Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Papież Franciszek na Jasnej Górze Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 28 lipca 2016 08:06

TRWAJĄ ŚDM W KRAKOWIE

 
W środowe przedpołudnie 27 lipca rozpoczęły się katechezy głoszone uczestnikom Światowych Dni Młodzieży przez biskupów. Pierwszą katechezę w kościele św. Marcina w Biskupicach wygłosił abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki i zastępca przewodniczącego KEP. Pasterza słuchała młodzież z Opolszczyzny, m.in. z Czarnowąs, Popielowa, Kamienia Śląskiego czy Opola. Muzycznie spotkanie animowali młodzi z Nysy, a nad organizacją czuwał ks. Sławomir Krawczyk. Więcej tutaj. W czwartek 28 lipca o g. 10.30 na Jasnogórskim Szczycie w Częstochowie Papież Franciszek odprawi Mszę św. z ok. 1050 rocznicy chrztu Polski z udziałem wielotysięcznej rzeszy pielgrzymów. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.fm
 

HOMILIA PAPIEŻA FRANCISZKA - tutaj

PAPIEŻ MODLIŁ SIĘ NA JASNEJ GÓRZE - tutaj

 
ŚDM Kraków 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 27 lipca 2016 07:40

INAUGURACJA ŚDM KRAKÓW 2016

 
Ok. 200 tys. pielgrzymów ze 190 krajów świata uczestniczyło w środę 26 lipca o g. 17.30 we Mszy św. na krakowskich Błoniach inaugurujących Światowe Dni Młodzieży, której przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Pielgrzymi w uroczystej procesji przynieśli do ołtarz krzyż oraz ikonę, które są symbolami ŚDM. Metropolita krakowski zachęcił do modlitwy w intencji "pokoju dla naszego niespokojnego świata" i zapewnił, że w szczególny sposób modli się za księdza, który został 26 lipca br. zamordowany we Francji.  Więcej tutaj. W środę 27 lipca o g. 16.00 Papież Franciszek wyląduje na lotnisku im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice, spotka się m.in. z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i z polskimi biskupami, o g. 21.00 Papież przemówi z Okna Papieskiego przy ul. Franciszkańskiej 3, aby powitać zebranych przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.
 
Zdjęcie: doxa.fm
 

PROGRAM WIZYTY APOSTOLSKIEJ PAPIEŻA FRANCISZKA - tutaj

 

TEKSAŃCZYCY U ABPA A. NOSSOLA - tutaj

MŁODZIEŻ Z OPOLSZCZYZNY - tutaj

OPOLE W KRAKOWIE - tutaj

 
Ks. Wikary Jan Pander Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 26 lipca 2016 09:58

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MA MOC

 
W sobotę 30 lipca po Mszy św. wieczornej i w niedzielę 31 lipca po każdej Mszy św., nowowyświęcony kapłan KS. JAN PANDER będzie udzielał chętnym błogosławieństwa prymicyjnego wręczając pamiątkowy obrazek, wygłosi również kazania. Dekretem ks. Biskupa Andrzeja Czai, ks. Jan został mianowany wikarym naszej parafii, w której rozpocznie posługę duszpasterską 24 sierpnia br. KS. JAN PANDER, ur. 26 sierpnia 1988 r., pochodzi z Parafii św. Anny w Golczowicach k/Głogówka. Maturę zdał w Technikum Rolniczym w Prudniku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Norberta Widoka. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Pan moją mocą i tarczą, Jemu moje serce zaufało". Praktykę diakońską odbył w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja br. w katedrze op. z rąk ks. Biskupa ordynariusza. Mszę św. Prymicyjną odprawił w Golczowicach w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja br. i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 

ŚWIĘCENIA 2016 - tutaj      PRYMICJE KS. JANA - tutaj

 
ŚDM 2016 w parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 24 lipca 2016 17:10

MŁODZIEŻ Z WINNICY I KIJOWA

 

Przyjechali w 40 osób, czyli pełny autokar – w większości młodzieży z parafii franciszkańskiej z Winnicy i Kijowa. Jesteśmy tutaj głównie dzięki Waszej pomocy, dzięki polskiej akcji „Bilet dla brata". Dziękujemy za to bardzo, bo bez tego na pewno trudno byłoby nam tu przyjechać i na pewno nie w takiej liczbie – podkreśla od razu na początku br. Andrzej Kiner, kapucyn z Kijowa. Grupa zatrzymała się u rodzin w Opolu-Szczepanowicach. Pytani o wrażenia mówią o zaskoczeniu z hucznego powitania z orkiestrą i bardzo ciepłym przyjęciu. Więcej tutaj.

 

Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl

 

GALERIA - tutaj

ŚLUB MARONITÓW Z LIBANU - tutaj

 
ŚDM 2016 w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 23 lipca 2016 18:52

DZIEŃ WSPÓLNOTY W OPOLU

 
W sobotę 23 lipca przez Opole przeszedł barwny, roztańczony, rozśpiewany pochód młodych ludzi z ponad 20 krajów świata. Młodzi katolicy nieśli na przedzie krzyż i ikonę Matki Bożej Opolskiej, wykrzykując przesłanie: "Jezus Cię kocha". Pochód doszedł do parku na os. Armii Krajowej, gdzie rozpoczął się koncert, a po nim czuwanie.
 

GALERIA - tutaj

 

Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl

 

OPOLSKI NAZARET - tutaj

MŁODZIEŻ PRZESZŁA PRZEZ OPOLE - tutaj

PIELGRZYMI NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

 
Zakończenie Dni w Diecezji Opolskiej ŚDM 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 25 lipca 2016 14:51

POŻEGNANIE I WDZIĘCZNOŚĆ

 
To było ogromne przedsięwzięcie logistyczne zakończone sukcesem. Tak o Dniach w naszej diecezji mówił tuż przed wyjazdem do Krakowa ks. bp Andrzej Czaja. Była modlitwa, zabawa i spotkanie, ale to, co najważniejsze, dopiero przed nami - przypomina opolski ordynariusz. W poniedziałek 25 lipca o g. 12.00 z dworca kolejowego Opole Główne odjechał pierwszy pociąg specjalny "Nazaret", który zawozi do Krakowa ok. 2,5 tys. opolskiej młodzieży. Drugi skład wyruszył pół godziny później. "Wyjeżdżamy dzisiaj i już nie możemy się doczekać przyjazdu do Krakowa i spotkania z papieżem Franciszkiem! Przed nami długa podróż, ale będzie wesoło" - mówiła Agnieszka Przybyłowska, wolontariuszka ŚDM w Opolu i Krakowie. Więcej tutaj. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek 26 lipca o g. 17.30 Mszą św. otwarcia na krakowskich Błoniach pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego osobistego sekretarza św. Jana Pawła II. Inicjatorem i architektem Światowych Dni Młodzieży był św. Jan Paweł, papież Polak.
 

BISKUP A. CZAJA - słuchaj     BISKUP R. PIERSKAŁA - słuchaj

 
Zdjęcie: doxa.pl
 

GALERIA - tutaj    FILM / ZDJĘCIA - tutaj

NAWIEDZILI MALNIĘ - tutaj

PAPIEŻ FRANCISZEK W CZĘSTOCHOWIE - tutaj

PIELGRZYMI ZACHWYCENI POLSKĄ - tutaj

 
Uwielbienie na Os. Armii Krajowej w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 24 lipca 2016 08:02

FESTIWAL MŁODYCH

 
W parku na os. Armii Krajowej, tuż przy górce, stanęła scena. Przed nią w sobotnie późne popołudnie i wieczór 23 lipca zebrało się kilka tys. młodych ludzi. Wśród nich ci, którzy na Opolszczyźnie, w opolskim Nazarecie przeżywają Dni w Diecezjach. Oczywiście tłumnie przybyła również młodzież z opolskich parafii, ale nie zabrakło też mieszkańców osiedla, miasta i różnych stron diecezji. To był Festiwal Młodych, który zakończył Dzień Wspólnoty. Wcześniej wszyscy zebrali się na Górze św. Anny na Różańcu i Mszy św., a później w radosnym marszu przeszli ulicami Opola. Na górce, za sceną ustawiono dwa duże rysunki: Matki Bożej i św. Elżbiety. To ich spotkanie było osią tego wszystkiego, co wydarzyło się na zakończenie Dnia Wspólnoty. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: opole.ogosc.pl
 

GOŚĆ Z NAZARETU - tutaj    MARSZ I KONCERT W OPOLU - tutaj

10 PIELGRZYMÓW W OPOLU - tutaj    MŁODY KOŚCIÓŁ W OPOLU - tutaj

DZIEŃ WSPÓLNOTY NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

 
ŚDM 2016 na Górze Św. Anny Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 23 lipca 2016 11:57

DZIEŃ WSPÓLNOTY NA GÓRZE ŚW. ANNY

 
Głoszenie śmierci Pana Jezusa jest szczególną formą pamięci o nim i szczególną formą chlubienia się Jego krzyżem. Stanowi to zadanie każdego chrześcijanina - podkreślał biskup opolski Andrzej Czaja, który wygłosił homilię w trakcie Mszy św. w Dniu Wspólnoty na Górze Św. Anny. - Chrystus zaprasza nas do tego, by podzielić się z nim wszelkimi troskami - wyjaśniał opolski ordynariusz. Swoją homilię biskup opolski zakończył słowami „Zmartwychwstałem - mówi Pan. I zawsze jestem z Tobą". Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.pl
 

KS. BISKUP ANDRZEJ CZAJA - słuchaj

DZIEŃ MIŁOSIERDZIA W GŁOGÓWKU - tutaj

BARWY WIARY W PIETROWICACH WLK. - tutaj

ŚWIĘTOWANIE W BIAŁEJ - tutaj

BRAZYLIJSKIE KLIMATY W POPIELOWIE - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 28

Valid XHTML and CSS.