Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Czuwanie Młodzieży 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 08 kwietnia 2017 09:31

ŚDM - Przeżyjmy to jeszcze raz!

917452 j1ap BOX STRONA LOGO PL 28

 

W piątek wieczorem nasz parafialny kościół znów napełnił się młodzieżą, aby wspólnie przeżywać XXXII Światowe Dni Młodzieży. Niedziela Palmowa każdego roku poświęcona jest właśnie młodym. Temat przewodni sam się narzucał. Wspomnienie mimonych ŚDM w Krakowie nie mogą zostać tak szybko zapomniane, a szczególnie to czego tam doświadczyliśy a także czego doświadczyliśmy w naszej parafii. Dlatego tematem wczorajszego czuwanie młodzieży było hasło " Przeżyjmy to jeszcze raz". Zebraną młodzież wraz z księżmi przybyłymi z naszego dekanatu przywitał ks. proboszcz Zygmunt Lubieniecki. Następnie duszpasterz młodzieży naszego dekanatu ks. Mateusz poprowadził drogę krzyżową. Odczytywane były rozważania drogi krzyżowej, któe były odczytywane rok temu w Krakowie. Następnie wysłuchaliśmy konferencji, któa była ponownym przypomnieniem tego pięknego doświadczenia spotkania wielu narodów i ludzi z całęgo świata, ludzi, którzy dzięki CHrystusowi potrafili w pokoju i wzajemnej serdecznej miłości cieszyć się sobą, modlić się i doświadczyć przygody życia!

Po konferencji udaliśmy się do naszych salek parafialnych, aby nieco pokrzepić nasze ciało dobrymi kanapkami, smakowitymi ciastami i gorącą herbatą, którą przygotowały nasze siostry franciszkanki. Kiedy już wszyscy się nagadali i najedli wróciliśy do kościoła. Teraz przyszedł czas na najważniejsze spotkanie. Spotkanie bezpośrednie z Panem Jezusem. Adorację NAjświętszego sakramentu poprowadził ks. Eugeniu Ploch probosz z Winowa. Czas adoracji, był także czasem by oczyścić swe serce w sakramencie pokuty i pojednania. Szczytem naszego spotkania była Eucharystia. Msza Święta to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego i na ten szyt dotarliśmy choć już nie tak liczni jak na samym początku, jednak Ci najwierniejsi otrzymali najwięcej. Pana Jezusa bezpośrednio do swojego serca. I nie ma większego skarbu na ziemi jaki możemy zdobyć!

To był piękny czas i pięne chwile! Mamy nadzieję że wkrótce spotkamy się znów!

Najpóźniej w Panamie na kolejnych Światowych Dniach Młodzieży!
A tutaj kilka ZDJĘĆ

 
Rekolekcje 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 01 kwietnia 2017 09:37

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

Już dziś wieczorem przywitamy naszego rekolekcjonistę ks. Macieja Skórę, który poprowowadzi nas przez czas Rekolekcji. To szczególny czas przede wszystkim intensywnej pracy duchowej KAŻDEGO Z NAS!!  Od nikogo tak wiele nie zależy, aby rekolecje było udane jak właśnie od CIEBIE!

Co zrobić aby dobrze przeżyć REKOLEKCJE?

1) Idź do spowiedzi. Pojednaj się z Bogiem i ludźmi. Wyrzuć śmieci z serca by przyjąć Boga do czytego mieszkania twojej duszy i serca

2) Nauki i Msze święte są właśnie dla CIEBIE, nie zmarnuj tego czasu łaski, często nie rozumiemy czegoś w kwestiach wiary rekolekcje są właśnie po to byś zrozumiał więcej.

3) Po prostu bądź! Łaska Boża działa na każdego jak słońce, które na nas wpływa czy tego chcesz czy nie, jedynie co trzeba zrobić to wyjść z domu.

4) Poproś Boga by pozwolił z każdej nauki zapamiętać choć jedną myśl, nastaw się nie krytycznie, ale pozytwnie. Ktokolwiek i cokolwiek będzie mówił szukaj Pana Boga, na pewno choć jedno słowo dotknie Twojej duszy..

 

 

PLAN REKOLEKCJI

 

NIEDZIELA

- Msze św. według porządku + kazanie rekolekcyjne

- 17:00 Nauka Stanowa dla MAŁŻEŃSTW I RODZICÓW

 

PONIEDZIAŁEK 02.04

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

16:00 Msza św i nauka dla Dzieci

18:00 Msza św i nauka dla wszystkich

19:00 Nauka Stanowa dla Młodzieży

 

WTOREK 04.04

9:00 Msza św i nauka dla wszystkich

10:00 Odwiedziny Chorych

16:00 Nauka dla Dzieci

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

ŚRODA 05.04

8:30 Spowiedź święta

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

15.30 Spowiedź dla DZIECI

16:00 Msza św. i nauka dla Dzieci

17:30 Spowiedź święta 

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

W środe złożymy naszą ofiarę dla ks. Rekolekcjonisty

 

 
Raban strefa młodych PDF Drukuj Email
środa, 29 marca 2017 19:38

RABAN!!  AUDYCJE NIE TYLKO DLA MŁODYCH

 

doxa

Nasz wikary ks. Jan wspólnie z innymi księżmi prowadzi audycje w radio DOXA o nazwie "Raban - Strefa młodych" w każdy czwartek o godz 20:00 Są to jednak audycje skierowane dla każdego! i każdy znajdzie z pewnością dla siebie coś co może go ubogacić. Część prowadzona przez ks. Jana poświęcona jest Trudnym sprawom wiary.
W Najbliższy czwartek tj. 30.03 audycja jest o nadchodząch świętach Wielkanocnych, a szczególnie Triduum Paschalnemu. Niby takie oczywiste..  Bo każdy z nas od lat uczstniczy w obrzędach Wielkiego Czwartku, Piątku, czy Wigilii paschalnej. Ale czy znasz symbolikę i znaczenie poszczególnych elementów i obrzędów?Zawsze jednak warto posłuchać coś więcej o symbolice, znaczeniu czy po porstu świadectwie jak inni przeżywają ten czas, aby może nabrać innego spojżenia na ten święty czas..

Serdecznie zapraszamy do udziału!! 

Radio i audycja dostępne także online : http://doxa.fm/odtwarzacz/

 

 
Wizytacja Biskupia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 21:35

Kanoniczna Wizytacja Biskupia 

 

bp2

Obecność księdza biskupa w naszej parafialnej wspólnocie była niezwykle ożywiającym wydarzeniem. Przez dwa dni modlitwy i spotkań ks. bp Rudolf Pierskała spotkał się z naszymi duszpasterzami, radą parafialną, seniorami, młodzieżą i dziećmi, a przede wszystkim dla całej wspólnoty celebrował Eucharystię, modląc się za nas wszytskich..

Szczególnie piękne byłby momenty, gdy ks. biskup udzielał sakramentu chorych, odwiedził dzieci w szkole, które bardzo żywo i radośnie przyjęły tak dostojnego gościa. Również na spotkaniu z młodzieżą i LSO bp. Rudolf wykazał się niezwykłą łatwością nawiązania kontaktu z naszą młodzieżą.

Głównym przekazem, dla nas wszystkich, ktróy ks. bp. Pierskała do nas kierował to, by zawsze być wiernym swoim obowiązkom, które spoczywają na naszych barkach, obowiązkom, które dobrowolnie podjęliśmy. Jeśli jesteś Ojcem lub Matką, bądź nim jak najlepszym, bądź wiernym mężem i kochającą żoną. Dzieci słuchajcie rodziców i jak najpilniej wykonujcie obowiązki ucznia. Trwajcie przede wszystkim przy Bogu, uczcie się od NIego jak żyć i jak wytrwać w moim powołaniu, zadaniu życiowym. Tak można skrócić słowa: Róbmy co do nas należy. Trwajcie przy Bogu, trwajcie na modlitwie, a On o wszystko troszczyć się będzie. 

 

ZDJĘCIA!!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 53

Valid XHTML and CSS.