Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Koncert na rzecz Katedry Opolskiej Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 04 listopada 2015 20:47

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

 
W piątek 6 listopada o g. 19.15 w katedrze w Opolu odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej na rzecz odnowy Katedry Opolskiej. Wystąpi soliści oraz Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej pod dyrygenturą Krystyny Krzyżanowskiej-Łoboda. Koncert poprowadzi Tomasz Podsiadły. Podczas koncertu będą rozprowadzane cegiełki, z których dochód zasili fundusz renowacyjny katedry. 1 stycznia 2015 r. ks. biskup Andrzej Czaja powołał Kapitułę odnowy Katedry Opolskiej.
 
Wycieczka dzieci i młodzieży Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 03 listopada 2015 16:53

WYCIECZKA DO AQUA PARKU

 
W sobotę 7 listopada dzieci i młodzież naszej parafii po raz kolejny wyjeżdżają na wycieczkę. Tym razem będzie to pływalnia Aqua Park we Wrocławiu. W prawdzie wybierają się tylko na jeden dzień, ale znając ich sposób bycia, to można się spodziewać, że będzie to dzień niezwykły. Zresztą każdy dzień, który spędza się w takiej wspólnocie ma w sobie coś niezwykłego. Nawet jeśli jedzie się na kilka godzin poza miejsce zamieszkania, to wystarczy, aby dać sobie okazję do umocnienia więzi. Tego właśnie potrzeba młodym i nie tylko młodym, aby poznać Kościół, a w nim Pana Jezusa. Cóż? Pozostaje nam czekać na to, aż wrócą i nam o tym opowiedzą. Wycieczkę organizuje ks. Mateusz Kozielski wraz z animatorami grup dziecięco-młodzieżowych. Wyjazd o g. 7.45 z placu plebanijnego. Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej wycieczki i wspólnie spędzonego czasu.
 
1 i 2 listopada Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 27 października 2015 08:07

DNI ŁASKI I ZADUMY

 
W niedzielę 1 listopada Kościół uroczyście wspomina Wszystkich Świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się ją nazywa - "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Niektóre imiona i życiorysy świętych są znane, gdyż zostali oni oficjalnie ogłoszeni takimi przez Kościół. I tak jak w ciągu roku mamy uroczystości ku czci poszczególnych świętych czy błogosławionych, tak w tym dniu czcimy razem wszystkich, którzy już osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem. Dzień Wszystkich Świętych przypomina także nam, żyjącym, prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tego dnia w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. 1 listopada porządek Mszy św. w naszym kościele jest niedzielny - nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, które rozpoczną się o g. 14.00 w kościele z procesją na CMENTARZE w Wójtowej Wsi. Obecność w tych świętych miejscach niech będzie obecnością modlitewną. W pierwszych dniach listopada modlimy się za naszych bliskich Zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w tzw. Wypominkach-Zaleckach zyskując również dla nich Odpusty.
 

MODLITWY ZA ZMARŁYCH - tutaj

GALERIA 2014 - tutaj

 
Strona Internetowa Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 24 października 2015 19:52

STUKNĘŁO 1,5 MILIONA

 
Drodzy Internauci, mili Parafianie i Goście, sympatycy strony parafialnej. Internet w minionych latach stał się jednym z najszybszych źródeł przekazu informacji, nie tylko tych z dziedziny gospodarki, ekonomii, polityki itp. Również w duszpasterskim oddziaływaniu posiadanie parafialnej strony internetowej, adresu e-mail czy facebooka jest dzisiaj niezbędne, wręcz obowiązkowe - w myśl powiedzenia: "Jeśli nie ma cię w sieci, to nie istniejesz". Życia parafialnego, które w każdej Wspólnocie toczy się swoim rytmem nie można przedstawić dzisiaj już tylko w kilkustronicowym Liście czy Gazetce Parafialnej (starsi są przyzwyczajeni do takiej formy), dlatego tak ważna i potrzebna stała się witryna internetowa przedstawiająca pewną całość życia parafialnego, działające w niej duszpasterstwa. Na bazie swojego komputera w domu lub mieszkaniu można w każdej chwili "odwiedzić" w sieci swoją lub inną parafię. Tak się składa, że w czwartek 15 października o g. 14.20 na parafialnej stronie internetowej nastąpiło 1,5 MILIONA ODWIEDZIN przez naszych użytkowników, co bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. To świadczy o tym, że aktualizowanie wydarzeń z życia parafii (nie tylko), przede wszystkim podawanie bieżących ogłoszeń duszpasterskich, intencji mszalnych, galerii czy innych informacji (chrzty, roczki, śluby, pogrzeby) interesuje naszych Parafian i Gości (często byłych Parafian z zagranicy); już nie tylko młode pokolenie, ale również osoby w średnim wieku i ludzi starszych. Wszystkim Internautom, którzy regularnie odwiedzają naszą parafialną stronę bardzo serdecznie dziękujemy i nadal zapraszamy do jej odwiedzania. Dziękujemy również ks. Prałatowi Zygmuntowi Lubienieckiemu za wspieranie tej inicjatywy. 2 miliony odsłon-wejść na stronę już czekają na Was!!!
 
O STRONIE - tutaj
 
Kurs formacyjny kapłanów rocznika 2006 Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 21 października 2015 16:10

TYDZIEŃ FORMACYJNY

 
W tym tygodniu w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich odbywa się Kurs Pastoralny dla kapłanów diecezji opolskiej i gliwickiej wyświęconych w 2006 r., w którym uczestniczy również ks. Adam Jankowski. W tym czasie odbywają się wykłady obejmujące następujące zagadnienia duszpasterskie: 1. I Komunia Św. w parafii - przygotowanie i uroczystość, 2. Sakramenty i Sakramentalia - wymiar prawny, 3. Profilaktyczny wymiar sekt, 4. Parafia w świetle prawa kościelnego i cywilnego, 5. Troska o obiekty sakralne i finanse parafii, 6. Odpowiedzialność duszpaterza za formację muzyczną parafii, 7. Współpraca duszpasterza z animatorami życia muzycznego w parafii, 8. Duszpasterstwo młodzieży z perspektywy parafialnej i diecezjalnej. Treść, formy i metody - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r. Tydzień Pastoralny zakończy Dzień Skupienia. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji katechetyczno-duszpasterskich. Podobne kursy odbywały się już w latach 2007-2011 w Nysie oraz 2-letni Kurs Proboszczowski w Opolu ukończony w 2013 r.
 
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH - tutaj
 
Bractwo św. Józefa w Jemielnicy Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 26 października 2015 10:03

SPOTKANIE BRACTWA ŚW. JÓZEFA

 
Podczas niedzielnego (25 października) nabożeństwa różańcowego w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy bp Andrzej Czaja wręczył legitymacje nowym członkom Bractwa św. Józefa. W całej diecezji jest ich już 631, skupionych w 12 rejonach. My, pasterze Kościoła opolskiego winniśmy dziękować Bogu za taką rzeszę mężczyzn zmotywowanych, którzy chcą być bardziej świadomymi chrześcijanami, lepszymi mężami i ojcami, bardziej zaangażowanymi w życie parafialne i społeczne – podkreślał bp Andrzej Czaja w słowie skierowanym do członków Bractwa św. Józefa. Nasz Kościół opolski bardzo się wzbogacił waszą modlitwą i podjętym przez was trudem formacji – mówił ordynariusz. Zachęcał również: Dziękujcie też i wy Bogu, że was wybrał, by przystąpić do tego bractwa. Traktujcie to jako wielkie Boże wyróżnienie, ale też zobowiązanie. Więcej...
 
Zdjęcie i tekst z opole.gosc.pl
 
BRACTWO ŚW. JÓZEFA W PARAFII - tutaj
 
ŚDM Opole-Kraków 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 22 października 2015 19:17

CZUWANIE DLA MŁODZIEŻY

 
W piątek 23 października o g. 20.00 w Parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi odbędzie się czuwanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM Opole-Kraków 2016 r. Będzie to cykl comiesięcznych spotkań młodzieżowych. Program przedstawia się następująco: wspólna modlitwia, konferencja i Msza św. Zakończenie ok. g. 22.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii.
 
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj
 
Pielgrzymka do Polskiego Rio Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 20 października 2015 20:51

PIELGRZYMKA DO ŚWIEBODZINA

 
W sobotę 17 października odbyła się parafialna autokarowa pielgrzymko-wycieczka szlakiem kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, do Świebodzina, nazywanego "Polskim Rio de Janeiro", gdzie znajduje się najwyższa na świecie figura Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik został wzniesiony w 2010 r. i liczy 36 m wysokości. W pielgrzymce wzięło udział 50 osób, również kilka osób spoza parafii. W godzinach przedpołudniowych przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata została odprawiona Droga Krzyżowa. Następnie o g. 12.00 w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie była odprawiona Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin. Po Mszy św. w salce parafialnej odbyła się 45 min. projekcja filmu pokazująca początek i przebieg budowy pomnika. W godzinach popołudniowych pielgrzymi nawiedzili kościół NMP Królowej Polski, gdzie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Był również czas do własnej dyspozycji w centrum Świebodzina. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili modlitewnie Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Legnickim Polu. Składam serdeczne "Bóg Zapłać" i podziękowania wszystkim Pielgrzymom za udział w kolejnej parafialnej pielgrzymce, a przede wszystkim za modlitewną postawę i świadectwo wiary godne chrześcijanina. Następne pielgrzymki parafialne już w 2016 roku.
 
ks. Adam Jankowski
 
GALERIA - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 29

Valid XHTML and CSS.