Duszpasterstwo LSO 2013/2014 Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 13 września 2014 13:58
Spis treści
Duszpasterstwo LSO 2013/2014
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

DUSZPASTERSTWO LSO 2013/2014

 

W dniach 27 i 28 sierpnia ok. 500 dziewcząt i chłopców, którzy na co dzień służą przy ołtarzach w rodzinnych parafiach, uczestniczyło w dorocznej diecezjalnej pielgrzymce LSO na Górę św. Anny. W tym roku dwudniowe spotkanie przebiegało pod hasłem „Króluj nam Chryste", a jego patronem był bł. José Luis Sanchez del Rio, 14-letni męczennik z Meksyku. W środę odbywały się rozgrywki sportowe w różnych konkurencjach. Nasz ministrant Tomek Wyrambik wziął udział w finałach Mistrzostw w Tenisie Stołowym w kategrii szkoły gimnazjalnej. W czwartek, drugiego dnia pielgrzymki po spotkaniu z misjonarzem pracującym w Peru i po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawionym w grocie lurdzkiej, bp Andrzej Czaja przewodniczył uroczystej Eucharystii w bazylice św. Anny ustanawiając 23 ceremoniarzy, którzy ukończyli specjalny kurs. ZDJĘCIA
 
Na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego 2013/2014 w czwartek 26 czerwca od g. 18.45 odbyło się wspólne grillowanie na placu przy plebanii wszystkich grup LSO: Ministrantów, Lektorów, Marianek, Scholi i Komentatorki wraz z opiekunami i animatorami. Był to czas radości i zabawy, a przede wszystkim podziękowania za wspólnie przeżyty czas z Bogiem i bliźnimi.
 

 

W piątek 20 czerwca po Bożym Ciele w Hali OSiR w Komprachcicach miał miejsce 6. Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową. W tych rozgrywkach wzięła udział po raz drugi drużyna Lektorów naszej parafii, która wystąpiła w kategrii szkół ponadgimnazjalnych. Po zaciętych meczach Lektorzy zajęli wysokie 5 miejsce na 12 drużyn. W ten sposób zakończyły się rozgrywki sportowe w roku szkolnym 2013/2014. Gratulujemy i dziękujemy!!! ZDJĘCIA
 
 
W sobotę 14 czerwca w parafii Bł. Czesława w Opolu odbył się Dekanalny Turniej w Tenisa Stołowego we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach wzięli udział również nasi Ministranci. W kategorii szkoły podstawowej 3 miejsce zajął Łukasz Wyrambik, a w kategorii szkoły gimnazjalnej 1 miejsce wywalczył Tomasz Wyrambik. Gratulujemy! W turnieju wystąpiło 5 parafii dekanatu Opole-Szczepanowice. Zwycięzcy zakwalifikowali się do rozgrywek finałowych, które odbędą się w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki LSO na Górę św. Anny 27/28 sierpnia.

 

W piątek 2 maja grupa Ministrantów i Lektorów uczestniczyła w pielgrzymko-wycieczce rowerowej do Bazyliki na Górę św. Anny, którą zorganizował dk. Dariusz Domerecki z opiekunami. Plan był następujący: Msza św. o g. 6.30 w kościele, wyjazd po Mszy św., pobyt w Bazylice św. Anny, modlitwa przy figurze św. Jana Pawła II, podejście do pomnika i amfiteatru, wspólny obiad w Domu Pielgrzyma, majówka, powrót ok. g. 18.00.
 
 
 
W sobotę 26 kwietnia o g. 19.30 w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół w Czarnowąsach odbył się Sparing Piłki Siatkowej drużyny Lektorów przeciwko drużynie z Czarnowąs. Nasi Lektorzy trenowali przed udziałem w Diecezjalnych Mistrzostwach Piłki Siatkowej, które odbędą się w 20/21 czerwca w Komprachcicach.
 
 
 
W sobotę 26 kwietnia dzieci i młodzież należące do LSO bawiły się na kręgielni w opolskiej Kubaturze przy ul. Oleskiej.

 

 
 
 
 
W Wielki Czwartek 17 kwietnia Ministranci i Lektorzy naszej parafii uczestniczyli w Pielgrzymce LSO do Katedry Opolskiej na Mszę Krzyżma. Dyplomy uznania otrzymali Lektorzy: Łukasz Piechaczek i Patryk Pollak.

 

 
 
 

W sobotę i niedzielę 29 i 30 marca piłkarskie drużyny Ministrantów i Lektorów rozegrały mecze towarzyskie - Sparingi z LSO Parafii Czarnowąsy w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa - sala gimnastyczna w Czarnowąsach i ponadgimnazjalna - Orlik w Dobrzeniu Wielkim. W ten sposób rozpoczęły się spotkania wiosenne i letnie z różnymi drużynami LSO w naszej diecezji. Po zawodach było małe "co nieco".

 


 

Valid XHTML and CSS.