Różaniec Email
poniedziałek, 30 września 2019 00:00
MODLIMY SIĘ NA RÓŻAŃCU

 

Oto przed nami miesiąc październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. Kiedy 7 października 1571 roku, w bitwie pod Lepanto wojska chrześcijańskie odniosły zwycięstwo nad flotą turecką uznano to za cud wyproszony właśnie przez modlitwę różańcową. W tym właśnie dniu obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, a dzięki papieżowi Leonowi XIII cały ten miesiąc jest poświęcony Maryi. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się w Fatimie mówiąc:

Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu”,
dodała też:
Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.
 
W związku z rozpoczęciem października zapraszamy wszystkich parafian, również dzieci, młodzież oraz rodziców do licznego udziału w tegorocznych nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Oddajmy nasze życie Matce Bożej!
 
Na tegoroczne nabożeństwa różańcowe przygotowaliśmy dla dzieci pomoc. Mapę świata z umieszczoną kapliczką z wizerunkiem Matki Bożej różańcowej. Podczas nabożeństw różańcowych dzieci będą zbierać „puzzle” i naklejać na podkład. Wyklejona mapa z kapliczką Matki Bożej będzie pamiątką uczestnictwa w nabożeństwach październikowych w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

 

Więcej o Modlitwie Różańcowej-kliknij tutaj!

 

 

Valid XHTML and CSS.