Duszpasterstwo Młodzieży 2014/2015 Email
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 14:55
Spis treści
Duszpasterstwo Młodzieży 2014/2015
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony

ROK SZKOLNY/AKADEMICKI 2014-2015

 

W latach 2012-2015 odpowiedzialnym za Duszpasterstwo Młodzieżowe był ks. Łukasz Knieć, również zaangażowany w diecezjalnym duszpasterstwie młodzieży, pełni także funkcję diecezjalnego koordynatora ŚDM Kraków 2016. Został mianowany Duszpasterzem Młodzieży diecezji opolskiej.

 

Taize-Strasburg 2013/2014 - tutaj

 
W dniach 5-9 lipca młodzież naszej parafii wraz z ks. Łukaszem Knieciem przebywała na obozie wakacyjnym w Ołdrzychowicach Kłodzkich. ZDJĘCIA
 
 
 

 

 

Liderzy i wolontariusze naszej diecezji na dobry początek letniego wypoczynku spotkali się w sobotę 27 czerwca w Opolu-Szczepanowicach na Mini Prologu. Po zarejestrowaniu się chwilę po g. 10.00 nasze spotkanie zaczęło się modlitwą i śpiewem przy Najświętszym Sakramencie. Ks. Jarek Staniszewski na wstępie nawiązał do własnego chrztu mimo trudnej sytuacji lat 60., Porównał go słów proroka Izajasza, mówiących, że to co ukryte i tak wyjdzie na jaw, i został księdzem. Przy chrzcie dostajemy od Boga dużo obietnic. Zostaliśmy porównani do małej butelki, w której trzeba odciąć dno, by można było przelać oceany Bożej łaski. Więcej tutaj.

 

Pod koniec czerwca został powołany Zespół Cetrum Światowych Dni Młodzieży 20016 r. diecezji opolskiej. W tym zespołe znaleźli się również przedstawiciele z naszej parafii.

 

 
 
W sobotę 6 czerwca kilkudziesięcioosobowa grupa z naszej parafii pojechała na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy. Tegoroczne hasło Lednicy brzmiało: "W imię Ducha". W programie były cztery nabożeństwa: "Ziemia", "Woda","Ogień" i "Wiatr". Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu. Chwile zadumy i modlitwy przeplatane były żywiołowym tańcem, pełnym radości i młodości. Tradycyjnie o północy młodzież przeszła przez bramę - rybę. Spotkaniom na Lednicy tradycyjnie towarzyszyła bogata symbolika. W tym roku symbolami spotkania były kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego. ZDJĘCIA.

 

Już po raz 6. śpiewem i modlitwą kilka tys. ludzi w Święto Bożego Ciała 4 czerwca adorowało Najświętszy Sakrament w Parku Armii Krajowej przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Tegoroczny koncert był okazją do modlitwy za młode pokolenie. Na rozpoczęcie liderzy i wolontariusze ŚDM w trakcie hymnu Światowych Dni Młodzieży, flagami „zrobili raban". Ks. Łukasz Knieć, koordynator ŚDM w diecezji powitał delegację młodych ludzi z Trewiru, która przyjechała, by myśleć już o ŚDM oraz wspólnie do tych wydarzeń się przygotować. Wypełnia mnie miłość, radość i nadzieja! – powiedział Biskupa Andrzej Czaja do licznie zgromadzonych uczestników tegorocznego Koncertu Uwielbienia. Więcej.
 

W piątek 15 maja diecezję opolską odwiedziła dwuosobowa delegacja z Włoch. Don Giordano i Emeanuele na co dzień zajmują się pracą z młodzieżą w diecezji Emilia Romana. To region w północnych Włoszech położony nad Morzem Adriatyckim. Włosi przyjechali do nas, by zwiedzić Opole, poznać nasze oczekiwania wobec ŚDM, podzielić się doświadczeniem wiary, ale przede wszystkim, by zaplanować pobyt na Opolszczyźnie dla około 1500-osobowej grupy młodzieży z Włoch, która przyjedzie do nas na Dni w Diecezji. W piątek o g. 19.00 uczestniczyli w Mszy św. młodzieżowej w naszej parafii. Więcej tutaj.

 

W czwartek 30 kwietnia w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy odbyło się 4. Wielkancne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Zakończyło się ono momentem bardzo symbolicznym. Bp Andrzej Czaja, który przewodniczył uroczystej Mszy św. z formularza o św. Janie Pawle II, wręczył przedstawicielom parafii, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży, zapaloną świecę i dyplom-podziękowanie. Wręczając je, biskup posyłał młodych ludzi do włączenia się w przygotowania słowami: „Pośród narodów głoście chwałę Pana". Więcej tutaj.

 


 

Valid XHTML and CSS.