Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Wakacje Email
sobota, 24 czerwca 2017 08:36

WAKACJE!!

 

Po długim czasie nauczania w szkole i formacji w salkach katechetycznych dla wszystkich przyszedł upragniony czas wakacji!! Wszytkim wiadomo jak ważny i zdrowy jest dobry wypoczynek! Gratulujemy tym, którym udało się zdobyć wspaniałe świadectwa w szkole i wszystkim życzymy udanych, a przede wszystkim bezpiecznych urlopów! Niech nam wszystkim ten błogosławiony czas dobry Bóg błogosławi!

Przypominamy też o zmianach w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej:

ŚRODY: godz. 18.30 - 19.30

PIĄTKI: godz. 7.00 - 8.00.

wakacje

 
Boże Ciało Email
sobota, 17 czerwca 2017 08:57

Wspaniałe Uroczystości za nami...

komu

 

Już za nami wspaniałe uroczystości parafialne. Dzięki Bogu, który dał nam wspaniałą pogodę tak nasz Festyn Rodzinny jak i uroczystość Bożego Ciała mogliśmy wspaniale przeżyć! 
Na tegorocznym festynie, jak co roku dzięki zaangażowaniu rodziców i duszpasterzy naszej parafii, dla naszych najłodszych i nie tylko udało się przygotować moc atrakcji. Można było pojeździć na grzbiecie konia, czy sprawdzić swoje zdolności strzeleckie, próbując trafić strzałą w sam środek tarczy. Nie mogło oczywiście zabraknąć dmuchańców, które stale oblegane były przez najmłodszych! Kto silniejszy próbował swoich możliwości na ściance wspinaczkowej. Na miłośników czworonogów czekały nie tylko konie, ale również specjalnie tresowane psy, które wraz ze swoimi opiekunami prezentowały swoje zdolności. Nie zabrakło również wielu artystów, szczególnie młodych, którzy ubogacili nasz festyn pięknym śpiewem, a następnie gromkie brawa zebrały również pokazy tańca i zespoły mażoretek. Dla wielu jednak najważniejszy był los, który ściskali z wiarą w swoich dłoniach licząc, że uda im się wygrać ciekawą nagrodę w loterii, a w tym roku były wyjątkowo cenne za co w tym miejscu dziękujemy wszystkim dobrodziejom, bez których nie byłoby nagród! Oczywiście nikt nie mógł opuścić placu kościelnego głodny czy spragniony, bo świetnie zorganizowani rodzice zadbali by nie zabrakło kiełbasek z grilla, lodów i napojów dla każdego! Nie możemy zapomnieć, że w trakcie całego festynu czuwał zgrany i przemiły skład ratowników medycznych, któży przestrzegali nas jak bezpiecznie przygotować się i przeżyć wakacje. Na sam koniec popisowy koncert dała nasza wspaniała parafialna Orkiestra św. Józefa, zapewne wszystcy się zgodzą, że możemy być dumi z tego, że nasza parafia ma tak wilelu uzdolnionych ludzi!

Zdjęcia z festynu w GALERII

Również wyjątkowo udana w tym roku uroczystość Bożego Ciała, która rozpoczęła się Mszą Świętą polową koło OSP Szczepanowice. Słoneczna piękna pogoda, sprawiła, że wszystko przebiegało spokojnie i wspaniale. Licznie zebrani parafianie i goście w procesji udali się do kościoła, tradycyjnie zatrzymując się przy czterech ołtarzach, gdzie wsłuchiwaliśmy się w Ewangelie i głoszone przez księży Słowo Boże, przypominające nam o wartości i konieczności Eucharystii w naszym życiu. Bo chrześcijanin bez Eucharystii jest jak człowiek bez chleba powszedniego. Dziękujemy wszystkim dzieciom sypiącym płatki kwiatów przed Panem Jezusem, oraz ich rodzicom, którzy zadbali o to by przygotować swoje pociechy. Wielkie dzięki należą się tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, nieśli baldahim, pilnowali naszego bezpiecznego przejścia przez ulice i wszystkim zaangażowanym, dzięki którym wszyscy mogliśmy tą uroczystość tak wspaniale przeżyć!

Zdjęcia z Bożego Ciała w GALERII


 
Boże Ciało Email
środa, 14 czerwca 2017 10:07

Uroczystość Bożego Ciała

 

Już jutro wspaniała Uroczystość Bożego ciała, która jest dla nas wszystkich wielkim wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa, Boga prawdziwego w chostii ukrytego. To dzień, w którym szczególnie oddajemy cześć świętej Eucharystii i nieprzeliczonych skarbach Mszy Świętej, która jest największym Bożym darem dla Kościoła, żródłem i szczytem naszego życia, uświęcania i najpewniejszym środkiem zbawienia.

Msza Święta polowa przy OSP Szczepanowice o godz 8.30,

bezpośrednio po Mszy rusza procesja w stronę kościoła.

 

Boże ciało

 
Sukces naszej orkiestry Email
czwartek, 01 czerwca 2017 19:15

SUKCES NASZEJ ORKIESTRY!! 

 

Z wielką radością pragniemy poinformować, że 28.05.2017r. nasza parafialna Orkiestra św Józefa

 

Zdobyła I miejsce !!

 

w XX przeglądzie Orkiestr dętych w Radłowie

 

Gratulujemy naszym wspaniałym muzykom tego wspaniałego zwycięstwa i sukcesu, oraz życzymy dalszych, wspierajmy jak możemy naszych artystów, od duchowej po materialną stronę, gdyż aby osiągnąć tak wysoki poziom, trzeba włożć w taki sukces ogrom pracy i serca

 

Każdy, kto chciałby, na własne uszy przekonać się o zdolnościach naszej orkiestry zapraszamy na ich najbliższy koncert, który odbędzie się 11.06.2017r. o godz 19:00 podczas festynu rodzinnego na placu parafialnym przy kościele św. Józefa w Opolu.

18698260 1345177995558687 4812341418839242004 n 18740470 1347330022010151 6098120297768729993 n

 
Aktualne akcje "oddaj krew 2017" Email
piątek, 12 maja 2017 11:05

Już w niedzielę 21.05.2017 r. w godz. 9.00 - 13.00 będzie można oddać krew przy zabudowaniach plebanijnych. Tym razem akcji przyświecać będzie możliwość otrzymania niezwykłego daru jakim będzie: Majówka. Więcej na plakacie promującym majową akcję oraz bezpośrednio w dniu oddawania krwi. Zapraszamy.

Już dziś informujemy, że druga akcja oddawania krwi w naszej parafii odbędzie się 24.09.2017 r.

Do zobaczenia. 

  

Pozdrawiam

Krzysztof Dawid

 

krew

 
FESTYN PARAFIALNY Email
środa, 07 czerwca 2017 22:43

SERDECZNIE ZAPRASZAMY JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!!

 

plakatv2

 
Dzień Matki 2017 Email
środa, 24 maja 2017 12:12

Podobny obraz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy gorąco wszystkie nasze kochane

 

 

MAMY!!

 

Na wspólną majówkę podczas której chemy podziękować wam

za to, że jesteście i otaczacie nas swoją opieką pełną miłości i poświęcenia!

Oczywiście nie może zabraknąć śpiewu i nabożeństwa dla najswspanialszej z matek:

Maryi, która jest wzorem dla każdej matki.

 

Plan wydarzenia:

18:00 - Msza święta

18.30 - nabożeństwo majowe na ogrodzie parafialnym

Po majówce wspólne świętowanie + część artystyczna

przygotowana przez dzieci i młodzież 

 

 

 
Proboszcz na motorze! Email
czwartek, 04 maja 2017 20:42

Proboszcz na motorze!

 

unnamed 8

Inauguracja sezonu motocyklowego z Bogiem w Raciborzu
 
Pierwszego maja w  raciborskim kościele św. Mikołaja spotkało się na Eucharystii kilkuset motocyklistów  z naszego powiatu oraz z różnych  miejscowości  w Polsce, aby rozpocząć oficjalnie kolejny sezon  z pomocą i opieką Bożą.
 
Mszy św. przewodniczył  w imieniu ks.bpa. Andrzeja Czai ks. prał. dr Zygmunt Lubieniecki, 
Przewodniczący Kapłańskiej Kapituły odnowy Katedry Opolskiej.
Koncelebransami byli : proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Adrian Bombelek, wikariusze
oraz  gościnnie ks.prof. Konrad Glombik i ks. Krzysztof Patas – kapelan Katolickiego Ruchu Motocyklowego „ Łowcy Dusz” w Żorach.
On też wygłosił homilię podkreślając szczególnie cechy wielkiej miłości Jezusa Chrystusa do każdego człowieka. 
 
Wielu motocyklistów  położyło swoje kaski przed  głównym ołtarzem, jako symbol hołdu złożonego Bogu, 
Na  Ofiarowanie motocykliści  bardzo długo obchodzili ołtarz, oddając osobiście cześć przed Przenajświętszym Sakramentem.
Bardzo dużo osób przystąpiło do Komunii św. . Na zakończenie główny organizator spotkania
Andrzej Złoczowski złożył podziękowania kapłanom  i wręczył celebransowi ks. dr Lubienieckiemu pamiątkową koszulkę motocyklistów a wszystkich zaprosił na dalszą część świetowania na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. 
Gospodarz kościoła ks. Adrian Bombelek  podziękował za liczny udział i życzył
roztropnej oraz bezpiecznej  jazdy a po Mszy św. poświęcił pojazdy zgromadzone wokół
świątyni.
 
 
                Krystian Niewrzoł

ZDJĘCIA TUTAJ
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 28

Valid XHTML and CSS.