Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Kurs formacyjny kapłanów rocznika 2006 Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 21 października 2015 16:10

TYDZIEŃ FORMACYJNY

 
W tym tygodniu w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich odbywa się Kurs Pastoralny dla kapłanów diecezji opolskiej i gliwickiej wyświęconych w 2006 r., w którym uczestniczy również ks. Adam Jankowski. W tym czasie odbywają się wykłady obejmujące następujące zagadnienia duszpasterskie: 1. I Komunia Św. w parafii - przygotowanie i uroczystość, 2. Sakramenty i Sakramentalia - wymiar prawny, 3. Profilaktyczny wymiar sekt, 4. Parafia w świetle prawa kościelnego i cywilnego, 5. Troska o obiekty sakralne i finanse parafii, 6. Odpowiedzialność duszpaterza za formację muzyczną parafii, 7. Współpraca duszpasterza z animatorami życia muzycznego w parafii, 8. Duszpasterstwo młodzieży z perspektywy parafialnej i diecezjalnej. Treść, formy i metody - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r. Tydzień Pastoralny zakończy Dzień Skupienia. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji katechetyczno-duszpasterskich. Podobne kursy odbywały się już w latach 2007-2011 w Nysie oraz 2-letni Kurs Proboszczowski w Opolu ukończony w 2013 r.
 
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH - tutaj
 
Pielgrzymka do Polskiego Rio Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 20 października 2015 20:51

PIELGRZYMKA DO ŚWIEBODZINA

 
W sobotę 17 października odbyła się parafialna autokarowa pielgrzymko-wycieczka szlakiem kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, do Świebodzina, nazywanego "Polskim Rio de Janeiro", gdzie znajduje się najwyższa na świecie figura Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik został wzniesiony w 2010 r. i liczy 36 m wysokości. W pielgrzymce wzięło udział 50 osób, również kilka osób spoza parafii. W godzinach przedpołudniowych przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata została odprawiona Droga Krzyżowa. Następnie o g. 12.00 w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie była odprawiona Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin. Po Mszy św. w salce parafialnej odbyła się 45 min. projekcja filmu pokazująca początek i przebieg budowy pomnika. W godzinach popołudniowych pielgrzymi nawiedzili kościół NMP Królowej Polski, gdzie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Był również czas do własnej dyspozycji w centrum Świebodzina. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili modlitewnie Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Legnickim Polu. Składam serdeczne "Bóg Zapłać" i podziękowania wszystkim Pielgrzymom za udział w kolejnej parafialnej pielgrzymce, a przede wszystkim za modlitewną postawę i świadectwo wiary godne chrześcijanina. Następne pielgrzymki parafialne już w 2016 roku.
 
ks. Adam Jankowski
 
GALERIA - tutaj
 
Światowe Dni Młodzieży Opole-Kraków 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 19 października 2015 16:22

MŁODZIEŻ ŚDM W OPOLU

 
W dniach od 20-25 lipca 2016 r. (Dni w Diecezji) również w naszej parafii będziemy gościć młodzież, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w dniach od 26-31 lipca 2016 r. Młodzi, zanim wyjadą do Krakowa, najpierw zamieszkają w naszych domach, stąd prośba do was, DRODZY PARAFIANIE – gdyby ktoś był chętny przyjąć pod swój dach na parę dni przynajmniej 2 osoby, bylibyśmy wdzięczni. Z pewnością będzie to czas wzajemnego umacniania wiary i niezwykłych spotkań. Osoby, które zdecydują się przyjąć wspomniane przynajmniej 2 osoby, muszą ze sobą zabrać deklarację zakwaterowania, która będzie znajdowała się z tyłu kościoła – na stoliku. Należy ją wypełnić i w następną niedzielę 25 października przynieść do zakrystii. Jak to będzie wyglądać? Czy to znaczy, że cały tydzień muszę być w domu z tą młodzieżą? Otóż nie, najważniejszy dla nich jest dach nad głową, a dokładniej – przenocowanie, bo każdy dzień mają zaplanowany, więc nie trzeba się o to martwić. Zwieńczeniem tych dni będzie wspólny festyn rodzin z naszymi gośćmi w niedzielę 25 lipca 2016 r. na parafialnym placu plebanijnym. W niedzielę 25 października ks. Mateusz Kozielski na kazaniach w czasie każdej Mszy św. przybliży nam tę tematykę. Będzie można wziąć do domu specjalny folder deklarując chęć przyjęcia ludzi młodych do swojego domu.
 
Liczymy na Waszą otwartość i pomoc!
 
SPOT ŚDM KRAKÓW 2016 - tutaj
 
Kancelaria w czasie wakacji Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:29

KANCELARIA PARAFIALNA

 
Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. W naszej parafii zmieniły się w tym czasie dni i godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Od 29 czerwca do 30 sierpnia br. kancelaria będzie czynna w następujące dni tygodnia:
 

ŚRODY: godz. 18.30 - 19.30

PIĄTKI: godz. 7.00 - 8.00.

 
W sprawie wezwania do chorego i zgłoszenia pogrzebu jest czynna również
poza godzinami kancelaryjnymi.
 
 
 
Różaniec Email
sobota, 29 września 2012 14:00
 
 
MODLIMY SIĘ NA RÓŻAŃCU

 

Najważniejszą modlitwą jest Msza św.:
 

- bo to w Kościele jest spotkanie z Wielką Tajemnicą wiary, spotkanie z Kimś Najważniejszym, ze Źródłem, które gasi pragnienie;

- to w Kościele Świętym Bóg Ojciec kieruje do nas słowa miłości, wyciąga ramiona, żeby przygarnąć każdego z nas, przebacza i prosi, żebyśmy przyjęli Jego Miłosierdzie i czeka na każde zbłąkane dziecko;

- to w Kościele wielbimy Boga Ojca za to, że dał nam swojego Syna i uczynił Go Królem nieba i ziemi i Dobrym Pasterzem zdolnym do zaspokojenia naszych potrzeb; Pana Jezusa za to, że przez swoją mękę krzyżową ratuje upadłych i zbliża do Boga Ojca. Ożywia Kościół swoim Ciałem Eucharystycznym i przy pomocy Ducha Świętego uświęca Kościół Miłością, Ogniem i Mocą;

- bo Kościół to Przystanek Przebaczenia.

Oto przed nami miesiąc październik - w tym miesiącu wierni gromadzą się w kościołach na modlitwie różańcowej, żeby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, która uczy nas jak żyć i realizować Boży zamysł. Różaniec święty dobrze rozumiany jest wezwaniem skierowanym do nas, byśmy wobec zbawiającego Boga szczerze otwierali serca za przykładem Matki Najświętszej i czynnie współdziałali ze zbawczym dziełem Chrystusa. Biegnijmy do niej szczerym sercem, bo od Niej wszystko otrzymujemy. Oto słowa Ojca św. bł. Jana Pawła II: „Starajcie się odkryć piękno różańca, niech on stanie się wiernym towarzyszem całego naszego życia". Różaniec to najpiękniejsza i najskuteczniejsza modlitwa, która uczy nas wierności i wytrwałości".

Zapraszamy wszystkich parafian, również dzieci, młodzież oraz rodziców do licznego udziału w tegorocznych nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Oddajmy nasze życie Matce Bożej!

 

Więcej o Modlitwie Różańcowej-kliknij tutaj!

 

 
Relikwie Św. Jana Kantego Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 13 października 2015 11:18

KULT ŚW. JANA KANTEGO

 
W niedzielę 18 października br. będziemy obchodzić uroczystość odpustową z okazji I rocznicy sprowadzenia do naszej parafii Relikwii św. Jana Kantego, 2 patrona kościoła. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej o g. 11.30 będzie przewodniczył ks. Profesor Dariusz Krok, Prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Po tej Mszy św. będzie można oddać cześć Relikwiom św. Jana Kantego. Relikwie św. Jana Kantego zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła 20 października 2014 r. Mszy św. o g. 10.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Biskup Andrzej Czaja. Obecny był także delegat ks. Kard. Stanisława Dziwisza z Krakowa, ks. Infułat Władysław Gasidło, strażnik Grobu św. Jana Kantego. Od tej uroczystości w naszym kościele w każdy poniedziałek po Mszach św. porannej i wieczornej odmawiana jest Litania do św. Jana Kantego. Rozwija się kult świętego. Więcej tutaj.
 

GALERIA I - tutaj

GALERIA II - tutaj

 
Okres Zwykły Email

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa 

w Opolu-Szczepanowicach

ul. Prószkowska 74, 45-737 Opole

tel: 77 474 35 35 (ks. Proboszcz), 77 457 59 59 (ks. Wikarzy)

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konto parafialne: BANK PKO S.A. I.O. w OPOLU
Nr konta: 09 1240 1633 1111 0000 2651 6543

-------------------------------------------------------------------------------------------

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

 

Poniedziałek - Sobota: 6.15, 17.40

Niedziele i Święta w czasie Mszy świętej

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

 

 

RANO:

Od Poniedziałeku do Piątku

7:00 - 7:30

 

WIECZOREM:

Poniedziałek,Środa,Piątek

18:30 - 19:30 

 

 

 

Sprawy kancelaryjne można także załatwić telefonicznie

Narzeczonych prosimy o telefoniczne umówienie spotkania

w celu spisania protokołu przedślubnego

Pogrzeb można zgłaszać również poza godzinami kancelaryjnymi

------------------------------------------------------------------------

INTENCJE / LIST / GŁOS PARAFII

 

    GALERIA         KANCELARIA

 

 Sakramenty Święte            Duszpasterstwo LSO

Duszpasterstwo Młodzieży         Duszpasterstwo Pielgrzymkowe

      Bractwo Św. Józefa                 Relikwie Św. Jana Kantego

  Koronka do Miłosierdzia          Modlitwa Roku Miłosierdzia

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 28

Valid XHTML and CSS.