Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki PDF Drukuj Email
piątek, 09 września 2016 07:17

SREBRNY JUBILAT

 
W niedzielę 11 września, w uroczystość DOŻYNEK-ŻNIWNIOKA, która jest podziękowaniem za naszych Rolników, Działkowiczów i ich Rodziny, za ich trud i pracę na polach i ogrodach, będzie nam towarzyszyć jeszcze jedna podniosła okoliczność. To Jubileusz 25 lat pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji i posługi Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu. Na SUMIE JUBILEUSZOWO-DOŻYNKOWEJ o g. 10.00 będzie również obecny Ks. Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski. Więcej tutaj.
 
"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca" (Sokrates)
 
Z okazji Srebrnego Jubileuszu Proboszczowania w Parafii Św. Józefa w Opolu, życzymy Ks. Prałatowi przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, wielu sił i chrześcijańskiej radości, aby z Bożą łaską mógł dalej duszpasterzować powierzonej sobie Wspólnocie parafialnej, wypełniając bardzo rzetelnie oraz z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem wszystkie zadania parafialne, dekanalne i diecezjalne, które każdego dnia będzie wyznaczać Czcigodnemu Jubilatowi Boża Opatrzność. Szczęść Boże!
 
Duszpasterze i Parafianie

 

PLURIMOS ANNOS!!!
 
Zdjęcia Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego
 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz 2016 PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 08:37

BOŻE, Z TWOICH RĄK ŻYJEMY

 
Drodzy Parafianie, mili Goście i Sympatycy Parafii Św. Józefa w Opolu! Dziękując Bogu za żniwa i urodzaje, doceniając trud OPOLSKICH ROLNIKÓW pragniemy im złożyć hołd i cześć godnie przeżywając w niedzielę 11 września DOŻYNKI-ŻNIWNIOK. W tą niedzielę będziemy również świętować skromną uroczystość Srebrnego Jubileuszu 25-lecia Proboszczowania KS. PRAŁATA ZYGMUNTA LUBIENIECKIEGO w Parafii Św. Józefa w Opolu. ZAPRASZAMY Was, Kochani Rolnicy-Działkowicze i wasze Rodziny, wszystkich Parafian i Gości z Opola i okolic do wspólnego świętowania. KOROWÓD DOŻYNKOWY rozpoczniemy o g. 8.30 w Wójtowej Wsi (ul. Kwoczka). Ok. g. 9.15 korowód dotrze do ronda w Szczepanowicach, 15 minut później będzie powitanie przez Parafian z Osiedli Chmielowicka–Gospodarcza–Tęczowa. O g. 10.00 w naszym kościele rozpocznie się uroczysta SUMA DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWA. Po Mszy św. każda Rodzina zostanie obdarowana CHLEBKIEM (wypiek Rodziny Cebula) – symbolem jedności w naszej parafialnej Wspólnocie. O g. 15.00 na placu plebanijnym rozpocznie się FESTYN DOŻYNKOWO-JUBILEUSZOWY, którego dochód będzie przeznaczony na renowację Katedry Opolskiej, Matki wszystkich kościołów w diecezji. Sylwetka, życiorys i zdjęcie Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego zostały przedstawione w najnowszym Liście Parafialnym (4.09.).
 

KOROWÓD 2015 - tutaj

SUMA DOŻYNKOWA - tutaj

FESTYN DOŻYNKOWY - tutaj

 
Święta Matka Teresa z Kalkuty PDF Drukuj Email
niedziela, 04 września 2016 08:58

ZA CHWILĘ ŚWIĘTA

 
Moja ciocia również w życiu rodzinnym okazywała niezwykłą prostotę, cała była spontaniczna i naturalna, nawet mimo zmęczenia codzienną ciężką pracą – w ten sposób przedstawiła Matkę Teresę z Kalkuty, którą 4 września Franciszek ogłosi świętą, jej bratanica, 70-letnia obecnie Agi Bojaxhiu. Z córką brata założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości – jedyną jej żyjącą krewną, mieszkającą od młodości na Sycylii – wywiad przeprowadziło Radio Watykańskie. „Matka Teresa robiła bardzo dużo, ale nie na pokaz, była bardzo powściągliwa w tym, co czyniła. Do wszystkiego podchodziła w sposób spontaniczny i naturalny, nawet do czynności najbardziej męczących". Więcej tutaj.
 
źródło: ekai.pl
 
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz PDF Drukuj Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 20:50

GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA

 
W sobotę 3 września w godzinach dopołudniowych Ministranci rozniosą do domów i mieszkań naszych Parafian zamieszkałych w trzech dzielnicach kolejny już numer kwartalnika "GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA". Kwartalnik został wydany z okazji zbliżającej się parafialnej uroczystości Dożynek-Żniwnioka 2016 oraz Srebrnego Jubileuszu 25-lecia pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu, która odbędzie się w niedzielę 11 września na Mszy św. o g. 10.00. W kolorowej szacie graficznej naszej gazetki znajdziemy szczegółowy program Dożynek-Żniwnioka-Jubileuszu, porządek Mszy św., sprawozdanie z działalności charytatywnej we Wspólnocie Parafii św. Józefa w Opolu oraz kalendarium wydarzeń religijnych na najbliższy czas.
 
GŁOS PARAFII - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 53

Valid XHTML and CSS.