Duszpasterstwo LSO 2012/2013 Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 13 września 2014 15:08
Spis treści
Duszpasterstwo LSO 2012/2013
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

DUSZPASTERSTWO LSO 2012/2013

 
W dniach 26 i 27 sierpnia na zakończenie wakacji na Górze Św. Anny odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka LSO, w której wzięli udział również nasi Ministranci. Wyjazd dekanalny zorganizował ks. Rafał Prusko, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu.
 
 
 
 
W czasie wakacji w dniach od 17 do 24 sierpnia 72 dzieci i młodzieży z parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach oraz parafii Wniebowzięcia w Krapkowicach-Otmęcie pod opieką kilkunastu wychowawców i opiekunów, w tym kapłanów ks. Adama Jankowskiego i ks. Piotra Piontka wzięło udział w obozie wypoczynkowo-formacyjnym w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie k/Kalwarii Zebrzydowskiej. Był to wspaniale przeżyty czas pod hasłem: „Weź życie w swoje ręce-przyszłość zaczyna się dzisiaj" (bł. JP II). Każdego dnia miały miejsce warsztaty artystyczne, plastyczne, muzyczne oraz sportowe, był czas na wspólną modlitwę poranną i wieczorną oraz Eucharystię w kaplicy Podwyższenia Krzyża Św. z ołtarzem przy którym Mszę św. odprawiał bł. Jan Paweł II. W tych dniach odbyły się także wycieczki-wyprawy w góry, na basen, do Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce, Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na zakończenie wakacyjnego obozu. Wszyscy uczestnicy wrócili pełni radości z naładowanymi „akumulatorami", aby dalej służyć gorliwie przy Chrystusowym Ołtarzu. Do następnego obozu już za rok!
 
25 lipca dzieci i młodzież z grup LSO razem z dorosłymi opiekunami wzięły udział w wycieczce wakacyjnej do wrocławskiego Aqua Parku. Po 3 godzinnym pobycie na basenie wszyscy pojechali do Mcdonald's na smaczny posiłek.
 
 
 
 
 
W czwartek 27 czerwca na zakończenie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego przy plebanii odbyło się ognisko dla wszystkich grup LSO.
 
 

 

 

21 czerwca grupa naszych Lektorów piątkowy wieczór spędziła na torze kartingowym jeżdżąc gokardami, małymi samochodami rajdowymi. Tor wyścigowy znajduje się w kopleksie CH Karolinka w Opolu.

 
 
 
 

 

W sobotę 15 czerwca od g. 9.00 grupa Lektorów i Ministrantów wraz z księżmi wikarymi przeprowadziła w dzielnicach naszej parafii wielką akcję zbiórki złomu, która zasiliła letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Zebrano ponad 17 ton złomu.
 
 
 
 

 

W piątek 31 maja od g. 10.00 w hali OSiR-u w Komprachcicach odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział osiem drużyn ze wszystkich kategorii wiekowych. W zawodach uczestniczyła po raz pierwszy drużyna naszych Lektorów w kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych, która dzielnie ćwiczyła od kilku miesięcy. Życzymy im jak najlepszych osiągnięć i wygrania tych zawodów.
 
 
W piątek 12 kwietnia nasi Lektorzy i Ministranci pojechali na I Turniej Futsalu Księży Diecezji Opolskiej, który odbył się w Strzelcach Opolskich.
 
 
 
 
 

 

Valid XHTML and CSS.