Duszpasterstwo Młodzieży 2012/2013 Email
czwartek, 18 października 2012 11:41

 

ROK SZKOLNY/KATECHETYCZNY 2012/2013

  

 

Na dobry początek ognisko

 

29 września w godzinach wieczornych na placu plebanijnym ks. Łukasz Knieć zorganizował wspólne spotkanie dla młodzieży przy ognisku.

 

 

Było zimno, ale za to padało

 
Dlaczego warto było wybrać się na Dzikawą Wyprawę Osła Wacława? Bo zawsze to lepsze niż siedzieć w domu. W końcuw domu szron na kurtce się nie osadza, a i drabina ma zaledwie kilka szczebli.
Zaczęło się kiepsko: padało, wiało, było zimno. A potem było już tylko gorzej :). Ale skoro już wysiedliśmy z autobusu, który sobie pojechał nie było wyjścia: trzeba było iść. Poszliśmy najpierw w stronę Żabiego Oczka. Kiedy pojawiło się pierwsze wzniesienie pytań było bez liku: po co my w ogóle idziemy? Jak jednak udało się uwolnić umysł od tych nurtujących pytań, można było zauważyć fantastyczną jesień. W końcu udało się dotrzeć do tego mokradła, gdzie jeden z nas nie omieszkał sprawdzić na własnej nodze, czy teren rzeczywiście jest grząski. Był! Aż do kolana. Zeszliśmy do Jarnołtówka, po czym znów żółtym szlakiem podjęliśmy trud wspinaczki na niezwykle wymagający szczyt, jakim jest Kopa Biskupia. Im wyżej jednak tym warunki pogodowe trudniejsze. Mniej więcej w połowie drogi okazało się, że gałęzie są oblodzone. Dziewczyny się zachwycały (było rzeczywiście czym) i robiły zdjęcia, męska część wyprawy pozostała niewzruszona. Blisko szczytu wiało już niemiłosiernie. Ale za to pojawił się śnieg. No i widoki... na 4 m. Jednym z efektywniejszych był szron osadzający się na mokrych kurtkach i włosach. Jedno i drugie po zamarznięciu okazały się tak sztywne, że istniało ryzyko połamania na przykład rękawa albo grzywki. Dobrze, że pod szczytem zbudowano kiedyś schronisko, a w nim kominek. Wysuszyliśmy wszystko, co było do wysuszenia i w dużych już śniegowych opadach rozpoczęliśmy proces zejścia. Wszystko było pięknie do momentu zwanego przez miejscowych Gwarkową Percią. Tam właśnie, po ześlizgnięciu się z bardziej niż kiedykolwiek stromego szlaku naszym oczom ukazała się przepaść. Nie wielka: z 10 m w dół. Na szczęście ktoś wcześniej szedł tą trasą i pozostawił po sobie drabinę. Tym razem żeńska część naszej wyprawy zdawała się być niezachwycona widokiem. Nie ma innej drogi? - pytały panie. Na szczęście chłopaki stanęli na wysokości zadania i zeszli pierwsi. Dziewczyny nie miały już innego wyjścia... Nasze zmęczenie zmaganiem z dzikością wyprawy ukoiła gościnność Państwa Giemzik z Pokrzywnej. Pysznie usmażone kiełbaski, ciepła herbata i drożdżowe ciasto z posypką - tego nam trzeba było. W drodze powrotnej zdania były podzielone: od niepohamowanego zachwytu reprezentowanego zasadniczo jedynie przez księdza organizatora do zniechęcenia ujętego w słowach: nigdzie już z nim nie jadę! W każdym razie było zimno, ale za to padało.
 
Rekolekcje
 
W dniach 14-16 grudnia w Jełowej odbyły się rekolekcje dla kl. III gimnazjum.
 
 
 
 
 

Audycja Radiowa "Młodzi na Plus"

 
W każdą III niedzielę m-ca nasza parafialna młodzież wraz z ks. Łukaszem prowadzi audycję w Radio Plus Opole pt. "Młodzi na Plus". Temat dotyczy przeżywania swojej wiary. Bardzo dobry w kształtowaniu wiary młodego człowieka jest "YOUCAT" - katechizm dla młodych, który znalazł już swoje stałe miejsce w audycjach.
 
 

Wyjazd na narty

 

W czasie ferii zimowych w dniach od 7 do 9 lutego 2013 r. młodzież męska wraz z ks. Łukaszem wyjechała busem do Białki Tatrzańskiej na narty.

 

 

 

"Duch Święty wylądował"

 
W dniach od 22 do 24 lutego 2013 r. młodzież I klasy gimnazjum pod opieką ks. Łukasza i animatorów przebywała na Dniach Skupienia w Domu Formacyjnym przy parafii NSPJ w Kluczborku. Te dni wspólnej modlitwy i skupienia odbywają się w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 

 

Czuwanie dla Młodzieży
 
Z okazji Peregrynacji Relikwii bł. Karoliny Kózkówny w naszej diecezji i dekanacie Opole-Szczepanowice, 8 marca odbyło się Czuwanie dla Młodzieży, które uświetnił Zespół Muzyczny.
 
 
 
Wyjazd na LEDNICĘ 2013
 
W dniach od 1 i 2 czerwca 2013 r. 50-osobowa grupa młodzieży naszej parafii i dekanatu pod opieką ks. Łukasza i opiekunów uczestniczyła w XVII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy k/Gniezna.
 
 
 
 
"W górę - dobry kierunek"
 
Duszpasterstwo Młodzieży parafii Opole-Szczepanowice serdecznie zaprasza na obóz do Zakopanego "W górę - dobry kierunek" w dniach od 1 do 6 lipca 2013 r.
 
 
 
 
"Dzika wyprawa Osła Wacława II"
 
W pierwszym tygodniu sierpnia część naszej młodzieży pod opieką ks. Łukasza Kniecia wybrała sie na wyprawę nazwaną "Dzika Wyprawa Osła Wacława II". Zasada, że tam gdzie młodzież jest razem tam jest fajnie w tym przypadku absolutnie się potwierdza. A kiedy jeszcze ta młodzież spotyka się świadoma, że jest częścią Kościoła to już w ogóle jest fantastycznie! Tak też było na kajakach. Młodzieży udało się zdobyć dość spory kawałek Małej Panwii: od Węgier do ujścia w Odrze i jeszcze kawałek dalej. Poza tym czas spędzali na gotowaniu, pływaniu, nicnierobieniu i modlitwie. Niektóre z tych chwil można zobaczyć na zdjęciach tutaj.
 

Valid XHTML and CSS.