Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Akcja "Oddaj Krew ratuj życie" Email
wtorek, 11 października 2016 21:40

AKCJA "ODDAJ KREW"

 

WP 20160918 09 24 17 Pro

 

W dniu 18.09.2016 r. odbyła się ostatnia w tym roku akcja oddawania krwi w parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Wrześniowa akcja zgromadziła wielu chętnych krwiodawców oraz kolejnych nowych dawców krwi (wśród nich były osoby, które oddawały rodzinnie krew dla swoich bliskich). Ambulans do poboru krwi pojawił się jak zwykle już przed 9.00 przed zabudowaniami plebanijnymi z zespołem z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola.
Dawcy przybywali do punktu dzieląc się swoim darem dla bliźniego. Do oddania krwi zgłosiło się 17 dawców jednak z pośród nich jedynie 8 miało możliwość oddać drogocenny dar.


Nieco statystyki: przeprowadzone akcje oddawania krwi w parafii Św. Józefa w bieżącym roku możemy pochwalić się, że krew oddało 14 osób. Stąd dla celów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przekazaliśmy 6.300 ml bezcennego leku. Począwszy od pierwszej przeprowadzonej w 2012 r. akcji oddawania krwi w naszej parafii zebrano łącznie 48.150 ml krwi. W tym roku nasi krwiodawcy uczestniczyli w również w kilku akcjach zorganizowanych przez RCKiK w Opolu, a kilku naszych dawców oddało próbkę krwi dla celów rejestracyjnych do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.
Cieszy fakt, że z roku na rok honorowych dawców krwi w naszej wspólnocie jest coraz więcej, a świadomość niesienia pomocy bliźniemu poprzez ofiarowanie cząstki siebie stale wzrasta.


W przyszłym roku chcielibyśmy kontynuować akcje oddawania krwi w naszej parafii, dlatego już dziś informujemy przyszłych chętnych, że planować będziemy w 2017 r. dwie akcje oddawania krwi w maju oraz we wrześniu. Dokładny termin zostanie podany w przyszłym roku.


Zakończenie akcji oddawania krwi w naszej parafii w 2016 r. niech będzie okazją do podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzane akcje. Przede wszystkim dziękuję wszystkim dawcom oraz tym, którym z różnych powodów nie udało się oddać krwi. Dziękuję księdzu Proboszczowi Zygmuntowi za możliwość przeprowadzania akcji na terenie naszej parafii, nagłaśnianie akcji oraz wsparcie duchowe dla tego przedsięwzięcia, księdzu Adamowi, Mateuszowi oraz Janowi za patronat, wykonywanie zdjęć oraz moderowanie parafialnej strony internetowej. Dziękuję również pracownikom z RCKiK z Opola oraz ekipom wyjazdowym za harmonijną współpracę oraz ministrantom, którzy uzupełniali gazetki parafialne wkładkami o przeprowadzanych akcjach. Życzę wszystkim dużo zdrowia, odwagi zaangażowania się w przyszłorocznych akcjach i bycia jeszcze bardziej wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka mając w pamięci słowa Św. Jana Pawła II:
„Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, okazujemy gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu wiary - często traconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie nadzieja na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej miłości bliźniego".

 
XVI Niedziela Papieska Email
środa, 05 października 2016 15:54

JP2

 

XVI Niedziela Papieska

 

Czym jest niedziela papieska i dlaczego ją obchodzimy?

Niedzielę Papieską obchodzi się w Polsce dla upamiętnienia wybitnej postaci świętego papieża Jana Pawła II w Niedzielę przed 16 października, czyli dniem wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Jest to szczególny dzień zatrzymania się nad tą wielką postacią, a szczególnie oddaniu hołdu tej jakże wielkiej i znaczącej dla nas wszystkich postaci. To po raz kolejny okazja do wspomnienia i zatrzymania się nad nauczaniem świętego papieża, który jest uważany za największy autorytet XX wieku. To, że żyjemy w wolnym kraju i w wolnej Europie i możemy świętować taki dzień w Kościele, to właśnie w ogromnej mierze dzięki naszemu papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

Chcesz wiedzieć więcej o XVI niedzieli papieskiej? Kliknij tutaj

 
Nowenna Pompejańska Email
wtorek, 04 października 2016 10:11

 

nowenna-pompejanska

 

NOWENNA POMPEJAŃSKA

 

Miesiąc październik, to najlepszy czas, aby zagłębić się w tajemnice różańca świętego i poznać jego realną moc!

Istnieje wiele form i rodzajów modlitwy, także modląc się różańcem możemy pójść o jeden krok dalej, niż tylko jedna 

dziesiątka czy cała tajemnica. Warto poznać Nowennę Pompejańską modlitę, która polega na odmawianiu całego różańca

3 lub 4 tajemnic przez 54 dni codziennie, oraz odmawianiu przypisanej modlitwy. Przec cały ten czas modlimy się w jednej 

intencji. Skuteczność tej modlitwy potwierdzają setki świadectw ludzi, którzy nawet w bardzo trudnych sytuacjach życia

znaleźli wsparcie właśnie u Matki Bożej.

 

Czasem oczekujemy natychmiastowych efektów po krótkiej modlitwie, to tak jakbyśmy ważne wydarzenie w życiu chcieli przygotować w 5 minut...

Dobrze rozumiemy, że do ważnych w życiu spraw długo się przygotowujemy, lub wkładamy w nie wiele wysiłku. Przykładem może być budowa

domu, chcąc zbudować solidny i bezpieczny dom, dobrze planujemy wszelkie prace, powoli ale dokładnie i solidnie pracować będziemy nad 

każdym elementem, natomiast spiesząc się łatwo popełnić błąd, bądź po prostu zbudować coś nietrwałego.

Podobnie jest z modlitwą.. Jaka modlitwa taki efekt.. Dobra wytrwała modlitwa szczerego serca, a nie rozproszonego i roztargnionego da o wiele

wspanialsze owoce!

 

Modlitwa nowenną pompejańską jest trudną i wymagającą modlitwą różańcową, jednak setki świadectw ludzi wysłuchanych nie mogą być

przypadkiem!! 

 

Więcej informacji:

Krótko i na temat o nowennie

Nowenna pompejańska

historia nowenny pompejańskiej

 

 
Święta Matka Teresa z Kalkuty Email
niedziela, 04 września 2016 08:58

ZA CHWILĘ ŚWIĘTA

 
Moja ciocia również w życiu rodzinnym okazywała niezwykłą prostotę, cała była spontaniczna i naturalna, nawet mimo zmęczenia codzienną ciężką pracą – w ten sposób przedstawiła Matkę Teresę z Kalkuty, którą 4 września Franciszek ogłosi świętą, jej bratanica, 70-letnia obecnie Agi Bojaxhiu. Z córką brata założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości – jedyną jej żyjącą krewną, mieszkającą od młodości na Sycylii – wywiad przeprowadziło Radio Watykańskie. „Matka Teresa robiła bardzo dużo, ale nie na pokaz, była bardzo powściągliwa w tym, co czyniła. Do wszystkiego podchodziła w sposób spontaniczny i naturalny, nawet do czynności najbardziej męczących". Więcej tutaj.
 
źródło: ekai.pl
 
Pielgrzymka LSO na Górze Św. Anny Email
sobota, 27 sierpnia 2016 08:18

ZJAZD MINISTRANTÓW

 
Duszpasterstwo LSO diecezji opolskiej zaprasza Lektorów i Ministrantów do udziału w tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia (poniedziałek-wtorek) pod hasłem: „Od chrztu służę Chrystusowi". W czasie pielgrzymki przewodnikiem będzie św. Tarsycjusz, patron ministrantów, który oddał swoje życie broniąc przed profanacją Najświętszy Sakrament, który niósł jako akolita więzionym chrześcijanom w czasie prześladowań za czasów cesarza rzymskiego Decjusza. Miejscem pobytu ministrantów będzie tradycyjnie Dom Pielgrzyma. Głównym punktem pielgrzymki będzie wtorkowa Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostaną ustanowieni nowi ceremoniarze. Więcej tutaj.
 
GALERIA 2015 - tutaj
 
Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki Email
piątek, 09 września 2016 07:17

SREBRNY JUBILAT

 
W niedzielę 11 września, w uroczystość DOŻYNEK-ŻNIWNIOKA, która jest podziękowaniem za naszych Rolników, Działkowiczów i ich Rodziny, za ich trud i pracę na polach i ogrodach, będzie nam towarzyszyć jeszcze jedna podniosła okoliczność. To Jubileusz 25 lat pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji i posługi Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu. Na SUMIE JUBILEUSZOWO-DOŻYNKOWEJ o g. 10.00 będzie również obecny Ks. Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski. Więcej tutaj.
 
"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca" (Sokrates)
 
Z okazji Srebrnego Jubileuszu Proboszczowania w Parafii Św. Józefa w Opolu, życzymy Ks. Prałatowi przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, wielu sił i chrześcijańskiej radości, aby z Bożą łaską mógł dalej duszpasterzować powierzonej sobie Wspólnocie parafialnej, wypełniając bardzo rzetelnie oraz z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem wszystkie zadania parafialne, dekanalne i diecezjalne, które każdego dnia będzie wyznaczać Czcigodnemu Jubilatowi Boża Opatrzność. Szczęść Boże!
 
Duszpasterze i Parafianie

 

PLURIMOS ANNOS!!!
 
Zdjęcia Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego
 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz 2016 Email
sobota, 03 września 2016 08:37

BOŻE, Z TWOICH RĄK ŻYJEMY

 
Drodzy Parafianie, mili Goście i Sympatycy Parafii Św. Józefa w Opolu! Dziękując Bogu za żniwa i urodzaje, doceniając trud OPOLSKICH ROLNIKÓW pragniemy im złożyć hołd i cześć godnie przeżywając w niedzielę 11 września DOŻYNKI-ŻNIWNIOK. W tą niedzielę będziemy również świętować skromną uroczystość Srebrnego Jubileuszu 25-lecia Proboszczowania KS. PRAŁATA ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO w Parafii Św. Józefa w Opolu. ZAPRASZAMY Was, Kochani Rolnicy-Działkowicze i wasze Rodziny, wszystkich Parafian i Gości z Opola i okolic do wspólnego świętowania. KOROWÓD DOŻYNKOWY rozpoczniemy o g. 8.30 w Wójtowej Wsi (ul. Kwoczka). Ok. g. 9.15 korowód dotrze do ronda w Szczepanowicach, 15 minut później będzie powitanie przez Parafian z Osiedli Chmielowicka–Gospodarcza–Tęczowa. O g. 10.00 w naszym kościele rozpocznie się uroczysta SUMA DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWA. Po Mszy św. każda Rodzina zostanie obdarowana CHLEBKIEM (wypiek Rodziny Cebula) – symbolem jedności w naszej parafialnej Wspólnocie. O g. 15.00 na placu plebanijnym rozpocznie się FESTYN DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWY, którego dochód będzie przeznaczony na renowację Katedry Opolskiej, Matki wszystkich kościołów w diecezji. Sylwetka, życiorys i zdjęcie Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego zostały przedstawione w najnowszym Liście Parafialnym (4.09.).
 

KOROWÓD 2015 - tutaj

SUMA DOŻYNKOWA - tutaj

FESTYN DOŻYNKOWY - tutaj

 
Piesza Pielgrzymka na Górę Św. Anny Email
piątek, 26 sierpnia 2016 15:06

CEL "ANNABERG"

 
W piątek 26 sierpnia w uroczystość NMP Częstochowskiej rozpoczęła się 87 Piesza Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny, która potrwa do niedzieli 28 sierpnia. Prowadzi ją w tym roku nowy Wikary ks. Jan Pander. W piątek 26 sierpnia o g. 6.30 została odprawiona Msza św. w intencji Pieszych Pielgrzymów i ich Rodzin, a po Mszy św. uczestnicy złożyli swoje bagaże w salce katechetycznej. Pielgrzymi będą nocować w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny. Powrót i powitanie Pielgrzymów w niedzielę 28 sierpnia ok. g. 17.00 podczas nabożeństwa dziękczynnego. Zebranie organizacyjne przed pielgrzymką odbyło się w czwartek 25 sierpnia o g. 18.30. W pielgrzymce biorą udział nie tylko starsi Parafianie, którzy pielgrzymują każdego roku, ale również dzieci i młodzież, a szczególnie Liturgiczna Służba Ołtarza. Grupie Pieszych Pielgrzymów, starszym i młodszym życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Św. Anny na pielgrzymkowym szlaku!
 

WYJŚCIE PIELGRZYMÓW 2015 - tutaj

WEJŚCIE NA GÓRĘ ŚW. ANNY 2015 - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 28

Valid XHTML and CSS.