Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
DOŻYNKI 2017 Email
środa, 06 września 2017 14:46

DOŻYNKI 

Już w najbliższą Niedzielę 10.09.2017

Parafia św. Józefa zaprasza na wspólne dziękczynienie za tegoroczne dary nieba i plony ziemi!!

Uroczystości obejmują:

godz. 10:00 - Msza św. dziękczynna

godz 15:00 - Festyn Dożynkowy 

W programie wiele ciekawych występów muzycznych a także występ kabaretu Chrupka S.A., zespołu Silesia, szkoły tańca Flash Dance, Royal Dance Center, mażoretek, Opolskiego Studia Piosenki, zespołu Dylaki, Bagatela oraz wybory Miss Dożynek. Na gości festynu będą czekać także liczne atrakcje dla najmłodszych [malowanie twarzy, ściana wspinaczkowa, pokazy strażackie], stoiska z grillem i śląskim kołoczem oraz charytatywne koło fortuny w którym każdy los wygrywa. W puli nagród, oprócz tradycyjnego już żywego prosiaka, znajdują się siedmiodniowe urlopy w Rabce dla czterech osób, rowery górskie, sprzęt AGD.

z20677436V

ZAPRASZAMY!!

 
Modernizacja sceny przy plebanii Email
środa, 06 września 2017 09:24

Nowe oblicze naszej sceny!

 

21317596 1937925806427824 7714316454754020852 n

 

Przed nami jedno z ważnych dla każdej parafii wydarzeń - Dożynki! W naszej parafii wydarzenie to wiąże się z Festynem Dożynkowym, który odbywa się na placu przy plebanii. Najwięcej akcji odbywa się zawsze na scenie, która znajduje się pod dużym białym namiotem. Prowadzący, orkiestra, oraz wszystkie najważniejsze ogłoszenia i wydarzenia prezentowane są właśnie z tego miejsca. Do tej pory była ta jedynie ubita ziemia.. 

Od kilku dni prowadzone były intensywne prace modernizujące nawierzchnię.. Można powiedzieć zastaliśmy parafię udeptaną a zostawiamy brukowaną! :)

Dzięki wysiłkowi naszych parafian, młodzieży, rolnikom którzy udostępnili ciągniki a szczególnie członkom naszej parafialnej Orkiestry św. Józefa, którzy wzięli na swoje barki najwięcej pracy mamy wspaniałą brukowaną powierzchnię sceny. Ogromny wkład w całe przedsięwzięcie miał rónież pan Antoni, firma IMEX Piechotta, który udostępnił wiele sprzętu koniecznego do prowadzenia prac oraz materiałów.

 

Dziękujemy wszystkim wspierającym to przedsięwzięcie a szczególnie każdemu, kto choć jeden kamyczek przyłożył do pracy, aby nasza parafia wzbogaciła się i pomyślnie rozwijała na Chwałę Bożą i dla pożytku wiernych!

ZDJĘCIA z prowadzonych prac

 

 

 
Piesza pielgrzymka na Górę św. Anny Email
środa, 30 sierpnia 2017 15:03

 

Działo się...

 

Powoli kończy się czas wakacji... Dla jednych był to czas intensywnej pracy, zwłaszcza dla rolników, a inni szczególnie nasi najmłodsi parafianie korzystali z upragnionego czasu wakacji :) Parafia także żyje wtedy nieco innym życiem, nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje poza codzienną Mszą świętą i posługą sakramentalną. Wakacje to szczególny okres podczas którego wielu ludzi znajduje czas na odkrywanie Pana Boga.. na przykład uczestnicząc w ciekawych rekolekcjach czy pielgrzymkach. Nasi wikarzy ks. Mateusz i ks. Jan również byli zaangażowani w tego typu dzieła tak dla parafii jak i diecezji :) Podczas ich nieobecności w prafii prowadzili i współtworzyli takie wydarzenia jak: Letni obóz dla lektorów, wakacje z Bogiem w Jarosławcu nad morzem, Opolska piesza pielgrzymka na Jasną Górę, Diecezjalne "rekolekcje na wodzie" dla młodziezy, oraz w ostatnim czasie parafialna piesza pielgrzymka na Górę św. Anny i zjazd ministrantów również u ołmy Anny.. a to tylko te najważniejsze wydarzenia bo to nie miejsce na chwalenie naszych wikarych :)

Warto jednak, aby cała parafia mogła choć troszkę dowiedzieć się jak było na tych wydarzeniach, wszak nie wszyscy po prostu mogli..
Na początek trochę informacji i zdjęć z naszej parafialnej pieszej pielgrzymki na Górę św. Anny

25 sierpnia o godzinie 6:30 pielgrzymi naszej parafii uczestniczyli we Mszy świętej rozpoczynając tym samy drogę pielgrzyma od najważniejszego spotkania z Bogiem. Przewodniczył ks. Jan który duchowo prowadził naszych pielgrzymów. Następnie po krótkiej modlitwie wraz z ks. proboszczem i ks. Mateuszem wyruszyli do Przywór opolskich, gdzie bardzo gościnnie zostali przyjęci przez ks. proboszcza Józefa Kaczmarczyka. Tam odprawione zostało nabożeństwo i po skonsumowaniu pyszności przygotowanych przez parafian z Przywór polami i lasami pielgrzymowali już prosto na Górę św Anny z przerwami w Kamionku i Ligocie.

Na miejsce nasi pielgrzymi dotarli ok godz 17:00 gdzie zostali przywitani przez ojców Franciszkanów, opiekunów sanktuarium..

W sobotę z samego rana po Mszy świętej troszkę się rozpadało i parafialne przeżywanie kalwarii stanęło pod znakiem zapytania ale przed 8:00 desz ustąpił i wszystko przebiegło zgodnie z planem.. o 13:00 całą inicjatywę przejęli Franciszkanie a my uczestniczyliśmy wraz z kilkoma tysiącami innych pielgrzymów, którzy również przybyli na obchody kalwaryskie ku czci Aniołów Stróżów..

Pogoda dopisała wspaniale i w niedzielę wszysy wrócili cali, zdrowi i pełni radości. Choć nogi nieco dostały w kość to już szykujemy się do kolejnych pielgrzymek!

 

ZDJĘCIA

 
Wakacje Email
sobota, 24 czerwca 2017 08:36

WAKACJE!!

 

Po długim czasie nauczania w szkole i formacji w salkach katechetycznych dla wszystkich przyszedł upragniony czas wakacji!! Wszytkim wiadomo jak ważny i zdrowy jest dobry wypoczynek! Gratulujemy tym, którym udało się zdobyć wspaniałe świadectwa w szkole i wszystkim życzymy udanych, a przede wszystkim bezpiecznych urlopów! Niech nam wszystkim ten błogosławiony czas dobry Bóg błogosławi!

Przypominamy też o zmianach w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej:

ŚRODY: godz. 18.30 - 19.30

PIĄTKI: godz. 7.00 - 8.00.

wakacje

 
Boże Ciało Email
środa, 14 czerwca 2017 10:07

Uroczystość Bożego Ciała

 

Już jutro wspaniała Uroczystość Bożego ciała, która jest dla nas wszystkich wielkim wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa, Boga prawdziwego w chostii ukrytego. To dzień, w którym szczególnie oddajemy cześć świętej Eucharystii i nieprzeliczonych skarbach Mszy Świętej, która jest największym Bożym darem dla Kościoła, żródłem i szczytem naszego życia, uświęcania i najpewniejszym środkiem zbawienia.

Msza Święta polowa przy OSP Szczepanowice o godz 8.30,

bezpośrednio po Mszy rusza procesja w stronę kościoła.

 

Boże ciało

 
Uroczystości Jasnogórskie Email
niedziela, 27 sierpnia 2017 17:22

 

Uroczystości Jasnogórskie 26.08.2017r. Galeria

 

 

 

01

 
Boże Ciało Email
sobota, 17 czerwca 2017 08:57

Wspaniałe Uroczystości za nami...

komu

 

Już za nami wspaniałe uroczystości parafialne. Dzięki Bogu, który dał nam wspaniałą pogodę tak nasz Festyn Rodzinny jak i uroczystość Bożego Ciała mogliśmy wspaniale przeżyć! 
Na tegorocznym festynie, jak co roku dzięki zaangażowaniu rodziców i duszpasterzy naszej parafii, dla naszych najłodszych i nie tylko udało się przygotować moc atrakcji. Można było pojeździć na grzbiecie konia, czy sprawdzić swoje zdolności strzeleckie, próbując trafić strzałą w sam środek tarczy. Nie mogło oczywiście zabraknąć dmuchańców, które stale oblegane były przez najmłodszych! Kto silniejszy próbował swoich możliwości na ściance wspinaczkowej. Na miłośników czworonogów czekały nie tylko konie, ale również specjalnie tresowane psy, które wraz ze swoimi opiekunami prezentowały swoje zdolności. Nie zabrakło również wielu artystów, szczególnie młodych, którzy ubogacili nasz festyn pięknym śpiewem, a następnie gromkie brawa zebrały również pokazy tańca i zespoły mażoretek. Dla wielu jednak najważniejszy był los, który ściskali z wiarą w swoich dłoniach licząc, że uda im się wygrać ciekawą nagrodę w loterii, a w tym roku były wyjątkowo cenne za co w tym miejscu dziękujemy wszystkim dobrodziejom, bez których nie byłoby nagród! Oczywiście nikt nie mógł opuścić placu kościelnego głodny czy spragniony, bo świetnie zorganizowani rodzice zadbali by nie zabrakło kiełbasek z grilla, lodów i napojów dla każdego! Nie możemy zapomnieć, że w trakcie całego festynu czuwał zgrany i przemiły skład ratowników medycznych, któży przestrzegali nas jak bezpiecznie przygotować się i przeżyć wakacje. Na sam koniec popisowy koncert dała nasza wspaniała parafialna Orkiestra św. Józefa, zapewne wszystcy się zgodzą, że możemy być dumi z tego, że nasza parafia ma tak wilelu uzdolnionych ludzi!

Zdjęcia z festynu w GALERII

Również wyjątkowo udana w tym roku uroczystość Bożego Ciała, która rozpoczęła się Mszą Świętą polową koło OSP Szczepanowice. Słoneczna piękna pogoda, sprawiła, że wszystko przebiegało spokojnie i wspaniale. Licznie zebrani parafianie i goście w procesji udali się do kościoła, tradycyjnie zatrzymując się przy czterech ołtarzach, gdzie wsłuchiwaliśmy się w Ewangelie i głoszone przez księży Słowo Boże, przypominające nam o wartości i konieczności Eucharystii w naszym życiu. Bo chrześcijanin bez Eucharystii jest jak człowiek bez chleba powszedniego. Dziękujemy wszystkim dzieciom sypiącym płatki kwiatów przed Panem Jezusem, oraz ich rodzicom, którzy zadbali o to by przygotować swoje pociechy. Wielkie dzięki należą się tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, nieśli baldahim, pilnowali naszego bezpiecznego przejścia przez ulice i wszystkim zaangażowanym, dzięki którym wszyscy mogliśmy tą uroczystość tak wspaniale przeżyć!

Zdjęcia z Bożego Ciała w GALERII


 
FESTYN PARAFIALNY Email
środa, 07 czerwca 2017 22:43

SERDECZNIE ZAPRASZAMY JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!!

 

plakatv2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28

Valid XHTML and CSS.