Duszpasterstwo Pielgrzymkowe - Strona 2 Email
niedziela, 23 czerwca 2013 17:26
Spis treści
Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
Strona 2
Wszystkie strony
 
ROK 2013

 

W sobotę 19 października 50-osobowa grupa mieszkańców naszej parafii i okolic wraz z ks. Adamem pielgrzymowała szlakiem bł. Jana Pawła II do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i MB w Ludźmierzu nazywanej "Gaździną Podhala" oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. O g. 12.00 była sprawowana Msza św. w Zakopanem, następnie podejście do Ołtarza Papieskiego i Droga Krzyżowa w Parku przy Sanktuarium. Pielgrzymi mieli także okazję wejścia na słynne Krópówki i Góbałówkę. W godzinnach popołudniowych powitała pielgrzymów MB Ludźmierska, gdzie przy ołtarzu papieskim została odprawiona Godzina Miłosierdzia i Koronka. W czasie powrotu do domu nawiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
 
W sobotę 14 września odbyła się wycieczka członków DFK statkiem korytem Odry.
 
 

 

 

 

W sobotę 22 czerwca miała miejsce jedniodniowa parafialna pielgrzymka autokarowa do SANKTUARIÓW MARYJNYCH ZIEMI KŁODZKIEJ: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, Bazyliki NMP Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim oraz kościoła Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku, po drodze nawiedziliśmy także Bazylikę w Nysie, gdzie znajduje się kaplica z relikwiami bł. Marii Luizy Merkert. W czasie pielgrzymki nie zabrało wspólnej modlitwy różańcowej w polecanych intencjach parafialnych i osobistych, śpiewu Godzinek ku czci NMP, pieśni, radosnych chwil dla bliźniego oraz kulminacyjnego punktu każdej pielgrzymki - Eucharystii odprawionej w wambierzyckim Sanktuarium w intencji Pielgrzymów i ich rodzin. Z umocnionymi akumulatorami powróciliśmy do naszej parafii i swoich rodzin. Warto zaznaczyć, iż w dwóch miejscach pielgrzymi mogli zyskać odpust zupełny: w Bazylice Mniejszej w Nysie i Bazylice w Bardzie Śl., miejscach wyznaczonych przez Benedykta XVI w Roku Wiary.

 

ROK 2012

 

W sobotę 20 października o g. 5.00 48-osobowa grupa naszych parafian wyruszyła na pielgrzymi szlak do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, największej świątyni w Polsce (woj. wielkopolskie). Przewodnikiem duchowym był ks. Adam Jankowski, wikariusz parafii. W czasie jazdy były śpiewanie Godzinki do NMP, odmawiano różaniec oraz śpiewano pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Ok. 2 km przed Licheniem znajduje się Las Grąbliński, w którym mają swój początek objawienia Matki Bożej Licheńskiej. W pięknym miejscu pielgrzymi odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej usytuowanej w części Lasu Grąblińskiego. Po dotarciu do celu o 12.00 wszyscy uczestniczyli w Eucharystii, która była sprawowania w głównej Bazylice z udziałem innych pielgrzymów oraz duszpasterzy. Msza św. południowa odprawiana jest zawsze przed otwartym obrazem, a na zakończenie następuje uroczyste zamknięcie przy akompaniamencie organów. Pielgrzymi mogli również przejść wokół ołtarza głównego (na klęczkach) jako podziękowanie za otrzymane łaski. Po Mszy św. był czas do wolny, można było indywidualnie "zwiedzić" Bazylikę, wejść na Golgotę, zaczerpnąć wody ze źródełka, podejść do pomników i figur, których w Licheniu nie brakuje. Są one pamiątką ważnych wydarzeń z historii naszego kraju, również miejsc męczeństwa za wiarę. Z wieży można podziwiać piękną panoramę. Był również czas na posiłek i odpoczynek. O 14.00 pielgrzymi w zorganizowanej grupie pod opieką przewodnika dowiedzieli się ważnych informacji o tym świętym miejscu, początkach objawień, o starej części Lichenia, budowie bazyliki i powstającym kulcie Matki Bożej. Ok. 16.30 pielgrzymka wuruszyła w drogę powrotną, aby dotrzeć do znanego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tam pod opieką ks. diakona grupa została bardzo życzliwie przyjęta. Pielgrzymi zaopatrzyli się w medaliki i obrazki św. Józefa, patrona naszej parafii. Kościół parafialny popularnie zwany bazyliką św. Józefa jest najważniejszym, po Montrealu, ogólnoświatowym sanktuarium tego Świętego. Jest on nie tylko najstarszym na świecie sanktuarium poświęconym kultowi świętego Józefa, ale również obraz św. Rodziny (z wizerunkiem św. Józefa) należy do najstarszych na świecie koronowanych obrazów tego typu. Kościół parafialny popularnie zwany bazyliką św. Józefa jest najważniejszym, po Montrealu, ogólnoświatowym sanktuarium tego Świętego. Jest on nie tylko najstarszym na świecie sanktuarium poświęconym kultowi świętego Józefa, ale również obraz św. Rodziny (z wizerunkiem św. Józefa) należy do najstarszych na świecie koronowanych obrazów tego typu. Na zakończenie wszystkich spotkała jeszcze niespodzianka, mianowicie grupa pielgrzymów nawiedziła w godzinach wieczornych kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku, gdzie serdecznie podjął wszystkich proboszcz parafii ks. Hubert Czernia, który skierował kilka ciepłych słów. Z wielką radością, umocnieni na duszy i ciele ok. 21.30 pielgrzymi powrócili do swoich domów i rodzin.

 

Jubileuszowa 85 Piesza Pielgrzymka na Górę Św. Anny 2014 r.

 
 
 

 

 

Piesza Pielgrzymka na Górę Św. Anny 2013 r.

 

 

 

 

Pielgrzymka zagraniczna do Fatimy 2012 r.

 

 

 

 

Czerwiec 2012 r.

 

 

 

 

Marzec 2012 

Valid XHTML and CSS.