Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego PDF Drukuj Email
sobota, 11 lutego 2017 10:37

Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego

 

maryja lourdes

 

Objawienia Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. są niezwykle ważnym wydarzeniem historycznym i równocześnie wielkim Bożym darem dla Kościoła oraz całej ludzkości.

 

W tym sanktuarium Jezus Chrystus za pośrednictwem swojej Matki, Maryi, nieustannie przemienia serca milionów pielgrzymów przybywających tam każdego roku, uzdrawiając ich dusze i ciała. To właśnie w takich miej scach j ak Lourdes w sposób namacalny odkrywa się prawdę słów Chrystusa: że to, co decyduje o historii ludzkości i wiecznym szczęściu każdego człowieka, jest zakryte przed "mądrymi i roztropnymi" - czyli takimi, którzy nie kierują się logiką wiary, natomiast "zostaje objawione prostaczkom" - czyli ludziom, dla których wiara w Jezusa Chrystusa staje się najcenniejszym skarbem. Kochający Bóg nieustannie do nas apeluje: "Jeżeli nie uwierzycie, nie zrozumiecie" (por. Iz 7, 9). To znaczy: jeżeli nie uwierzycie w istnienie tajemnicy Boga, który stał się prawdziwym człowiekiem w łonie Maryi Dziewicy, zamykacie sobie możliwość poznania prawdy i drogę życia wiecznego.

 

Dla naszej parafii św. Józefa jest to szczególny dzień w którym modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej, którą wzywamy jako uzdrowienie chorych. Jest to przecież szczególne przesłanie i dar Maryi z Lourdes. Tego dnia Kościół szczególnie obdarowuje wiernych łaską Chrystusa, łaską uzdrawiania. Każdy kto pragnie doświadczyć uzdrowienia i umocnienia powinien bez wahania przyjść i przyjąć sakrament uzdrowienia, oraz to szczególne Lourdzkie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Jednakże pamiętajmy, że łaska Boża działać w pełni może tylko na człowieku, który godnie przyjmuje sakrament, czyli jest w stanie łaski uświęcającej. Grzesząc tracimy ją, gdy z żalem wyznajemy nasze grzechy w sakramencie pokuty i pojednania możemy powrócić do stanu świętości i w pełni cieszyć się Bożą pomocą. 

Można zatem odwrócić popularne przysłowie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" na "Zdrowy duch daje zdrowe ciało"

 

Nie da się pominąć faktu, że ten dzień jest w naszej parafii również dniem spotkania osób starszych i chorych. Miła atmosfera przy kawie i cieście, czas na rozmowę.. To również jest również ważnym elementem i miłym wydarzeniem dla osób, które już nie mogą sobie pozwolić na częste wychodzenie z domu i czasem cierpią samotność.

Zwłaszcza nasi najmłodsi parafianie nie pozostają obojętni i przygotowują artystyczną oprawę całego wydarzenia, zwłaszcza śpiewem i grą na instrumentach.

 

Foto relacja ZDJĘCIA!

 
Spotkanie DFK PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 15:20

Spotkanie DFK Opole Szczepanowice - Wójtowa Wieś

 

W zeszłą niedzielę w naszych salkach parafialnych odbyło się spotkanie grupy DFK. 

Co ten skrót oznacza? Cóż nie wszyscy wiedzą! Otóż DFK to Deutcher Freundschaftskreis

W wielkim skrócie jest to grupa dbająca o tradyje i historie, ale również świadomość, że śląsk to miejsce, gdzie styka się wiele narodowości i kultur. Polska Czeska i Niemiecka często się tu spotykają i mieszają.. DFK dba szczególnie o korzenie i kulturę ludzi, któzy urodzili się kiedy na śląsku mówiono językiem niemieckim, a języka polskiego uczono się dopiero po wojnie. Warto dbać o zwyczaje, tradycje i język, gdyż są one wielkim bogactwem a zaniedbane szybko znikają.

 

Na spotkaniu, które poprowadzili Piotr Kotulla i Jerzy Kuchania, członkowie DFK przede wszystkim spotkali się w licznym gronie, aby przy wspólnym stole porozmawiać, powspominać i snuć plany na cały rok, który jest przed nami. Samo spotkanie było już wartościowe samo w sobie. 

Ponadto śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a zwieńczeniem spotkania był wspaniały występ Orkiestry św. Józefa.

 

ZDJĘCIA

 

16266202 1326892384044546 6165634022303877367 n

 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
sobota, 21 stycznia 2017 17:59

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom, Ołmom i Ołpom życzymy wszyskiego co dobre i piękne! NIech Dobry Bóg stale obdarza was potrzebnymi łaskami, dobrym zdrowiem i potrzebnymi siłami, a Matka Najświętsza pod swym płaszczem chroni od wszelkiego zła. Niech choroby i słabości z dala się trzymają, a dzieci i wnuki najmocniej na świecie Kochają!!

 

babcia-i-dziadek 22940202

 
Boże Narodzenie PDF Drukuj Email
sobota, 24 grudnia 2016 09:35

Błogosławionych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Niech rozpoczynający się czas świętowania wielkiej tajemnicy narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, będzie czasem pełnym pokoju i miłości, którą w nasze życie zawsze wnosi Ten, który jest Emmanuelem, Bogiem z Nami, księciem pokoju i wszelkiego dobra oraz miłości. Niechaj te święta wniosą do naszych domów pojednanie i szczęście, które aniołowie w dniu Bożego narodzenia z okrzykiem Gloria in excelsis Deo przynosili aniołowie!


narodzenie-Pana-Jezusa Copy

 

Wszystkim Parafianom, drogim gościom i każdemu kto czyta te słowa! Życzymy pięknych, zdrowych i przede wszystkim Bożych Świąt!


- Duszpasterze parafii św. Józefa

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 54

Valid XHTML and CSS.