Boże Ciało Email
sobota, 17 czerwca 2017 08:57

Wspaniałe Uroczystości za nami...

komu

 

Już za nami wspaniałe uroczystości parafialne. Dzięki Bogu, który dał nam wspaniałą pogodę tak nasz Festyn Rodzinny jak i uroczystość Bożego Ciała mogliśmy wspaniale przeżyć! 
Na tegorocznym festynie, jak co roku dzięki zaangażowaniu rodziców i duszpasterzy naszej parafii, dla naszych najłodszych i nie tylko udało się przygotować moc atrakcji. Można było pojeździć na grzbiecie konia, czy sprawdzić swoje zdolności strzeleckie, próbując trafić strzałą w sam środek tarczy. Nie mogło oczywiście zabraknąć dmuchańców, które stale oblegane były przez najmłodszych! Kto silniejszy próbował swoich możliwości na ściance wspinaczkowej. Na miłośników czworonogów czekały nie tylko konie, ale również specjalnie tresowane psy, które wraz ze swoimi opiekunami prezentowały swoje zdolności. Nie zabrakło również wielu artystów, szczególnie młodych, którzy ubogacili nasz festyn pięknym śpiewem, a następnie gromkie brawa zebrały również pokazy tańca i zespoły mażoretek. Dla wielu jednak najważniejszy był los, który ściskali z wiarą w swoich dłoniach licząc, że uda im się wygrać ciekawą nagrodę w loterii, a w tym roku były wyjątkowo cenne za co w tym miejscu dziękujemy wszystkim dobrodziejom, bez których nie byłoby nagród! Oczywiście nikt nie mógł opuścić placu kościelnego głodny czy spragniony, bo świetnie zorganizowani rodzice zadbali by nie zabrakło kiełbasek z grilla, lodów i napojów dla każdego! Nie możemy zapomnieć, że w trakcie całego festynu czuwał zgrany i przemiły skład ratowników medycznych, któży przestrzegali nas jak bezpiecznie przygotować się i przeżyć wakacje. Na sam koniec popisowy koncert dała nasza wspaniała parafialna Orkiestra św. Józefa, zapewne wszystcy się zgodzą, że możemy być dumi z tego, że nasza parafia ma tak wilelu uzdolnionych ludzi!

Zdjęcia z festynu w GALERII

Również wyjątkowo udana w tym roku uroczystość Bożego Ciała, która rozpoczęła się Mszą Świętą polową koło OSP Szczepanowice. Słoneczna piękna pogoda, sprawiła, że wszystko przebiegało spokojnie i wspaniale. Licznie zebrani parafianie i goście w procesji udali się do kościoła, tradycyjnie zatrzymując się przy czterech ołtarzach, gdzie wsłuchiwaliśmy się w Ewangelie i głoszone przez księży Słowo Boże, przypominające nam o wartości i konieczności Eucharystii w naszym życiu. Bo chrześcijanin bez Eucharystii jest jak człowiek bez chleba powszedniego. Dziękujemy wszystkim dzieciom sypiącym płatki kwiatów przed Panem Jezusem, oraz ich rodzicom, którzy zadbali o to by przygotować swoje pociechy. Wielkie dzięki należą się tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, nieśli baldahim, pilnowali naszego bezpiecznego przejścia przez ulice i wszystkim zaangażowanym, dzięki którym wszyscy mogliśmy tą uroczystość tak wspaniale przeżyć!

Zdjęcia z Bożego Ciała w GALERII


 

Valid XHTML and CSS.