Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
ŚDM 2016 w parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 22 lipca 2016 14:50

DZIEŃ MIŁOSIERDZIA

 
W piątek 22 lipca w naszej parafii w tzw. Dniu Miłosierdzia, ukraińska młodzież - nasi goście i młodzież naszej parafii przygotowali okolicznościowe spotkanie dla seniorów i mieszkańców Domu Kombatanta, który znajduje się obok kościoła. Spotkanie przeniknięte było śląską gościnnością gospodarzy i franciszkańskim duchem pielgrzymów z Ukrainy. Główne motto Światowych Dni Młodzieży w Opolu i Krakowie brzmi: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Więcej tutaj.
 
GALERIA - tutaj
 
Zdjęcia: opole.gosc.pl
 

UWIELBIENIE W PARAFII ŚW. PIOTRA I PAWŁA - tutaj

DRZEWKO ŻYCIA W KĘDZIERZYNIE - tutaj

MSZA ŚW. W RYCIE MARONICKIM - tutaj

POLSKO - BRAZYLIJSKI DZIEŃ MIŁOSIERDZIA  - tutaj

TAŃCE INTEGRACYJNE W KLUCZBORKU - tutaj

LIBAŃCZYCY W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU - tutaj

 
 
 
Młodzież ŚDM 2016 w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 21 lipca 2016 19:16

MŁODZIEŻ POZNAJE OPOLE

 
Do Diecezji Opolskiej przyjechało ponad 4300 pielgrzymów, których gości ponad 100 parafii z Opolszczyzny. Czwartek 21 lipca był Dniem Poznania, dlatego młodzi zwiedzali najciekawsze miejsca w Opolu m.in. opolski amfiteatr, katedrę i kościół Franciszkanów, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerię Sztuki Współczesnej, Zoo. "Chcemy, żebyście w Opolu czuli się jak w domu. Po polsku mówimy: gość w dom, Bóg w dom" - takimi słowami powitał zgromadzoną młodzież z całego świata w opolskim amfiteatrze biskup Rudolf Pierskała. Po radosnym przywitaniu, młodzież uczestniczyła w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i poznanie najpiękniejszych zakątków Opola. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: botafe.pl
 

DEKANAT BIAŁA WITA GOŚCI - tutaj   GOGOLIN WITA MŁODZIEŻ - tutaj

MŁODZIEŻ W LUBOSZYCACH - tutaj    KONCERT ARKI NOEGO W NYSIE - tutaj

DZIEŃ POZNANIA W GŁOGÓWKU - tutaj    WIECZÓR KULTURY W RACIBORZU - tutaj

DYSPENSA W PIĄTEK 22 LIPCA - tutaj      LIOŃCZYCY NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

GRA MIEJSKA W OPOLU - tutaj     BRAZYLIJCZYCY W POPIELOWIE  - tutaj

 
Dni Młodzieży w parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 20 lipca 2016 06:06

WITAMY MŁODZIEŻ

 
W środę 20 lipca rozpoczynają się Dni w Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W godzinach wieczornych przyjechała do naszej parafii 40-osobowa grupa młodzieży z okolic Winnicy i Kijowa na Ukrainie. Grupie przewodzi 2 braci zakonnych i 1 ojciec. Po wspólnej Mszy św. młodzież udała się do rodzin, które wyraziły chęć i możliwość przyjęcia młodzieży do swoich domów. Poniżej znajdziemy ramowy program tych dni, w którym będzie uczestniczyć młodzież - nasi mili goście.
We wtorek 19 lipca Papież Franciszek wygłosił specjalne przesłanie do ludzi młodych, którzy przybędą na ŚDM 2016 - słuchaj tutaj.
 

PARAFIE DIECEZJI PRZYJMUJĄCE MŁODZIEŻ - tutaj

WYPOWIEDŹ BPA R. PIERSKAŁY - tutaj

Program ŚDM w parafii 20-25 lipca 2016
 
Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 18 lipca 2016 19:55

NADSZEDŁ CZAS NA ŚDM 2016

 
Parafie naszej diecezji czekają na młodzież, którą będą gościć w dniach 20-25 lipca na tzw. Dniach w Diecezji (DwD). Nasza parafia ugości ponad 40-osobową grupę młodzieży z Ukrainy, natomiast 90 parafii w diecezji opolskiej przyjmie ok. 4100 tys. młodzieży z 22 krajów świata. Poniżej znajdziemy bieżące informacje nt. poszczególnych grup młodzieży, które przybywają do naszej diecezji.
 

MŁODZIEŻ Z MEKSYKU - tutaj   MEKSYKANIE ZWIEDZAJĄ OPOLE - tutaj

PANAMCZYCY W GOŚCIĘCINIE - tutaj   MEKSYKANIE W OLEŚNIE - tutaj

WIECZÓR Z PANAMCZYKAMI - tutaj   FRANCUZI, HISZPANIE W KLUCZBORKU - tutaj

 
zdjęcie i teksty: opole.gosc.pl
 
Światowe Dni Młodzieży 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 16 lipca 2016 10:22

KIERUNEK OPOLE-KRAKÓW

 
Z diecezji opolskiej 2107 osób zarejestrowało swój udział w Światowych Dniach Młodzieży. Do Krakowa pojadą w 127 grupach. Kluczowe słowo to „uczestnictwo" – podkreślał bp Rudolf Pierskała na spotkaniu z przewodnikami grup. – Papież Franciszek zachęca nas, by nie być obserwatorami, kibicami, komentatorami, ale uczestnikami tego spotkania. To znaczy, że mamy być w nie aktywnie zaangażowani – przypominał biskup, dziękując wszystkim, którzy na różnych poziomach przygotowali wyjazd młodzieży z diecezji opolskiej na ŚDM w Krakowie. Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zachęcał, by Światowe Dni Młodzieży przeżywać w grupach, a nie indywidualnie, by uczestniczyć w katechezach w środę, czwartek i piątek, by znaleźć czas na podzielenie się przeżyciami. Pierwszy pociąg, którym z młodzieżą pojedzie bp Andrzej Czaja, odjedzie z Dworca Głównego w Opolu o 12.00 i pojedzie przez Strzelce Opolskie. Drugi, którym pojedzie bp Rudolf Pierskała, ma zaplanowany odjazd o 12.30 i przejedzie przez Kędzierzyn-Koźle. Opolscy pielgrzymi na stacji Kraków-Płaszów będą po 16.00. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl
 

WIECZÓR U PIOTRA I PAWŁA - tutaj

POKOCHALI RACIBÓRZ - tutaj

 
Akcja Św. Krzysztof 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 19 lipca 2016 14:34

MIŁOSIERDZIE NA DRODZE

 

W sobotę 23 lipca i w niedzielę 24 lipca po wszystkich Mszach św. nastąpi poświęcenie samochodów ku czci Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Złożymy też po poświęceniu samochodu swój "Dar Serca" - symboliczny 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr jako pomoc na zakup środków transportu dla polskich Misjonarzy pracujących w 120 krajach świata. W ubiegłym roku z tej ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej MIVA zakupiono 38 samochodów terenowych, 1 ambulans, 11 motocykli i skuterów, 430 rowerów. W tym dniu Słowo Boże - kazania wygłosi ks. Dariusz Krok, profesor Wydziału Teologicznego w Opolu. Każdy kierowca po poświęceniu swojego pojazdu otrzyma drobną pamiątkę związaną ze św. KrzysztofemW niedzielę 24 lipca zapraszamy naszych Parafian i Gości na Mszę św. o g. 10.00 m.in. w intencji naszych Gości ŚDM w Opolu i Krakowie - Młodzieży z Ukrainy, wszystkich Wolontariuszy oraz Rodzin naszej parafii przyjmujących Młodzież. O g. 17.00 na pl. plebanijnym odbędzie się parafialne spotkanie, czyli Festyn Rodzinny.

 

ŚLUB PODCZAS ŚDM W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU - tutaj

DZIEŃ WSPÓLNOTY /FILM - tutaj

PROGRAM ŚDM W NASZEJ PARAFII - wejdź

INTERAKTYWNA MAPA PARAFII DIECEZJI - wejdź

 
Światowe Dni Młodzieży 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 17 lipca 2016 11:49

GENEZA ŚDM

 
Czym są Światowe Dni Młodzieży (ŚDM)? To międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Kto jest ich autorem? Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie (1984, 1985, 2000), Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997) i Toronto (2002). ŚDM - Papież i Młodzi. Razem. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się emerytowany papież Benedykt XVI, który przewodniczył kolejno spotkaniom w Kolonii (2005), Sydney (2008) i Madrycie (2011). Dzięki posłudze Benedykta XVI Chrystus był ciągle głoszony i adorowany przez młodych całego świata, a Kościół mógł dostrzegać swoje młode i radosne oblicze tak bardzo potrzebne współczesnemu światu. W lipcu 2013 r. (Rio de Janeiro) z młodzieżą spotkał się Papież Franciszek. On także ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Więcej tutaj.
 
źródło: botafe.pl
 

PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA - tutaj

FRANCUZI W KRAPKOWICACH - tutaj

NAJWAŻNIEJSZE JEST SPOTKANIE - tutaj

 
Parafialny Dzień Fatimski Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 13 lipca 2016 20:57

PODOBNI DO MATKI BOŻEJ

 

W środę 13 lipca o g. 20.30 Mszą św. rozpoczął się lipcowy Dzień ku czci Matki Bożej Fatimskiej, który zgromadził w świątyni licznie przybyłych wiernych. Kazanie wygłosił ks. Wikary Mateusz Kozielski, opiekun parafialnej młodzieży, zwłaszcza wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie Dni Młodzieży w naszej parafii, tzw. Dni w Diecezji, które odbędą się w dniach 20-25 lipca br. Mszę św. kocelebrowali również ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, ks. Senior Paweł Stotko, ks. Wikary Adam Jankowski oraz ks. Jan Pander, obecnie odbywający zastępstwo duszpasterskie. Po Mszy św. Różaniec Fatimski poprowadziła w 5 językach młodzież, która przed każdą 10-tką wnosiła flagi ŚDM 2016 i ofiarowała Matce Bożej Fatimskiej symboliczną czerwoną różę. Już za tydzień, w środę 20 lipca przywitamy grupę młodzieży z Ukrainy, których przyjmie do swoich domów kilkanaście rodzin naszej parafii. Młodzież będzie również uczestniczyć w programie Dni Młodzieży (Msze św., adoracje, czuwania, spotkania itp.), które przygotowały Parafialne Zespoły oraz Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji opolskiej. W poniedziałek 26 lipca nasi goście oraz młodzież z naszej parafii wyjadą na główne obchody ŚDM 2016 w Krakowie.

 

DZIEŃ WSPÓLNOTY - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 28

Valid XHTML and CSS.