Rok 2006 Email
piątek, 21 września 2012 02:02

ANNO DOMINI 2006

 
Z Bogiem rozpoczęliśmy Nowy 2006 rok. O godz. 16.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ludzi Sportu Opolszczyzny, a po niej odbył się tradycyjny już Opła­tek Sportowców. Uczestniczyli w nim m.in. były mistrz świata na żużlu Jerzy Szczakiel oraz sławni polscy i japońscy dżudocy: Tomasz Kowalski i Kazuro Nakaima.
Na początku ferii zimowych zorganizowano dla dzieci w salkach bal przebierań­ców. Przybyło blisko 80 maluchów z rodzicami i opiekunami. W czwartek (16.02.) odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kadencję 2006 - 2011.
Chcąc jeszcze bardziej zintegrować parafian zorganizowano zabawę parafialną (25.02.) oraz (26.02.) dla 30 i 40-latków oraz 60 i 70-latków.
W ramach Duszpasterstwa Sportowców i Ludzi Niepełnosprawnych współorgani­zowaliśmy w Zdzieszowicach (8.03.) tradycyjny plebiscyt „Najlepsi z Najlepszych", w którym wzięło udział ponad 120 osób niepełnosprawnych diecezji opolskiej.
Nasza Parafialna Orkiestra przeżywała swój srebrny Jubileusz powstania w nie­dzielę 19.03. Na uroczystość zaproszono również poprzedniego Proboszcza ks. Huberta Skomudka.
Doniosłym duchowym przeżyciem dla parafii były Misje Święte w dniach 31.03-7.04. Głosili je moderatorzy naszego WSD w Opolu: ks. Marcin Wilczek i ks. Sławo­mir Pawiński. Podsumowaniem Misji była niezwykle wymowna Droga Krzyżowa uli­cami naszej parafii (niedziela 9.04.). Nowo wykonany krzyż niosły na trasie ponad 4 km poszczególne stany.
Odpust parafialny ku czci św. Józefa miał miejsce w niedzielę (30.04.), a celebran­sem i kaznodzieją był o. prof. Sebastian Jasiński OFM.
Trzy dni później (3.05.) ks. Bp Jan Kopiec udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
W sobotę 6.05. pochodzący z terenu naszej parafii ks. Grzegorz Krenc przyjął święcenia diakonatu.
Dzień później przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. i rozpoczęliśmy Dni Mo­dlitw o dobre urodzaje.
W niedzielę 4.06. po raz kolejny zorganizowano 25-lecie I Komunii Św., na które przyjechały 23 osoby, w tym również z Niemiec.
W końcowych dniach czerwca przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała (15.06.-trasa z Wójtowej Wsi), Festyn Rodzinny (18.06.) oraz zakończenie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego (22.06.).
W okresie wakacyjnym duszpasterze parafii zorganizowali wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży na Górę św. Anny, do Niemiec, Istebnej oraz sześć 10-dniowych turnusów w Rabce dla matek z dziećmi.
Tradycyjnie pod koniec sierpnia (25-27.08.) poszliśmy z pieszą pielgrzymką na Górę św. Anny.
W niedzielę 10.09. odbył się tradycyjny „Żniwniok-Dożynki", a starostami byli Maria Bartusz i Jan Baron.
W sobotę 7.10. odbyły się wybory w dekanacie Opole-Szczepanowice, do któ­rego należy nasza parafia. Ponownie na kadencję 2006-2011 dziekanem został wybra­ny nasz Proboszcz ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, a jego zastępcą ks. Prałat Piotr Kondziela ze Sławic.
Nasz wikary ks. Piotr Piontek z 48-osobową grupą parafian pielgrzymowali auto­karem (21.10.) do Sanktuariów Ziemi Raciborskiej.
Dzień później gościliśmy z kazaniami ks. Bpa Kazimierza Wielikościelca, który zbierał ofiary na rzecz kościoła w Brzeźciu nad Bugiem, na Białorusi.
Warto również odnotować, że 90-osobowa grupa dzieci i młodzieży naszej parafii była w kinie (27.10.) na filmie o Janie Pawle II.
W piątek (3.11.) zorganizowano mo­dlitewne Zaduszki dla młodzieży dekanatu Opole-Szczepanowice, zaś w sobotę (4.11.) odbyła się zabawa parafialna na rzecz wsparcia św. Mikołaja.
W niedzielę (3.12.) ob­chodziliśmy Dzień Ministranta, a w sobotę (8.12.) Dzień Dzieci Maryi. Uczczono rów­nież patronkę Muzyki Kościelnej - św. Cecylię (22.11.), a nasz chór parafialny uczest­niczył w atrakcyjnym balu przebierańców.
Tegoroczne Roraty i cały okres Adwentu przygotowywały nas duchowo do godne­go przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. W tym też czasie zorganizowano kolejną Wi­gilię dla Potrzebujących miasta Opola (22.12.) oraz Opolskie Kolędowanie przy "Żywej Szopce" (26.12.), któremu przewodniczył ks. Bp Jan Kopiec.
 

W 2006 r. wykonano i zakupiono:

- 3 nowe białe ornaty do celebracji Mszy św.

- czerwone i zielone wykładziny dywanowe do prezbiterium

- pozłocono 2 kielichy i 2 puszki ołtarzowe, nową monstrancję

- komplet flag biało-żióltych i biało-niebieskich całkowitą renowację parkingu św. Józefa: karczowano stare sosny, posadzono drzewka ozdobne, wykonano nowe zadaszenie nad odrestaurowaną fi­gurą naszego parafialnego Patrona

- zasadzono drzewka ozdobne na placu kościelnym i plebanijnym, wstawiono 8 kolejnych okien plastikowych w budynku katechetyczno-pleba­nijnym

- zakupiono i wyposażono w nowe blaty wszystkie ławki w salkach kateche­tycznych

- zakupiono nowe maszynki do trawy i żywopłotów.

 

Valid XHTML and CSS.