Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Różaniec PDF Drukuj Email
sobota, 29 września 2012 14:00
 
 
MODLIMY SIĘ NA RÓŻAŃCU

 

Najważniejszą modlitwą jest Msza św.:
 

- bo to w Kościele jest spotkanie z Wielką Tajemnicą wiary, spotkanie z Kimś Najważniejszym, ze Źródłem, które gasi pragnienie;

- to w Kościele Świętym Bóg Ojciec kieruje do nas słowa miłości, wyciąga ramiona, żeby przygarnąć każdego z nas, przebacza i prosi, żebyśmy przyjęli Jego Miłosierdzie i czeka na każde zbłąkane dziecko;

- to w Kościele wielbimy Boga Ojca za to, że dał nam swojego Syna i uczynił Go Królem nieba i ziemi i Dobrym Pasterzem zdolnym do zaspokojenia naszych potrzeb; Pana Jezusa za to, że przez swoją mękę krzyżową ratuje upadłych i zbliża do Boga Ojca. Ożywia Kościół swoim Ciałem Eucharystycznym i przy pomocy Ducha Świętego uświęca Kościół Miłością, Ogniem i Mocą;

- bo Kościół to Przystanek Przebaczenia.

Oto przed nami miesiąc październik - w tym miesiącu wierni gromadzą się w kościołach na modlitwie różańcowej, żeby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, która uczy nas jak żyć i realizować Boży zamysł. Różaniec święty dobrze rozumiany jest wezwaniem skierowanym do nas, byśmy wobec zbawiającego Boga szczerze otwierali serca za przykładem Matki Najświętszej i czynnie współdziałali ze zbawczym dziełem Chrystusa. Biegnijmy do niej szczerym sercem, bo od Niej wszystko otrzymujemy. Oto słowa Ojca św. bł. Jana Pawła II: „Starajcie się odkryć piękno różańca, niech on stanie się wiernym towarzyszem całego naszego życia". Różaniec to najpiękniejsza i najskuteczniejsza modlitwa, która uczy nas wierności i wytrwałości".

Zapraszamy wszystkich parafian, również dzieci, młodzież oraz rodziców do licznego udziału w tegorocznych nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Oddajmy nasze życie Matce Bożej!

 

Więcej o Modlitwie Różańcowej-kliknij tutaj!

 

 
Pielgrzymka do Zlatych Hor PDF Drukuj Email
niedziela, 14 sierpnia 2016 18:04

PIELGRZYMKA DO MARIA HILF

 
W czeskiej części Gór Opawskich, zaraz za Głuchołazami i za miasteczkiem Zlate Hory w lesie, w uroczym zakątku znajduje się Kościół Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf (czes. Kostel Panny Marie Pomocné – Maria Hilf). Kościół, w którym odrodził się ruch pielgrzymkowy. W sobotę 17 września br. odbędzie się Pielgrzymka Trzech Narodów, modlić się będziemy w j. czeskim, polskim i niemieckim. Już od g. 10.00 przez modlitwy i śpiewy pielgrzymi będą się przygotowywać do uroczystej Mszy św., która rozpocznie się o g. 11.30. Po przerwie, nabożeństwo o g. 14.30 zakończy dzień pielgrzymkowy. Wyjazd autokarem w sobotę 17 września br. o g. 8.15 z placu plebanijnego naszej parafii. Zapisy na wyjazd: telefonicznie pod numerami: 606408097 lub 604227940 oraz w sklepie „Marianna" przy ul. Wróblewskiego. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów, cena 50 zł od 1 osoby, w cenie jest przejazd autokarem oraz obiad! Więcej tutaj.
 
 
 
Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki PDF Drukuj Email
piątek, 09 września 2016 07:17

SREBRNY JUBILAT

 
W niedzielę 11 września, w uroczystość DOŻYNEK-ŻNIWNIOKA, która jest podziękowaniem za naszych Rolników, Działkowiczów i ich Rodziny, za ich trud i pracę na polach i ogrodach, będzie nam towarzyszyć jeszcze jedna podniosła okoliczność. To Jubileusz 25 lat pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji i posługi Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu. Na SUMIE JUBILEUSZOWO-DOŻYNKOWEJ o g. 10.00 będzie również obecny Ks. Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski. Więcej tutaj.
 
"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca" (Sokrates)
 
Z okazji Srebrnego Jubileuszu Proboszczowania w Parafii Św. Józefa w Opolu, życzymy Ks. Prałatowi przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, wielu sił i chrześcijańskiej radości, aby z Bożą łaską mógł dalej duszpasterzować powierzonej sobie Wspólnocie parafialnej, wypełniając bardzo rzetelnie oraz z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem wszystkie zadania parafialne, dekanalne i diecezjalne, które każdego dnia będzie wyznaczać Czcigodnemu Jubilatowi Boża Opatrzność. Szczęść Boże!
 
Duszpasterze i Parafianie

 

PLURIMOS ANNOS!!!
 
Zdjęcia Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego
 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz 2016 PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 08:37

BOŻE, Z TWOICH RĄK ŻYJEMY

 
Drodzy Parafianie, mili Goście i Sympatycy Parafii Św. Józefa w Opolu! Dziękując Bogu za żniwa i urodzaje, doceniając trud OPOLSKICH ROLNIKÓW pragniemy im złożyć hołd i cześć godnie przeżywając w niedzielę 11 września DOŻYNKI-ŻNIWNIOK. W tą niedzielę będziemy również świętować skromną uroczystość Srebrnego Jubileuszu 25-lecia Proboszczowania KS. PRAŁATA ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO w Parafii Św. Józefa w Opolu. ZAPRASZAMY Was, Kochani Rolnicy-Działkowicze i wasze Rodziny, wszystkich Parafian i Gości z Opola i okolic do wspólnego świętowania. KOROWÓD DOŻYNKOWY rozpoczniemy o g. 8.30 w Wójtowej Wsi (ul. Kwoczka). Ok. g. 9.15 korowód dotrze do ronda w Szczepanowicach, 15 minut później będzie powitanie przez Parafian z Osiedli Chmielowicka–Gospodarcza–Tęczowa. O g. 10.00 w naszym kościele rozpocznie się uroczysta SUMA DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWA. Po Mszy św. każda Rodzina zostanie obdarowana CHLEBKIEM (wypiek Rodziny Cebula) – symbolem jedności w naszej parafialnej Wspólnocie. O g. 15.00 na placu plebanijnym rozpocznie się FESTYN DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWY, którego dochód będzie przeznaczony na renowację Katedry Opolskiej, Matki wszystkich kościołów w diecezji. Sylwetka, życiorys i zdjęcie Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego zostały przedstawione w najnowszym Liście Parafialnym (4.09.).
 

KOROWÓD 2015 - tutaj

SUMA DOŻYNKOWA - tutaj

FESTYN DOŻYNKOWY - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 54

Valid XHTML and CSS.