Czuwanie Młodzieży 2017 Email
sobota, 08 kwietnia 2017 09:31

ŚDM - Przeżyjmy to jeszcze raz!

917452 j1ap BOX STRONA LOGO PL 28

 

W piątek wieczorem nasz parafialny kościół znów napełnił się młodzieżą, aby wspólnie przeżywać XXXII Światowe Dni Młodzieży. Niedziela Palmowa każdego roku poświęcona jest właśnie młodym. Temat przewodni sam się narzucał. Wspomnienie mimonych ŚDM w Krakowie nie mogą zostać tak szybko zapomniane, a szczególnie to czego tam doświadczyliśy a także czego doświadczyliśmy w naszej parafii. Dlatego tematem wczorajszego czuwanie młodzieży było hasło " Przeżyjmy to jeszcze raz". Zebraną młodzież wraz z księżmi przybyłymi z naszego dekanatu przywitał ks. proboszcz Zygmunt Lubieniecki. Następnie duszpasterz młodzieży naszego dekanatu ks. Mateusz poprowadził drogę krzyżową. Odczytywane były rozważania drogi krzyżowej, któe były odczytywane rok temu w Krakowie. Następnie wysłuchaliśmy konferencji, któa była ponownym przypomnieniem tego pięknego doświadczenia spotkania wielu narodów i ludzi z całęgo świata, ludzi, którzy dzięki CHrystusowi potrafili w pokoju i wzajemnej serdecznej miłości cieszyć się sobą, modlić się i doświadczyć przygody życia!

Po konferencji udaliśmy się do naszych salek parafialnych, aby nieco pokrzepić nasze ciało dobrymi kanapkami, smakowitymi ciastami i gorącą herbatą, którą przygotowały nasze siostry franciszkanki. Kiedy już wszyscy się nagadali i najedli wróciliśy do kościoła. Teraz przyszedł czas na najważniejsze spotkanie. Spotkanie bezpośrednie z Panem Jezusem. Adorację NAjświętszego sakramentu poprowadził ks. Eugeniu Ploch probosz z Winowa. Czas adoracji, był także czasem by oczyścić swe serce w sakramencie pokuty i pojednania. Szczytem naszego spotkania była Eucharystia. Msza Święta to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego i na ten szyt dotarliśmy choć już nie tak liczni jak na samym początku, jednak Ci najwierniejsi otrzymali najwięcej. Pana Jezusa bezpośrednio do swojego serca. I nie ma większego skarbu na ziemi jaki możemy zdobyć!

To był piękny czas i pięne chwile! Mamy nadzieję że wkrótce spotkamy się znów!

Najpóźniej w Panamie na kolejnych Światowych Dniach Młodzieży!
A tutaj kilka ZDJĘĆ

 

Valid XHTML and CSS.