Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Ks. Wikary Jan Pander Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 23 sierpnia 2016 20:10

NOWY WIKARY

 
W środę 24 sierpnia na mocy dekretów ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai zachodzą zmiany personalne księży w diecezji opolskiej na stanowiskach proboszczów, wikarych i w instytucjach diecezjalnych. W tym dniu pracę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna nowy Wikary KS. JAN PANDER. Urodził się 26 sierpnia 1988 r., pochodzi z Parafii św. Anny w Golczowicach k/Głogówka. Maturę zdał w Technikum Rolniczym w Prudniku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Norberta Widoka. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Pan moją mocą i tarczą, Jemu moje serce zaufało". Praktykę diakońską odbył w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja w Katedrze op. z rąk ks. Biskupa Andrzeja Czai. Mszę św. Prymicyjną odprawił w Golczowicach w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja. W czasie wakacyjnym odbywał w naszej parafii zastępstwo duszpasterskie. W dniach 26-28 sierpnia ks. Jan poprowadzi 87 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Górę Św. Anny. Na początku posługi duszpasterskiej życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, a z okazji 28 rocznicy urodzin opieki Matki Najświętszej. Czytaj więcej.
 

PRAKTYKA DIAKOŃSKA - tutaj

ZMIANY KSIĘŻY 2016 - tutaj

 
Ks. Wikary Adam Jankowski Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:41

WDZIĘCZNOŚĆ I PODZIĘKOWANIA

 

W niedzielę 21 sierpnia o g. 10.00 była sprawowana Msza św. koncelebrowana m.in. dziękczynno-błagalna w intencji ks. Wikary Adama Jankowskiego na zakończenie 4-letniej pracy duszpasterskiej w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i błogosławieństwo Boże na nowej placówce, który wygłosił Słowo Boże. Pod koniec Mszy św. słowa podziękowań za 4 lata ofiarnej służby wikariuszowskiej w parafii wyraził ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, a w imieniu całej parafii uczynili to przedstawiciele młodzieży wręczając bukiet kwiatów i upominek. Po Mszy św. członkowie grup parafialnych i chętni także składali podziękowania i życzenia zapewniając o pamięci modlitewnej. Poniżej słowa podziękowań i wdzięczności ks. Adama.

 

GALERIA - tutaj

Słowa Podziękowania i Wdzięczności ks. Adama Jankowskiego
 
Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 19 sierpnia 2016 20:39

ZMIANY PERSONALNE

 

Informujemy naszych Parafian o zmianach na stanowisku wikarych w naszej parafii. Nowe dekrety ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai wchodzą w życie w diecezji opolskiej w środę 24 sierpnia br. Dotychczasowy Wikary ks. Adam Jankowski został mianowany wikarym Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy), nowym Wikarym Parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach został mianowany ks. Jan Pander. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy naszych Parafian i miłych Gości na Mszę św. pożegnalną i dziękczynną w intencji naszego Wikarego ks. Adama za 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii i błogosławieństwo Boże na nowej placówce. Sylwetki i życiorysy naszych ks. Wikarych zostały przedstawione w najnowszym liście parafialnym, który jest kolejnym wakacyjnym dwutygodnikiem.
 

LIST PARAFIALNY - tutaj

WIKARZY PRACUJĄCY W NASZEJ PARAFII - tutaj

ZMIANY KSIĘŻY 2016 - tutaj

 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 20:50

GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA

 
W sobotę 3 września w godzinach dopołudniowych Ministranci rozniosą do domów i mieszkań naszych Parafian zamieszkałych w trzech dzielnicach kolejny już numer kwartalnika "GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA". Kwartalnik został wydany z okazji zbliżającej się parafialnej uroczystości Dożynek-Żniwnioka 2016 oraz Srebrnego Jubileuszu 25-lecia pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu, która odbędzie się w niedzielę 11 września na Mszy św. o g. 10.00. W kolorowej szacie graficznej naszej gazetki znajdziemy szczegółowy program Dożynek-Żniwnioka-Jubileuszu, porządek Mszy św., sprawozdanie z działalności charytatywnej we Wspólnocie Parafii św. Józefa w Opolu oraz kalendarium wydarzeń religijnych na najbliższy czas.
 
GŁOS PARAFII - tutaj
 
Obóz formacyjno-wypoczynkowy LSO Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 12 sierpnia 2016 14:00

OBÓZ WAKACYJNY

 
W dniach 16-20 sierpnia w Ośrodku U Anny w Łężycach k/Dusznik Zdrój odbędzie się obóz formacyjno-wypoczynkowy dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli Marianek, Scholistek, Komentatorek, Lektorów i Ministrantów. Jest to forma podziękowania za całoroczne zaangażowanie i ofiarną służbę w grupach dziecięco-młodzieżowych naszej parafii oraz rodzicom za ich troskę i pomoc w chrześcijańskim wychowaniu dzieci i młodzieży. W tym czasie wypoczynku nie zabraknie codziennych Mszy św., aktywnego, dostosowanego do wieku wypoczynku, ciekawych zajęć, wspólnego chodzenia po górach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Obóz odbywa się pod opieką wyspecjalizowanej kadry opiekunów i animatorów. Wyjazd blisko 60-osobowej grupy dzieci i młodzieży we wtorek 16 sierpnia o g. 8.00 z placu plebanijnego, a powrót w sobotę 20 sierpnia w godzinach popołudniowych.
 
Sierpień miesiącem trzeźwości Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 17 sierpnia 2016 21:35

CZUWANIE MODLITEWNE

 
Duszpasterstwo trzeźwości diecezji opolskiej zaprasza na czuwanie modlitewne o trzeźwość narodu, zwłaszcza młodych ludzi. Odbędzie się ono w kościele parafialnym w Winowie w sobotę 20 sierpnia br. o g. 18.00. Czuwanie poprowadzi ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Porządek spotkania: Katecheza na temat "Jak być miłosiernym i miłosierdzia dostąpić. Jak bronić się przed współczesnymi zagrożeniami i zostać wolnym człowiekiem?" Adoracja: Modlitwa przeproszenia za grzechy nadużywania wolności, Modlitwa błagalna za ludzi, którzy utracili wolność, Modlitwa dziękczynna za tych, którzy wolność odzyskali, Modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie o g. 21.00 wspólną Eucharystią.
 
Pielgrzymka do Zlatych Hor Email
niedziela, 14 sierpnia 2016 18:04

PIELGRZYMKA DO MARIA HILF

 
W czeskiej części Gór Opawskich, zaraz za Głuchołazami i za miasteczkiem Zlate Hory w lesie, w uroczym zakątku znajduje się Kościół Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf (czes. Kostel Panny Marie Pomocné – Maria Hilf). Kościół, w którym odrodził się ruch pielgrzymkowy. W sobotę 17 września br. odbędzie się Pielgrzymka Trzech Narodów, modlić się będziemy w j. czeskim, polskim i niemieckim. Już od g. 10.00 przez modlitwy i śpiewy pielgrzymi będą się przygotowywać do uroczystej Mszy św., która rozpocznie się o g. 11.30. Po przerwie, nabożeństwo o g. 14.30 zakończy dzień pielgrzymkowy. Wyjazd autokarem w sobotę 17 września br. o g. 8.15 z placu plebanijnego naszej parafii. Zapisy na wyjazd: telefonicznie pod numerami: 606408097 lub 604227940 oraz w sklepie „Marianna" przy ul. Wróblewskiego. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów, cena 50 zł od 1 osoby, w cenie jest przejazd autokarem oraz obiad! Więcej tutaj.
 
 
 
Święto Matki Bożej Zielnej Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 11 sierpnia 2016 07:55

MATKA BOŻA WNIEBOWZIĘTA

 
W poniedziałek 15 sierpnia Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawda ta stanowi dogmat naszej wiary ogłoszony przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus": "...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". W naszej tradycji święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Zapraszamy do udziału w jednej z Mszy św., które w naszym kościele są w następującym porządku: g. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Również 15 sierpnia w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach odbędzie się Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP z dziękczynieniem za 35 lat posługi biskupiej bpa Jana Wieczorka oraz za 60 lat kapłaństwa bpa Jana Bagińskiego. Więcej tutaj.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 28

Valid XHTML and CSS.