Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Uroczystość Chrystusa Króla/ Dzień Ministranta PDF Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2016 22:33

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 

Niedziela Chrystusa Króla była w tym roku szczególną uroczystością. Wszyscy dokonaliśmy bowiem aktu oddania całego życia narodowego, rodzinnego i osobistego pod Boskie panowanie Pana Jezusa. Dzień ten wyjątkowo przeżywa także cała liturgiczna służba ołtarza.

to2

W naszej parafii obchodzony jest on bardzo uroczyście przez ministrantów i lektorów, którzy pomimo służb do południa gromadzą się wszyscy na nieszporach a następnie w imponującej liczbie służyli do Mszy świętej o godzinie 16, która odprawiana była w ich intencji.


Na tej Mszy ustanawiani są nowi lektorzy, ministranci, oraz kandydaci do służby ministranckiej. W tym roku do służby lektorskiej przyjętych zostało 6 lektorów, oraz 6 kandydatów do służby ministranckiej.

t2

t1
Po uroczystej celebracji wszyscy gromadzą się wraz ze swoimi rodzicami, aby podsumować cały rok liturgiczny. Wyróżniani zostali wzorowi ministranci, którzy nie opuszczają swoich służb, nawet kiedy trzeba wcześnie rano wstawać i nie spóźniają się na służby. W tym roku najwięcej punktów zdobył Łukasz Pollak.

 DSC1000 Copy
Nikt nie odszedł z pustymi rękami, poza szczególnie wyróżnionymi i docenionymi ministrantami i lektorami każdy otrzymał dyplom za wierną i ofiarną służbę, coś słodkiego, oraz kalendarz adwentowy.

 DSC1082 Copy
Starsi lektorzy przygotowali wraz z opiekunem ministrantów ks. Mateuszem niesamowicie atrakcyjny i zabawny program zabaw i konkurencji, w których poszczególne grupy ministrantów rywalizowały o cenne punkty.

 DSC1043 Copy

 DSC1068 Copy

Dzień ministranta, na pewno nie byłby tak wspaniałym i wesołym wydarzeniem, gdyby nie zaangażowanie drogich rodziców! Szczególnie pań, które zatroszczyły się o to by nie zabrakło smakołyków na stołach i pysznych napojów.


Ministranci i lektorzy są szczególną grupą dbającą o dobro parafii dlatego chciejmy ich również zawsze wspierać. Jednocześnie ministranci z drzew nie spadają! Więc zachęcajcie swoich chłopców, aby ochoczo dołączyli i wsparli naszych dzielnych rycerzy Chrystusa!
*Króluj na Chryste!

*Zawsze i wszędzie!          ZDJĘCIA

 

 
ŚW MARCIN PDF Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2016 16:36

POCHÓD ŚWIĘTEGO MARCINA

 

 DSC9861 Copy

 

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr. 10 uczczony został w piękny sposób przez uczniów św. Marcin. Przygotowali krótkie ale wymowne przedstawienie ukazujące nam jak dobry Marcin podzielił się częścią swojego żołnierskiego płaszcze ze zmarzniętym biedakiem. Dzieci zaśpiewały również wszystkim zgromadzonym długo przygotowywane piosenki o świętym w języku polskim ale również niemieckim. Nie zabrakło również wspaniałej oprawy muzycznej o którą zatroszczyła się nasza orkiestra dęta. Gdy pierwsza część obchodów na terenie szkoły się zakończyła pod przewodnictwem św. Marcina na koniu ruszył pochód rozświetlony lampionami ręcznie przygotowanymi przez dzieci. Dorga prowadziła od szkoły ulicą Prószkowską aż do kościoła parafialnego, po czym okrążając rondo wszyscy powrócili na teren szkoły by zakosztować tradycyjnych rogali Marcińskich!

Wszystko udało się wspaniale! Oto krótka Fotorelacja

 
35 lat orkiestry parafii św. Józefa PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2016 23:16

35 lat orkiestry parafii św. Józefa

 

To już 35 lat odkąd w naszej parafii istnieje wspaniała grupa - orkiestra dęta parafii św Józefa. Nie trzeba się wiele rozpisywać się o wysokiej klasie naszych artystów, bo ich muzyka przemawia najlepiej w odpowiedzi na pytanie: "Czy dobrą macie tę orkiestrę?" o czym sami nie raz już się przekonaliśmy na parafialnych i nie tylko uroczystościach. Osiągnięć i laurów również im nie brakuje, wystarczy wspomnieć, pokonanie wielu orkiestr i zakwalifikowanie się na międzynarodowy przegląd orkiestr dętych w niemieckim Bosel, gdzie zmagali się muzycznie z europejskimi orkiestrami .. Nasza orkiestra może się również cieszyć i pochwalić tym, że jest jak rodzina. Składa się bowiem z starszych doświadczonych muzyków, ale nie brakuje młodzieży, która talentem wcale nie odstaje od "starych wyjadaczy". Każda rodzina powinna zaś dbać o swoją historię, o relacje. Jest bowiem czas pracy i trudów, ale nie może zabraknąć też czasu radości, zabawy i świętowania. Wszak muzyka łagodzi obyczaje, muzyka raduje serce człowieka. Źle by było, gdby sami muzycy nie potrafili się bawić i radować! Nasza orkiestra zdecydowanie potrafi!

Najlepsze życzenia naszej wspaniałej orkiestrze na jubileuszowe 35 urodziny! Niech nadal rozwija się wspaniale, nigdy nie brakuje młodych serc pragnących dołączyć do grupy i niech święta Cecylia patronka muzyki Kościelnej a nade wszystko dobry zawsze Pan Bóg zawsze błogosławi wszystkie plany, godziny prób i wszelkie występy oraz sukcesy, których myślę cała parafia wam ze szczerego serca życzy!

Poniżej kilka zdjęć z "35 urodzin" Zdjęcia z uroczystości

35

 
ŚW MARCIN PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2016 11:51

ŚWIĘTY MARCIN

 

1111-marcin 1

 

Dziś 11 Listopada wspomnienie św. Marcina biskupa. Jest to postać niezwykłego żołnierza Rzymskiego, który nawrócił się na chrześcijaństwo i swoją niezwykłą wiarą, dobrocią i miłością do ludzi prowadził do Boga. Ze wspomnieniem św. Marcina wiąże się wiele pięknych obchodów i zwyczajów.

Dlatego:

 Dzień Świętego Marcina na stałe wpisał się w harmonogram wydarzeń szkoły nr. 10 będącej na terenie naszej parafii. Nie inaczej będzie również tego roku. 14 listopada (poniedziałek) chcemy wspólnie wyruszyć za św. Marcinem na ulice naszej dzielnicy. Rozpoczniemy o godzinie 17.00 na boisku szkolnym, gdzie uczniowie naszej szkoły przedstawią krótką historię tego świętego, następnie wyruszymy za koniem wraz z orkiestrą, społecznością szkolną oraz wszystkimi chętnymi na ulice naszej dzielnicy.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, prosimy o zabranie kamizelek odblaskowych (oczywiście osoby, które takowe posiadają), latarek oraz zapalniczek, by pomóc dzieciom zapalić świeczki w przygotowanych wcześniej przez nich lampionach.

więcej informacji tutaj

Dołączmy do orszaku św. Marcina!!

 

dsc 0259male

 

dsc 0268male

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 54

Valid XHTML and CSS.