O stronie Email
piątek, 09 listopada 2012 22:51
PARAFIALNA WITRYNA INTERNETOWA
 
 

Życie religijno-liturgiczne (nie tylko) naszej parafii można oglądać na stronie internetowej pod adresem:

 
 
 
www.szczepanowice.opole.pl
 
 
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
 
Drodzy Internauci, użytkownicy naszej strony!
 
Sprawami administracyjnymi związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem serwera i bazą danych zajmuje się Firma LinkNet s.c. kompleksowa usługa IT. Właścicielem jest Piotr Gorysz z Opola, który posiada doświadczenie w profesjonalnym zarządzaniu stron internetowych. Nasza strona pełni przede wszystkim funkcję informacyjną, kształtuje również życie religijne tych, którzy ją odwiedzają. Strona musi być nieustannie aktualizowana i być atrakcyjna, aby Internauci ją chętnie i często odwiedzali. 
W 2012 r. strona parafialna otrzymała nowy "silnik", czyli serwer. Pojawiły się też nowe zakładki, gdzie znajdziecie wiele informacji z życia parafii, m.in. historię powstania kościoła i parafii, o kapłanach wcześniej i obecnie pracujących w parafii, o grupach parafialnych, bieżące ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, (chrzty, roczki, śluby, pogrzeby) itp. Warto oglądać także zdjęcia w GALERII, które ilustrują ciąg wydarzeń życia parafialnego. Każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie.
We wrześniu 2014 r. w związku z uroczystością Jubileuszu 85 r. wybudowania kościoła i powstania parafii oraz wprowadzenia do kościoła relikwii Św. Jana Kantego zostało zaprojektowane i wprowadzone nowe LOGO na stronie głównej, które przedstawia kościół parafialny oraz wizerunki naszych patronów: Św. Józefa i Św. Jana Kantego.
W czwartek 9 października 2014 r. na stronie parafialnej zostało zainstalowane nowe LOGO. Powstało w związku z uroczystością Jubileuszu 85 lat istnienia naszego kościoła i parafii oraz wprowadzenia Relikwii Św. Jana Kantego do naszego kościoła. Nowe logo zawiera zdjęcia kościoła (w środku) oraz wizerunek Św. Józefa (po prawej) - głównego patrona parafii oraz postać Św. Jana Kantego (po lewej), drugiego patrona kościoła oraz Politechniki Opolskiej. Nowe logo (tzw. top) wykonał p. Piotr Gorysz z Opola, który zarządza parafialną witryną oraz jest właścicielem firmy LinkNet s.c. zajmującej się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za tę pracę oraz całoroczne administrowanie stroną parafialną, która cieszy się coraz większym użytkowaniem Parafian i Gości. Bardzo rzadkie awarie zostały natychmiast usunięte. Posiadanie strony internetowej to w dzisiejszych czasach niezbędne źródło szybkiego przekazu informacji, również bardzo potrzebny nośnik w codziennym oddziaływaniu duszpasterskim. Na stronie parafialnej znajdziemy bieżące informacje z życia naszej parafialnej Wspólnoty, m.in. cotygodniowe ogłoszenia, intencje mszalne, list parafialny (plik pdf), historię grup parafialnych oraz galerie zdjęciowe z różnych wydarzeń. Wszystkim Internautom składamy serdeczne "Bóg Zapłać" za codzienne korzystanie z naszej witryny, również za granicą, co daje wielką motywację do dalszej, rzetelnej pracy.
28 października 2014 r. o g. 21.37 zarejestrowano na stronie parafialnej 1 milion wejść użytkowników. W grudniu 2014 r. odnotowaliśmy największą ilość wejść/odwiedzin strony: w tygodniu świętecznym było ich ponad 25 tys., a w ostatnim miesiącu roku ponad 80 tys. Bardzo dziękujemy!!!
15 października 2015 r. o g. 14.20 serwer zarejestrował 1,5 mln wejść (odsłon) użytkowników na stronę parafialną. Dziękujemy!
 
Wszystkim Internautom życzymy dobrego korzystania z witryny parafialnej.
 
ks. Adam Jankowski
 
Zespół Administratorów strony:
 

Piotr Gorysz - właściciel Firmy LinkNet s.c. - główny administrator, odpowiedzialny za sprawy techniczne serwera i strony

ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki - honorowy administrator

ks. Adam Jankowski - administrator

ks. Mateusz Kozielski - administrator

------------------------------------

"Dzięki Internetowi na milionach monitorów na naszej planecie pojawiają się miliardy obrazów. Czy z owej galaktyki obrazów i dźwięków wyłoni się twarz Chrystusa i da się słyszeć Jego głos? Świat pozna Dobrą Nowinę o zbawieniu tylko wówczas, gdy będzie mógł zobaczyć twarz Chrystusa i usłyszeć Jego głos. Taki jest cel ewangelizacji. Internet używany w ten sposób stanie się prawdziwie ludzką przestrzenią. Wzywam cały Kościół do odważnego przekroczenia tego nowego progu, do wypłynięcia «na głębię» cyberprzestrzeni, tak aby teraz, podobnie jak w przeszłości, dzięki zjednoczeniu Ewangelii z kulturą mogła się objawić światu «chwała Boża na obliczu Chrystusa» (2 Kor 4, 6). Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy pracują dla urzeczywistnienia tego celu".

W Watykanie 24.01.2002 r. we wspomnienie św. Franciszka Salezego

Św. Jan Paweł II

 

Valid XHTML and CSS.