure i symboliki Cudownego Medalika. Hasłem Stowarzyszenia są słowa: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dzieci Maryi idąc za wezwaniem Matki Bożej wypowiadają tę modlitwę jak najczęściej. Zawołaniem Dzieci Maryi są słowa: "Cześć Maryi" odp.: "Cześć Niepokalanej". Znakiem rozpoznawczym jest medal Niepokalanej objawiony św. Katarzynie Laboure. Stowarzyszenia zawsze noszą na szyi medalik.
Dzień 8 grudnia każdego roku to najważniejsze święto Wspólnoty Dzieci Maryi, ponieważ przypada wtedy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii modlimy się w int. marianek i animatorek. W czasie Mszy św. są przyjmowane nowe kandydatki, a pozostałe marianki odnawiają przyrzeczenia i otrzymują medalik z wizerunkiem Matki Bożej. Po Mszy św. w salce parafialnej odbywa się radosne spotkanie wraz z rodzicami oraz spektakl przygotowany przez dziewczęta.
Marianki naszej parafii mają swoje spotkania formacyjne w dwóch grupach. Starsza grupa w piątki o 18.45, a młodsza w sobotę o 9.15 Zebrania prowadzą starsze animatorki: Karolina Pawleta i Urszula Midek. Opiekunem duchowym jest ks. Jan Pander.
 

Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi - wejdź

 
Dzieci Maryi - 8.12.2015
 
 
 
 
Spotkanie w salce parafialnej - 8.12.2014
 
 
 
 
 
 
Odnowienie Przyrzeczeń Mariańskich - 8.12.2013
 
 
 
 
 
 
Marianki w Radiu Plus Opole - Audycja "Buksy i Marsjanki" - 13.04.2013
 
 
 
 
 
 
Marianki 2012 r.
 
 
 
 

 

 
 
 

Valid XHTML and CSS.