Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Pielgrzymka LSO na Górze Św. Anny Email
sobota, 27 sierpnia 2016 08:18

ZJAZD MINISTRANTÓW

 
Duszpasterstwo LSO diecezji opolskiej zaprasza Lektorów i Ministrantów do udziału w tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia (poniedziałek-wtorek) pod hasłem: „Od chrztu służę Chrystusowi". W czasie pielgrzymki przewodnikiem będzie św. Tarsycjusz, patron ministrantów, który oddał swoje życie broniąc przed profanacją Najświętszy Sakrament, który niósł jako akolita więzionym chrześcijanom w czasie prześladowań za czasów cesarza rzymskiego Decjusza. Miejscem pobytu ministrantów będzie tradycyjnie Dom Pielgrzyma. Głównym punktem pielgrzymki będzie wtorkowa Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni nowi ceremoniarze. Więcej tutaj.
 
GALERIA 2015 - tutaj
 
Piesza Pielgrzymka na Górę Św. Anny Email
piątek, 26 sierpnia 2016 15:06

CEL "ANNABERG"

 
W piątek 26 sierpnia w uroczystość NMP Częstochowskiej rozpoczęła się 87 Piesza Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny, która potrwa do niedzieli 28 sierpnia. Prowadzi ją w tym roku nowy Wikary ks. Jan Pander. W piątek 26 sierpnia o g. 6.30 została odprawiona Msza św. w intencji Pieszych Pielgrzymów i ich Rodzin, a po Mszy św. uczestnicy złożyli swoje bagaże w salce katechetycznej. Pielgrzymi będą nocować w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny. Powrót i powitanie Pielgrzymów w niedzielę 28 sierpnia ok. g. 17.00 podczas nabożeństwa dziękczynnego. Zebranie organizacyjne przed pielgrzymką odbyło się w czwartek 25 sierpnia o g. 18.30. W pielgrzymce biorą udział nie tylko starsi Parafianie, którzy pielgrzymują każdego roku, ale również dzieci i młodzież, a szczególnie Liturgiczna Służba Ołtarza. Grupie Pieszych Pielgrzymów, starszym i młodszym życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Św. Anny na pielgrzymkowym szlaku!
 

WYJŚCIE PIELGRZYMÓW 2015 - tutaj

WEJŚCIE NA GÓRĘ ŚW. ANNY 2015 - tutaj

 
Ks. Wikary Jan Pander Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 23 sierpnia 2016 20:10

NOWY WIKARY

 
W środę 24 sierpnia na mocy dekretów ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai zachodzą zmiany personalne księży w diecezji opolskiej na stanowiskach proboszczów, wikarych i w instytucjach diecezjalnych. W tym dniu pracę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna nowy Wikary KS. JAN PANDER. Urodził się 26 sierpnia 1988 r., pochodzi z Parafii św. Anny w Golczowicach k/Głogówka. Maturę zdał w Technikum Rolniczym w Prudniku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Norberta Widoka. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Pan moją mocą i tarczą, Jemu moje serce zaufało". Praktykę diakońską odbył w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja w Katedrze op. z rąk ks. Biskupa Andrzeja Czai. Mszę św. Prymicyjną odprawił w Golczowicach w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja. W czasie wakacyjnym odbywał w naszej parafii zastępstwo duszpasterskie. W dniach 26-28 sierpnia ks. Jan poprowadzi 87 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Górę Św. Anny. Na początku posługi duszpasterskiej życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, a z okazji 28 rocznicy urodzin opieki Matki Najświętszej. Czytaj więcej.
 

PRAKTYKA DIAKOŃSKA - tutaj

ZMIANY KSIĘŻY 2016 - tutaj

 
Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Opolu Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 19 sierpnia 2016 20:39

ZMIANY PERSONALNE

 

Informujemy naszych Parafian o zmianach na stanowisku wikarych w naszej parafii. Nowe dekrety ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai wchodzą w życie w diecezji opolskiej w środę 24 sierpnia br. Dotychczasowy Wikary ks. Adam Jankowski został mianowany wikarym Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy), nowym Wikarym Parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach został mianowany ks. Jan Pander. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy naszych Parafian i miłych Gości na Mszę św. pożegnalną i dziękczynną w intencji naszego Wikarego ks. Adama za 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii i błogosławieństwo Boże na nowej placówce. Sylwetki i życiorysy naszych ks. Wikarych zostały przedstawione w najnowszym liście parafialnym, który jest kolejnym wakacyjnym dwutygodnikiem.
 

LIST PARAFIALNY - tutaj

WIKARZY PRACUJĄCY W NASZEJ PARAFII - tutaj

ZMIANY KSIĘŻY 2016 - tutaj

 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 20:50

GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA

 
W sobotę 3 września w godzinach dopołudniowych Ministranci rozniosą do domów i mieszkań naszych Parafian zamieszkałych w trzech dzielnicach kolejny już numer kwartalnika "GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA". Kwartalnik został wydany z okazji zbliżającej się parafialnej uroczystości Dożynek-Żniwnioka 2016 oraz Srebrnego Jubileuszu 25-lecia pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu, która odbędzie się w niedzielę 11 września na Mszy św. o g. 10.00. W kolorowej szacie graficznej naszej gazetki znajdziemy szczegółowy program Dożynek-Żniwnioka-Jubileuszu, porządek Mszy św., sprawozdanie z działalności charytatywnej we Wspólnocie Parafii św. Józefa w Opolu oraz kalendarium wydarzeń religijnych na najbliższy czas.
 
GŁOS PARAFII - tutaj
 
Ks. Wikary Adam Jankowski Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:41

WDZIĘCZNOŚĆ I PODZIĘKOWANIA

 

W niedzielę 21 sierpnia o g. 10.00 była sprawowana Msza św. koncelebrowana m.in. dziękczynno-błagalna w intencji ks. Wikary Adama Jankowskiego na zakończenie 4-letniej pracy duszpasterskiej w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i błogosławieństwo Boże na nowej placówce, który wygłosił Słowo Boże. Pod koniec Mszy św. słowa podziękowań za 4 lata ofiarnej służby wikariuszowskiej w parafii wyraził ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, a w imieniu całej parafii uczynili to przedstawiciele młodzieży wręczając bukiet kwiatów i upominek. Po Mszy św. członkowie grup parafialnych i chętni także składali podziękowania i życzenia zapewniając o pamięci modlitewnej. Poniżej słowa podziękowań i wdzięczności ks. Adama.

 

GALERIA - tutaj

Słowa Podziękowania i Wdzięczności ks. Adama Jankowskiego
 
Sierpień miesiącem trzeźwości Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 17 sierpnia 2016 21:35

CZUWANIE MODLITEWNE

 
Duszpasterstwo trzeźwości diecezji opolskiej zaprasza na czuwanie modlitewne o trzeźwość narodu, zwłaszcza młodych ludzi. Odbędzie się ono w kościele parafialnym w Winowie w sobotę 20 sierpnia br. o g. 18.00. Czuwanie poprowadzi ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Porządek spotkania: Katecheza na temat "Jak być miłosiernym i miłosierdzia dostąpić. Jak bronić się przed współczesnymi zagrożeniami i zostać wolnym człowiekiem?" Adoracja: Modlitwa przeproszenia za grzechy nadużywania wolności, Modlitwa błagalna za ludzi, którzy utracili wolność, Modlitwa dziękczynna za tych, którzy wolność odzyskali, Modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie o g. 21.00 wspólną Eucharystią.
 
Pielgrzymka do Zlatych Hor Email
niedziela, 14 sierpnia 2016 18:04

PIELGRZYMKA DO MARIA HILF

 
W czeskiej części Gór Opawskich, zaraz za Głuchołazami i za miasteczkiem Zlate Hory w lesie, w uroczym zakątku znajduje się Kościół Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf (czes. Kostel Panny Marie Pomocné – Maria Hilf). Kościół, w którym odrodził się ruch pielgrzymkowy. W sobotę 17 września br. odbędzie się Pielgrzymka Trzech Narodów, modlić się będziemy w j. czeskim, polskim i niemieckim. Już od g. 10.00 przez modlitwy i śpiewy pielgrzymi będą się przygotowywać do uroczystej Mszy św., która rozpocznie się o g. 11.30. Po przerwie, nabożeństwo o g. 14.30 zakończy dzień pielgrzymkowy. Wyjazd autokarem w sobotę 17 września br. o g. 8.15 z placu plebanijnego naszej parafii. Zapisy na wyjazd: telefonicznie pod numerami: 606408097 lub 604227940 oraz w sklepie „Marianna" przy ul. Wróblewskiego. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów, cena 50 zł od 1 osoby, w cenie jest przejazd autokarem oraz obiad! Więcej tutaj.
 
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 29

Valid XHTML and CSS.