Śluby 2016/Zapowiedzi/Nauki Email
czwartek, 31 grudnia 2015 16:47

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 

Termin ślubu:
- do uzgodnienia w kancelarii parafialnej na minimum 3 miesiące przed planowaną datą
- narzeczeni zgłaszają się w kancelarii w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego, kiedy posiadają już wymagane poniżej dokumenty - prośba o telefoniczne umówienie dnia i godziny z ks. Proboszczem.

Wymagane dokumenty:
- dokumenty tożsamości - dowód osobisty
- świadectwo chrztu św. (ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia)
- świadectwo ukończenia katechezy w zakresie szkoły średniej

Nowe przepisy od 1 marca 2015 r.:
- dokumenty z dowolnego Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce niezależnie od zameldowania (ważne są 6 miesiący od daty wystawienia, a nie jak dotychczas 3 miesiące)

Przygotowanie narzeczonych:
- narzeczeni są zobowiązani do odbycia specjalnego kursu - nauk przedślubnych
- narzeczeni powinni odbyć również trzy spotkania w Poradni Rodzinnej (w naszym dekanacie poradnia znajduje się w Winowie)
- po odbytym kursie narzeczeni otrzymują zaświadczenie potwierdzające udział w naukach przedmałżeńskich
- w dzisiejszych czasach śluby zawierane przez narzeczonych to małżeństwa konkordatowe - kościelnie zawarte pociągają również skutki cywilne obowiązujące w polskim prawie

 

Sakrament Małżeństwa - tutaj

Nauki przedślubne w parfii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu - tutaj

Nauki przedślubne w parafii bł. Czesława w Opolu - tutaj

Poradnia Rodzinna w Winowie - tutaj

 

 

 

Modlitwa Narzeczonych

Święta Maryjo, Matko Boża. Przynosimy Ci nasza budząca się miłość. Racz spojrzeć na nią swym łaskawym okiem i naucz nas pięknie kochać. Ty, która cała jesteś miłością, rozpal i nasze serca. Czuwaj, aby nasza miłość pozostała trwała i ofiarna. Niech coraz bardziej zbliża nas do Boga i uwrażliwia na potrzeby ukochanej osoby i naszych bliźnich. Niech nas strzeże przed złem i usposabia do pracy nad sobą. Niech nas uzdolni do dzielenia się darem miłości z kochanym przez nas człowiekiem. Nie dopuść Matko, aby miłość, która tak cudownie nas złączyła kiedykolwiek ostudziła się i zgasła na skutek naszej nierozwagi. Pomagaj nam, odnajdywać się w Chrystusie i czerpać nasza miłość z pełni Jego serca. Amen.

 

Valid XHTML and CSS.