Wywiad z ks. diakonem Dariuszem Domereckim Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 14 marca 2014 21:46

Wywiad z Ks. Diakonem WMSD w Opolu
Dariuszem Domereckim

 

W sobotę 22 lutego br. Ks. diakon Dariusz Domerecki rozpoczął w naszej parafii ponad 3-miesięczną praktykę diakońską, która potrwa do 18 maja. Poniżej przedstawiamy internautom krótki wywiad z naszym tegorocznym praktykantem.

 

Ks. Adam: Proszę się przedstawić naszym Parafianom, skąd Ksiądz pochodzi, z jakiej parafii?
Diakon Dariusz: - Nazywam się Dariusz Domerecki, mam 24 lata. Pochodzę z Suchej, małej wioski położonej obok Strzelec Opolskich. Moja rodzinna Parafia (składająca się z trzech wiosek: Sucha, Suchodaniec i Szymiszów-Osiedle) jest pod wezwaniem Św. Bartłomieja (to kościół parafialny), do mojej parafii należy również filia Szymiszów-Osiedle pw. Ducha Świętego.

Jak to było z wstąpieniem Księdza do WMSD w Opolu?
- Jak ktoś mnie pyta, jak to było z moim powołaniem to zawsze odpowiadam, że to wielka tajemnica, której ja sam do końca nie rozumiem. Nie miałem żadnego doświadczenia spektakularnego, w którym to by ukazał mi się anioł i powiedział, że mam iść do seminarium. Nie, tak nie było. Miałem w życiu taki moment w którym mogę powiedzieć, że odczułem takie pragnienie pójścia do seminarium. Było to na pielgrzymce na Jasną Górę, w środę, gdy organizowane jest nabożeństwo powołaniowe w Zawadzkiem. Usłyszałem świadectwo jednego z księży, nie znam go z imienia, ale poruszyło mnie głęboko i pomyślałem sobie: On ma takie same życie jak ja. I od tego momentu zacząłem inaczej myśleć. Pani Gisela, z która szedłem na pielgrzymkę i która załatwiała mi nocleg zapytała mnie: co się ze mną stało? Jakoś inaczej od tego wieczoru wyglądam. Ja unikałem odpowiedzi, ale w końcu „wypaliłem", że chyba pójdę do seminarium. I tak zaczął się czas rozmyślania na ten temat i szukania tej drogi. Decyzję podjąłem na jednej z lekcji wychowawczych w liceum. Wyszedłem z niej i zadzwoniłem do seminarium umówić się na rozmowę z Rektorem.

Jak Ksiądz zareagował na to, że praktykę diakońską odbędzie w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach?
- Gdy pewnego dnia nasz senior roku ogłosił spotkanie z Księdzem Rektorem to od samego początku czułem strach, lęk, bo przecież to będzie moja pierwsza parafia w której będę mieszkał i spotykał się z ludźmi. Podczas spotkania czekałem z niecierpliwością na ogłoszenie (chociaż nie trwało to długo, bo jestem piąty na liście, to jednak adrenalina się podniosła), i tak Ks. Rektor wypowiedział: Dariusz Domerecki - parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. I nagle radość, wszyscy mi pogratulowali. Ja się bardzo cieszyłem. Zadzwoniłem do mojego Proboszcza z Rodzinnej parafii i gdy mu powiedziałem, gdzie udaje się na praktykę, to też bardzo się ucieszył i mi pogratulował. Ta radość trwa aż do tej pory i mam nadzieję, że mnie nie opuści.

Jakie ma Ksiądz zainteresowania i kilka słów dla nowych Parafian.
- Interesuję się muzyką (słucham przede wszystkim), bardzo lubię książki mówiące o relacjach między ludźmi. Jadąc teraz na ferie nie mogę się doczekać dnia 22 lutego, żeby móc rozpocząć praktykę. Chciałbym także bardzo gorąco pozdrowić wszystkich Parafian, z którymi będzie mi miło przebywać oraz ośmielę się prosić o modlitwę w mojej intencji, ponieważ zdaję sobie sprawę jak bardzo jest ona potrzebna.
Życzymy Ks. Dariuszowi błogosławionego czasu praktyki pastoralnej w naszej wspólnocie parafialnej oraz Darów Ducha Świętego w ostatnim etapie przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich.
- Dziękuję.

Ks. Diakon Darek

 

Rozmawiali: ks. Adam Jankowski i ks. diakon Dariusz Domerecki

Opole, 8.02.2014

 

Valid XHTML and CSS.