Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Kościół Prześladowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 06 listopada 2015 09:56

CHRZEŚCIJANIE W SYRII

 
W niedzielę 8 litopada przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Syria 2015. Jego głównym organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. W bieżącym roku, zważając na trwający od 2011 r. konflikt zbrojny, którego nikt nie widzi końca, oraz odpowiadając na apel syryjskich biskupów, Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie w porozumieniu z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski ks. abpem Stanisławem Gądeckim, podjęło inicjatywę, że tegoroczny Dzień Solidarności poświęcony będzie ponownie sytuacji chrześcijan Syrii.
 
MAPA PRZEŚLADOWAŃ - tutaj
 
Wycieczka dzieci i młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 03 listopada 2015 16:53

WYCIECZKA DO AQUA PARKU

 
W sobotę 7 listopada dzieci i młodzież naszej parafii po raz kolejny wyjeżdżają na wycieczkę. Tym razem będzie to pływalnia Aqua Park we Wrocławiu. W prawdzie wybierają się tylko na jeden dzień, ale znając ich sposób bycia, to można się spodziewać, że będzie to dzień niezwykły. Zresztą każdy dzień, który spędza się w takiej wspólnocie ma w sobie coś niezwykłego. Nawet jeśli jedzie się na kilka godzin poza miejsce zamieszkania, to wystarczy, aby dać sobie okazję do umocnienia więzi. Tego właśnie potrzeba młodym i nie tylko młodym, aby poznać Kościół, a w nim Pana Jezusa. Cóż? Pozostaje nam czekać na to, aż wrócą i nam o tym opowiedzą. Wycieczkę organizuje ks. Mateusz Kozielski wraz z animatorami grup dziecięco-młodzieżowych. Wyjazd o g. 7.45 z placu plebanijnego. Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej wycieczki i wspólnie spędzonego czasu.
 
Koncert na rzecz Katedry Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 04 listopada 2015 20:47

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

 
W piątek 6 listopada o g. 19.15 w katedrze w Opolu odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej na rzecz odnowy Katedry Opolskiej. Wystąpi soliści oraz Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej pod dyrygenturą Krystyny Krzyżanowskiej-Łoboda. Koncert poprowadzi Tomasz Podsiadły. Podczas koncertu będą rozprowadzane cegiełki, z których dochód zasili fundusz renowacyjny katedry. 1 stycznia 2015 r. ks. biskup Andrzej Czaja powołał Kapitułę odnowy Katedry Opolskiej.
 
1 i 2 listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 27 października 2015 08:07

DNI ŁASKI I ZADUMY

 
W niedzielę 1 listopada Kościół uroczyście wspomina Wszystkich Świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się ją nazywa - "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Niektóre imiona i życiorysy świętych są znane, gdyż zostali oni oficjalnie ogłoszeni takimi przez Kościół. I tak jak w ciągu roku mamy uroczystości ku czci poszczególnych świętych czy błogosławionych, tak w tym dniu czcimy razem wszystkich, którzy już osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem. Dzień Wszystkich Świętych przypomina także nam, żyjącym, prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tego dnia w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. 1 listopada porządek Mszy św. w naszym kościele jest niedzielny - nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, które rozpoczną się o g. 14.00 w kościele z procesją na CMENTARZE w Wójtowej Wsi. Obecność w tych świętych miejscach niech będzie obecnością modlitewną. W pierwszych dniach listopada modlimy się za naszych bliskich Zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w tzw. Wypominkach-Zaleckach zyskując również dla nich Odpusty.
 

MODLITWY ZA ZMARŁYCH - tutaj

GALERIA 2014 - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 54

Valid XHTML and CSS.