Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
ŚDM 2016 w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 23 lipca 2016 18:52

DZIEŃ WSPÓLNOTY W OPOLU

 
W sobotę 23 lipca przez Opole przeszedł barwny, roztańczony, rozśpiewany pochód młodych ludzi z ponad 20 krajów świata. Młodzi katolicy nieśli na przedzie krzyż i ikonę Matki Bożej Opolskiej, wykrzykując przesłanie: "Jezus Cię kocha". Pochód doszedł do parku na os. Armii Krajowej, gdzie rozpoczął się koncert, a po nim czuwanie.
 

GALERIA - tutaj

 

Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl

 

OPOLSKI NAZARET - tutaj

MŁODZIEŻ PRZESZŁA PRZEZ OPOLE - tutaj

PIELGRZYMI NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

 
ŚDM 2016 na Górze Św. Anny Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 23 lipca 2016 11:57

DZIEŃ WSPÓLNOTY NA GÓRZE ŚW. ANNY

 
Głoszenie śmierci Pana Jezusa jest szczególną formą pamięci o nim i szczególną formą chlubienia się Jego krzyżem. Stanowi to zadanie każdego chrześcijanina - podkreślał biskup opolski Andrzej Czaja, który wygłosił homilię w trakcie Mszy św. w Dniu Wspólnoty na Górze Św. Anny. - Chrystus zaprasza nas do tego, by podzielić się z nim wszelkimi troskami - wyjaśniał opolski ordynariusz. Swoją homilię biskup opolski zakończył słowami „Zmartwychwstałem - mówi Pan. I zawsze jestem z Tobą". Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.pl
 

KS. BISKUP ANDRZEJ CZAJA - słuchaj

DZIEŃ MIŁOSIERDZIA W GŁOGÓWKU - tutaj

BARWY WIARY W PIETROWICACH WLK. - tutaj

ŚWIĘTOWANIE W BIAŁEJ - tutaj

BRAZYLIJSKIE KLIMATY W POPIELOWIE - tutaj

 
ŚDM 2016 w parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 22 lipca 2016 14:50

DZIEŃ MIŁOSIERDZIA

 
W piątek 22 lipca w naszej parafii w tzw. Dniu Miłosierdzia, ukraińska młodzież - nasi goście i młodzież naszej parafii przygotowali okolicznościowe spotkanie dla seniorów i mieszkańców Domu Kombatanta, który znajduje się obok kościoła. Spotkanie przeniknięte było śląską gościnnością gospodarzy i franciszkańskim duchem pielgrzymów z Ukrainy. Główne motto Światowych Dni Młodzieży w Opolu i Krakowie brzmi: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Więcej tutaj.
 
GALERIA - tutaj
 
Zdjęcia: opole.gosc.pl
 

UWIELBIENIE W PARAFII ŚW. PIOTRA I PAWŁA - tutaj

DRZEWKO ŻYCIA W KĘDZIERZYNIE - tutaj

MSZA ŚW. W RYCIE MARONICKIM - tutaj

POLSKO - BRAZYLIJSKI DZIEŃ MIŁOSIERDZIA  - tutaj

TAŃCE INTEGRACYJNE W KLUCZBORKU - tutaj

LIBAŃCZYCY W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU - tutaj

 
 
 
Dni Młodzieży w parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 20 lipca 2016 06:06

WITAMY MŁODZIEŻ

 
W środę 20 lipca rozpoczynają się Dni w Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W godzinach wieczornych przyjechała do naszej parafii 40-osobowa grupa młodzieży z okolic Winnicy i Kijowa na Ukrainie. Grupie przewodzi 2 braci zakonnych i 1 ojciec. Po wspólnej Mszy św. młodzież udała się do rodzin, które wyraziły chęć i możliwość przyjęcia młodzieży do swoich domów. Poniżej znajdziemy ramowy program tych dni, w którym będzie uczestniczyć młodzież - nasi mili goście.
We wtorek 19 lipca Papież Franciszek wygłosił specjalne przesłanie do ludzi młodych, którzy przybędą na ŚDM 2016 - słuchaj tutaj.
 

PARAFIE DIECEZJI PRZYJMUJĄCE MŁODZIEŻ - tutaj

WYPOWIEDŹ BPA R. PIERSKAŁY - tutaj

Program ŚDM w parafii 20-25 lipca 2016
 
Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 18 lipca 2016 19:55

NADSZEDŁ CZAS NA ŚDM 2016

 
Parafie naszej diecezji czekają na młodzież, którą będą gościć w dniach 20-25 lipca na tzw. Dniach w Diecezji (DwD). Nasza parafia ugości ponad 40-osobową grupę młodzieży z Ukrainy, natomiast 90 parafii w diecezji opolskiej przyjmie ok. 4100 tys. młodzieży z 22 krajów świata. Poniżej znajdziemy bieżące informacje nt. poszczególnych grup młodzieży, które przybywają do naszej diecezji.
 

MŁODZIEŻ Z MEKSYKU - tutaj   MEKSYKANIE ZWIEDZAJĄ OPOLE - tutaj

PANAMCZYCY W GOŚCIĘCINIE - tutaj   MEKSYKANIE W OLEŚNIE - tutaj

WIECZÓR Z PANAMCZYKAMI - tutaj   FRANCUZI, HISZPANIE W KLUCZBORKU - tutaj

 
zdjęcie i teksty: opole.gosc.pl
 
Młodzież ŚDM 2016 w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 21 lipca 2016 19:16

MŁODZIEŻ POZNAJE OPOLE

 
Do Diecezji Opolskiej przyjechało ponad 4300 pielgrzymów, których gości ponad 100 parafii z Opolszczyzny. Czwartek 21 lipca był Dniem Poznania, dlatego młodzi zwiedzali najciekawsze miejsca w Opolu m.in. opolski amfiteatr, katedrę i kościół Franciszkanów, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerię Sztuki Współczesnej, Zoo. "Chcemy, żebyście w Opolu czuli się jak w domu. Po polsku mówimy: gość w dom, Bóg w dom" - takimi słowami powitał zgromadzoną młodzież z całego świata w opolskim amfiteatrze biskup Rudolf Pierskała. Po radosnym przywitaniu, młodzież uczestniczyła w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i poznanie najpiękniejszych zakątków Opola. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: botafe.pl
 

DEKANAT BIAŁA WITA GOŚCI - tutaj   GOGOLIN WITA MŁODZIEŻ - tutaj

MŁODZIEŻ W LUBOSZYCACH - tutaj    KONCERT ARKI NOEGO W NYSIE - tutaj

DZIEŃ POZNANIA W GŁOGÓWKU - tutaj    WIECZÓR KULTURY W RACIBORZU - tutaj

DYSPENSA W PIĄTEK 22 LIPCA - tutaj      LIOŃCZYCY NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

GRA MIEJSKA W OPOLU - tutaj     BRAZYLIJCZYCY W POPIELOWIE  - tutaj

 
Akcja Św. Krzysztof 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 19 lipca 2016 14:34

MIŁOSIERDZIE NA DRODZE

 

W sobotę 23 lipca i w niedzielę 24 lipca po wszystkich Mszach św. nastąpi poświęcenie samochodów ku czci Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Złożymy też po poświęceniu samochodu swój "Dar Serca" - symboliczny 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr jako pomoc na zakup środków transportu dla polskich Misjonarzy pracujących w 120 krajach świata. W ubiegłym roku z tej ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej MIVA zakupiono 38 samochodów terenowych, 1 ambulans, 11 motocykli i skuterów, 430 rowerów. W tym dniu Słowo Boże - kazania wygłosi ks. Dariusz Krok, profesor Wydziału Teologicznego w Opolu. Każdy kierowca po poświęceniu swojego pojazdu otrzyma drobną pamiątkę związaną ze św. KrzysztofemW niedzielę 24 lipca zapraszamy naszych Parafian i Gości na Mszę św. o g. 10.00 m.in. w intencji naszych Gości ŚDM w Opolu i Krakowie - Młodzieży z Ukrainy, wszystkich Wolontariuszy oraz Rodzin naszej parafii przyjmujących Młodzież. O g. 17.00 na pl. plebanijnym odbędzie się parafialne spotkanie, czyli Festyn Rodzinny.

 

ŚLUB PODCZAS ŚDM W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU - tutaj

DZIEŃ WSPÓLNOTY /FILM - tutaj

PROGRAM ŚDM W NASZEJ PARAFII - wejdź

INTERAKTYWNA MAPA PARAFII DIECEZJI - wejdź

 
Światowe Dni Młodzieży 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 17 lipca 2016 11:49

GENEZA ŚDM

 
Czym są Światowe Dni Młodzieży (ŚDM)? To międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Kto jest ich autorem? Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie (1984, 1985, 2000), Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997) i Toronto (2002). ŚDM - Papież i Młodzi. Razem. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się emerytowany papież Benedykt XVI, który przewodniczył kolejno spotkaniom w Kolonii (2005), Sydney (2008) i Madrycie (2011). Dzięki posłudze Benedykta XVI Chrystus był ciągle głoszony i adorowany przez młodych całego świata, a Kościół mógł dostrzegać swoje młode i radosne oblicze tak bardzo potrzebne współczesnemu światu. W lipcu 2013 r. (Rio de Janeiro) z młodzieżą spotkał się Papież Franciszek. On także ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Więcej tutaj.
 
źródło: botafe.pl
 

PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA - tutaj

FRANCUZI W KRAPKOWICACH - tutaj

NAJWAŻNIEJSZE JEST SPOTKANIE - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 29

Valid XHTML and CSS.