Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Obóz formacyjno-wypoczynkowy LSO Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 12 sierpnia 2016 14:00

OBÓZ WAKACYJNY

 
W dniach 16-20 sierpnia w Ośrodku U Anny w Łężycach k/Dusznik Zdrój odbędzie się obóz formacyjno-wypoczynkowy dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli Marianek, Scholistek, Komentatorek, Lektorów i Ministrantów. Jest to forma podziękowania za całoroczne zaangażowanie i ofiarną służbę w grupach dziecięco-młodzieżowych naszej parafii oraz rodzicom za ich troskę i pomoc w chrześcijańskim wychowaniu dzieci i młodzieży. W tym czasie wypoczynku nie zabraknie codziennych Mszy św., aktywnego, dostosowanego do wieku wypoczynku, ciekawych zajęć, wspólnego chodzenia po górach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Obóz odbywa się pod opieką wyspecjalizowanej kadry opiekunów i animatorów. Wyjazd blisko 60-osobowej grupy dzieci i młodzieży we wtorek 16 sierpnia o g. 8.00 z placu plebanijnego, a powrót w sobotę 20 sierpnia w godzinach popołudniowych.
 
Święto Matki Bożej Zielnej Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 11 sierpnia 2016 07:55

MATKA BOŻA WNIEBOWZIĘTA

 
W poniedziałek 15 sierpnia Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawda ta stanowi dogmat naszej wiary ogłoszony przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus": "...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". W naszej tradycji święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Zapraszamy do udziału w jednej z Mszy św., które w naszym kościele są w następującym porządku: g. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Również 15 sierpnia w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach odbędzie się Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP z dziękczynieniem za 35 lat posługi biskupiej bpa Jana Wieczorka oraz za 60 lat kapłaństwa bpa Jana Bagińskiego. Więcej tutaj.
 
Odpust w Kamieniu Śląskim Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 10 sierpnia 2016 17:33

ODPUST U ŚW. JACKA

 
Diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka odbędą się w dniach 13-15 sierpnia w Kamieniu Śląskim. Program obchodów odpustowych jest następujący: sobota 13 sierpnia: g. 17.30 Uroczyste nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia (na placu przed sanktuarium); g. 18.00 - Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka); g. 19.30 - Koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Gogolina (na placu przed sanktuarium św. Jacka), niedziela 14 sierpnia: g. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; g. 11.00 - Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Przewodniczy J.E. Ks. Bp Jacek Jezierski. Procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; g. 15.00 - uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (na placu przed sanktuarium św. Jacka), poniedziałek 15 sierpnia: g. 17.00 - Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami na Jasną Górę (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Więcej tutaj.
 
Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Św. Anny Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 03 sierpnia 2016 15:30

MOTOCYKLIŚCI NA GÓRZE ŚW. ANNY

 
W niedzielę 7 sierpnia na Górze Św. Anny odbyła się 14. Pielgrzymka Motocyklistów. O g. 9.00 uczestnicy zbierali się w Grocie Lurdzkiej, zaś o g. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczył ordynariusz gliwicki ks. bp Jan Kopiec. Po Mszy św. była okazja do poświęcenia ponad 7 tys. motocykli i tych, którzy na nich przyjechali na "Górę ufnej modlitwy". W tym roku pielgrzymka wspiera m.in. odnowę Katedry Opolskiej. Warto tutaj przypomnieć, że w ubiegłym roku we wrześniu w naszej parafii odbyły się uroczyste Nieszpory dziękczynne z udziałem motocyklistów całej diecezji na zakończenie sezonu motocyklowego, a na placu plebanijnym odbyła się biesiada motycyklowa. Więcej tutajW porannej rozmowie niedzielnego programu "Effata" na falach Radia Opole, Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki opowiadał o pielgrzymce motocyklistów na Górę Św. Anny - posłuchaj.
 
zdjęcie: opole.gosc.pl
 

ABY ŻYCIA NIE MARNOWAĆ - tutaj

PIELGRZYMKA 2016 - tutaj 

NIESZPORY MOTOCYKLOWE 2015 - tutaj 

 
Apel Biskupa Opolskiego Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 31 lipca 2016 18:49

CZYNIĆ MIŁOSIERDZIE

 
Drodzy Diecezjanie, w ostatnich tygodniach nad wieloma miejscowościami naszej diecezji przechodziły gwałtowne wichury i ulewy. Dnia 11 lipca br., w godzinach wieczornych, w parafii Koźle-Rogi przeszła trąba powietrzna. Nawałnica uszkodziła ponad 30 dachów, a woda zalała sufity, podłogi, meble, zniszczyła dobytek. W pierwszym odruchu wrażliwości serca, Caritas Diecezji Opolskiej przekazała za pośrednictwem Parafii natychmiastową pomoc dla ofiar wichury w wysokości 20 tys. zł. Wyrządzone szkody są jednak dużo większe, a prośby o pomoc napływają także z innych miejscowości. Polecając wszystkich poszkodowanych Maryi Pocieszycielce Strapionych, proszę Was Drodzy Diecezjanie o konkretny gest miłosierdzia. W niedzielę, 7 sierpnia br. przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla ofiar anomalii pogodowych. Zebrane fundusze przeznaczymy na usuwanie skutków nawałnic i wsparcie poszkodowanych w ich powrocie do normalnego życia.
 

WASZ BISKUP + Andrzej Czaja

 
 
 
Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 09 sierpnia 2016 16:23

PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA

 
Tegoroczna 40. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 14 sierpnia z Nysy, 15 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 16 sierpnia z Kluczborka. Przyświecać jej będzie hasło: Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia do nowego życia. Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2016 „Nowe życie w Chrystusie" z Jubileuszem 1050-lecie Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 20 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o g. 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa. Więcej tutaj.
 
AKTUALNOŚCI - tutaj
 
ŚDM Opole-Kraków 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:16

DNI MŁODZIEŻY JUŻ ZA NAMI

 
Pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i ciężko było się z nimi rozstać. Tak pielgrzymów z Panamy zapamiętają z pewnością mieszkańcy Głogówka. Podczas Dni w Diecezjach gościli u siebie grupę kilkudziesięciu gospodarzy kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymów z Panamy gościła również parafia w Gościęcinie. Teraz sytuacja może się odwrócić i my w 2019 r. będziemy mieli okazję pokochać Panamę. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.fm
 

PRZELOT PAPIEŻA NAD OPOLSZCZYZNĄ - tutaj

PAPIEŻ UCZYŁ MIŁOSIERDZIA - posłuchaj

DOBRY PRZEKAZ DO MŁODZIEŻY - posłuchaj

ZACHĘTA DO DZIAŁANIA - posłuchaj

 
Zakończenie 31 ŚDM w Krakowie Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 31 lipca 2016 13:32

ŚDM 2019 W PANAMIE

 
Do zaangażowania w rozwój innej ludzkości, nie czekając na oklaski, ale poszukując dobra dla niej samej, zachęcił młodych Franciszek podczas Eucharystii na Campus Misericordiae w Brzegach. Na Mszy św. Posłania w niedzielę 31 lipca o g. 10.30 wieńczącej 31. Światowe Dni Młodzieży papież apelował: "Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży" duszy, aby wydawać się lepszymi!". Papież ogłosił, że następny ŚDM, po dwóch uprzednich na poziomie diecezjalnym, będzie w roku 2019 w Panamie. W Eucharystii uczestniczyło ok. 2 mln młodych ze wszystkich kontynentów. Więcej tutaj.
 
Tekst: ekai.pl
 
GALERIA - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 29

Valid XHTML and CSS.