Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
ŚDM Opole-Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 22 października 2015 19:17

CZUWANIE DLA MŁODZIEŻY

 
W piątek 23 października o g. 20.00 w Parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi odbędzie się czuwanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM Opole-Kraków 2016 r. Będzie to cykl comiesięcznych spotkań młodzieżowych. Program przedstawia się następująco: wspólna modlitwia, konferencja i Msza św. Zakończenie ok. g. 22.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii.
 
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj
 
Kurs formacyjny kapłanów rocznika 2006 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 21 października 2015 16:10

TYDZIEŃ FORMACYJNY

 
W tym tygodniu w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich odbywa się Kurs Pastoralny dla kapłanów diecezji opolskiej i gliwickiej wyświęconych w 2006 r., w którym uczestniczy również ks. Adam Jankowski. W tym czasie odbywają się wykłady obejmujące następujące zagadnienia duszpasterskie: 1. I Komunia Św. w parafii - przygotowanie i uroczystość, 2. Sakramenty i Sakramentalia - wymiar prawny, 3. Profilaktyczny wymiar sekt, 4. Parafia w świetle prawa kościelnego i cywilnego, 5. Troska o obiekty sakralne i finanse parafii, 6. Odpowiedzialność duszpaterza za formację muzyczną parafii, 7. Współpraca duszpasterza z animatorami życia muzycznego w parafii, 8. Duszpasterstwo młodzieży z perspektywy parafialnej i diecezjalnej. Treść, formy i metody - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r. Tydzień Pastoralny zakończy Dzień Skupienia. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji katechetyczno-duszpasterskich. Podobne kursy odbywały się już w latach 2007-2011 w Nysie oraz 2-letni Kurs Proboszczowski w Opolu ukończony w 2013 r.
 
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH - tutaj
 
Pielgrzymka do Polskiego Rio PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 20 października 2015 20:51

PIELGRZYMKA DO ŚWIEBODZINA

 
W sobotę 17 października odbyła się parafialna autokarowa pielgrzymko-wycieczka szlakiem kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, do Świebodzina, nazywanego "Polskim Rio de Janeiro", gdzie znajduje się najwyższa na świecie figura Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik został wzniesiony w 2010 r. i liczy 36 m wysokości. W pielgrzymce wzięło udział 50 osób, również kilka osób spoza parafii. W godzinach przedpołudniowych przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata została odprawiona Droga Krzyżowa. Następnie o g. 12.00 w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie była odprawiona Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin. Po Mszy św. w salce parafialnej odbyła się 45 min. projekcja filmu pokazująca początek i przebieg budowy pomnika. W godzinach popołudniowych pielgrzymi nawiedzili kościół NMP Królowej Polski, gdzie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Był również czas do własnej dyspozycji w centrum Świebodzina. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili modlitewnie Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Legnickim Polu. Składam serdeczne "Bóg Zapłać" i podziękowania wszystkim Pielgrzymom za udział w kolejnej parafialnej pielgrzymce, a przede wszystkim za modlitewną postawę i świadectwo wiary godne chrześcijanina. Następne pielgrzymki parafialne już w 2016 roku.
 
ks. Adam Jankowski
 
GALERIA - tutaj
 
Relikwie Św. Jana Kantego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 13 października 2015 11:18

KULT ŚW. JANA KANTEGO

 
W niedzielę 18 października br. będziemy obchodzić uroczystość odpustową z okazji I rocznicy sprowadzenia do naszej parafii Relikwii św. Jana Kantego, 2 patrona kościoła. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej o g. 11.30 będzie przewodniczył ks. Profesor Dariusz Krok, Prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Po tej Mszy św. będzie można oddać cześć Relikwiom św. Jana Kantego. Relikwie św. Jana Kantego zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła 20 października 2014 r. Mszy św. o g. 10.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Biskup Andrzej Czaja. Obecny był także delegat ks. Kard. Stanisława Dziwisza z Krakowa, ks. Infułat Władysław Gasidło, strażnik Grobu św. Jana Kantego. Od tej uroczystości w naszym kościele w każdy poniedziałek po Mszach św. porannej i wieczornej odmawiana jest Litania do św. Jana Kantego. Rozwija się kult świętego. Więcej tutaj.
 

GALERIA I - tutaj

GALERIA II - tutaj

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 53

Valid XHTML and CSS.