Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Czuwanie Młodzieży 2017 Email
sobota, 08 kwietnia 2017 09:31

ŚDM - Przeżyjmy to jeszcze raz!

917452 j1ap BOX STRONA LOGO PL 28

 

W piątek wieczorem nasz parafialny kościół znów napełnił się młodzieżą, aby wspólnie przeżywać XXXII Światowe Dni Młodzieży. Niedziela Palmowa każdego roku poświęcona jest właśnie młodym. Temat przewodni sam się narzucał. Wspomnienie mimonych ŚDM w Krakowie nie mogą zostać tak szybko zapomniane, a szczególnie to czego tam doświadczyliśy a także czego doświadczyliśmy w naszej parafii. Dlatego tematem wczorajszego czuwanie młodzieży było hasło " Przeżyjmy to jeszcze raz". Zebraną młodzież wraz z księżmi przybyłymi z naszego dekanatu przywitał ks. proboszcz Zygmunt Lubieniecki. Następnie duszpasterz młodzieży naszego dekanatu ks. Mateusz poprowadził drogę krzyżową. Odczytywane były rozważania drogi krzyżowej, któe były odczytywane rok temu w Krakowie. Następnie wysłuchaliśmy konferencji, któa była ponownym przypomnieniem tego pięknego doświadczenia spotkania wielu narodów i ludzi z całęgo świata, ludzi, którzy dzięki CHrystusowi potrafili w pokoju i wzajemnej serdecznej miłości cieszyć się sobą, modlić się i doświadczyć przygody życia!

Po konferencji udaliśmy się do naszych salek parafialnych, aby nieco pokrzepić nasze ciało dobrymi kanapkami, smakowitymi ciastami i gorącą herbatą, którą przygotowały nasze siostry franciszkanki. Kiedy już wszyscy się nagadali i najedli wróciliśy do kościoła. Teraz przyszedł czas na najważniejsze spotkanie. Spotkanie bezpośrednie z Panem Jezusem. Adorację NAjświętszego sakramentu poprowadził ks. Eugeniu Ploch probosz z Winowa. Czas adoracji, był także czasem by oczyścić swe serce w sakramencie pokuty i pojednania. Szczytem naszego spotkania była Eucharystia. Msza Święta to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego i na ten szyt dotarliśmy choć już nie tak liczni jak na samym początku, jednak Ci najwierniejsi otrzymali najwięcej. Pana Jezusa bezpośrednio do swojego serca. I nie ma większego skarbu na ziemi jaki możemy zdobyć!

To był piękny czas i pięne chwile! Mamy nadzieję że wkrótce spotkamy się znów!

Najpóźniej w Panamie na kolejnych Światowych Dniach Młodzieży!
A tutaj kilka ZDJĘĆ

 
Rekolekcje 2017 Email
sobota, 01 kwietnia 2017 09:37

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

Już dziś wieczorem przywitamy naszego rekolekcjonistę ks. Macieja Skórę, który poprowowadzi nas przez czas Rekolekcji. To szczególny czas przede wszystkim intensywnej pracy duchowej KAŻDEGO Z NAS!!  Od nikogo tak wiele nie zależy, aby rekolecje było udane jak właśnie od CIEBIE!

Co zrobić aby dobrze przeżyć REKOLEKCJE?

1) Idź do spowiedzi. Pojednaj się z Bogiem i ludźmi. Wyrzuć śmieci z serca by przyjąć Boga do czytego mieszkania twojej duszy i serca

2) Nauki i Msze święte są właśnie dla CIEBIE, nie zmarnuj tego czasu łaski, często nie rozumiemy czegoś w kwestiach wiary rekolekcje są właśnie po to byś zrozumiał więcej.

3) Po prostu bądź! Łaska Boża działa na każdego jak słońce, które na nas wpływa czy tego chcesz czy nie, jedynie co trzeba zrobić to wyjść z domu.

4) Poproś Boga by pozwolił z każdej nauki zapamiętać choć jedną myśl, nastaw się nie krytycznie, ale pozytwnie. Ktokolwiek i cokolwiek będzie mówił szukaj Pana Boga, na pewno choć jedno słowo dotknie Twojej duszy..

 

 

PLAN REKOLEKCJI

 

NIEDZIELA

- Msze św. według porządku + kazanie rekolekcyjne

- 17:00 Nauka Stanowa dla MAŁŻEŃSTW I RODZICÓW

 

PONIEDZIAŁEK 02.04

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

16:00 Msza św i nauka dla Dzieci

18:00 Msza św i nauka dla wszystkich

19:00 Nauka Stanowa dla Młodzieży

 

WTOREK 04.04

9:00 Msza św i nauka dla wszystkich

10:00 Odwiedziny Chorych

16:00 Nauka dla Dzieci

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

ŚRODA 05.04

8:30 Spowiedź święta

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

15.30 Spowiedź dla DZIECI

16:00 Msza św. i nauka dla Dzieci

17:30 Spowiedź święta 

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

W środe złożymy naszą ofiarę dla ks. Rekolekcjonisty

 

 
Raban strefa młodych Email
środa, 29 marca 2017 19:38

RABAN!!  AUDYCJE NIE TYLKO DLA MŁODYCH

 

doxa

Nasz wikary ks. Jan wspólnie z innymi księżmi prowadzi audycje w radio DOXA o nazwie "Raban - Strefa młodych" w każdy czwartek o godz 20:00 Są to jednak audycje skierowane dla każdego! i każdy znajdzie z pewnością dla siebie coś co może go ubogacić. Część prowadzona przez ks. Jana poświęcona jest Trudnym sprawom wiary.
W Najbliższy czwartek tj. 30.03 audycja jest o nadchodząch świętach Wielkanocnych, a szczególnie Triduum Paschalnemu. Niby takie oczywiste..  Bo każdy z nas od lat uczstniczy w obrzędach Wielkiego Czwartku, Piątku, czy Wigilii paschalnej. Ale czy znasz symbolikę i znaczenie poszczególnych elementów i obrzędów?Zawsze jednak warto posłuchać coś więcej o symbolice, znaczeniu czy po porstu świadectwie jak inni przeżywają ten czas, aby może nabrać innego spojżenia na ten święty czas..

Serdecznie zapraszamy do udziału!! 

Radio i audycja dostępne także online : http://doxa.fm/odtwarzacz/

 

 
Wizytacja Biskupia Email
poniedziałek, 27 marca 2017 21:35

Kanoniczna Wizytacja Biskupia 

 

bp2

Obecność księdza biskupa w naszej parafialnej wspólnocie była niezwykle ożywiającym wydarzeniem. Przez dwa dni modlitwy i spotkań ks. bp Rudolf Pierskała spotkał się z naszymi duszpasterzami, radą parafialną, seniorami, młodzieżą i dziećmi, a przede wszystkim dla całej wspólnoty celebrował Eucharystię, modląc się za nas wszytskich..

Szczególnie piękne byłby momenty, gdy ks. biskup udzielał sakramentu chorych, odwiedził dzieci w szkole, które bardzo żywo i radośnie przyjęły tak dostojnego gościa. Również na spotkaniu z młodzieżą i LSO bp. Rudolf wykazał się niezwykłą łatwością nawiązania kontaktu z naszą młodzieżą.

Głównym przekazem, dla nas wszystkich, ktróy ks. bp. Pierskała do nas kierował to, by zawsze być wiernym swoim obowiązkom, które spoczywają na naszych barkach, obowiązkom, które dobrowolnie podjęliśmy. Jeśli jesteś Ojcem lub Matką, bądź nim jak najlepszym, bądź wiernym mężem i kochającą żoną. Dzieci słuchajcie rodziców i jak najpilniej wykonujcie obowiązki ucznia. Trwajcie przede wszystkim przy Bogu, uczcie się od NIego jak żyć i jak wytrwać w moim powołaniu, zadaniu życiowym. Tak można skrócić słowa: Róbmy co do nas należy. Trwajcie przy Bogu, trwajcie na modlitwie, a On o wszystko troszczyć się będzie. 

 

ZDJĘCIA!!

 

 
Urodziny ks. Proboszcza Email
piątek, 17 lutego 2017 13:35

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ godz.10:00, NA MSZĘ ŚWIĘTĄ W

INTENCJI

NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA!

 

Księże Proboszczu przyjmij z serca płynące życzenia!


życzenia proboszcz

 
Wakacje z Bogiem Email
środa, 29 marca 2017 09:04

 

 WYJAZD? WAKACJE Z BOGIEM? TO JEST TO!

 

Wydaje się, że do wakacji jeszcze szmat czasu i kto o nich myśli? Może jeszcze nie myślałeś co będziesz na nich robić? Otóż z całą pewnością myślą ci, którzy się o was troszczą i muszą wszystko załatwić! :D Dlatego im szybciej odpowiecie i się zdecydujecie tym sprawniej i lepiej będzie można wszystko przygotować! Poniżej wszelkie informacje o jednej z letnich opcji wypoczynku przygotowanych przez Prafię i Stowarzyszenie św. Józefa

Morze Baltyckie

 

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież należącą do LSO Parafii św. Józefa w Opolu od IV klasy szkoły podstawowej oraz młodzież parafialną uczestniczącą w piątkowych spotkaniach dla młodzieży na wspólny wyjazd wypoczynkowo -formacyjny nad morze do Jarosławca pt.: "Twarzą w twarz" w dniach 5-12 sierpnia 2017r. Zakwaterowanie będzie miało miejsce w OWK "Barka" w drewnianych sześcio-, siedmioosobowych domkach z pełnymi węzłami sanitarnymi. Zagwarantowane będą trzy posiłki dziennie wraz z podwieczorkiem, wyjścia nad morze, kąpiele w basenie znajdującym się na terenie ośrodka, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystyczno-krajoznawczych. Na obóz dojedziemy i z niego powrócimy pociągiem. Obóz będzie nie tylko okazja do wypoczynku po pracowitym roku, ale też lepszego poznania się, wspólnej zabawy, ciekawych, twórczych spotkań z Bogiem i ludźmi czyli wielu, wielu dobrze przeżytych chwil w realnym świecie ;); Świat wirtualny postaramy się na chwile zostawić z boku czemu służyć będzie ograniczenie używania urządzeń multimedialnych przez uczestników do wycieczek i codziennej przerwy poobiedniej. Koszt udziału w obozie od uczestnika to 250 zł. Pozostałą część pokryje Parafia i Stowarzyszenie. Zapisy na obóz poprzez formularz poniżej do końca kwietnia:

 

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScigo4K0CVkCBhDgJKUlvCL5OnQw-dNPM3yLhppzgs06JKL6g/viewform


N
IE CZEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!!

 
Kanoniczna wizytacja biskupia Email
sobota, 18 marca 2017 07:48

Odpust w Naszej Parafii i

 

Odwiedziny Biskupa

sw joze patron

Już w najbliższy poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii to szczegóna uroczystość naszego patona! Tego dnia, każdy z nas może uprosić szczególne łaski dla siebie, swojej rodziny i swoich zmarłych.

ODPUST św. Józefa - to nie tylko nazwa i podniosłe obchodzenie święta. To konkretna łaska i przywilej danej parafii na mocy którego, każdy kto tego dnia:

- Przyjmie komunię świętą

- jest w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi, lub bez grzechu ciężkiego na sumieniu)

- odrzuca swoją wolą wszelkie przywiązanie do grzechu

- odmówi modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża

- uczestniczy w uroczystej Mszy świętej

Może uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar sprawiedliwie należnych nam za popełniane w życiu grzechy, brak pokuty i niedokonane zadośćuczynienie, czyli nienaprawione szkody i zło wyrządzone drugiemu człowiekowi i względem Boga. Kto uzyska Odpust, może być pewien, że Bóg w miłosierdziu swoim daruje wszelkie kary, a Odpust ofiarowany zmarłym otwiera im niebo.

Dlatego nie pozwólmy, aby tak cenne dary Bożej dobroci zostały przez naszą nieuwagę niewykorzystane!


Jednocześnie zamieszczamy charmonogram spotkań z księdzem Biskupem i zachęcamy do niepowtarzalnego spotkania z

Apostołem naszych czasów!

 

Poniedziałek 20.03.2017r. – uroczystość św. Józefa

18.00 w int. PARAFIAN i GOŚCI

19.00 Spotkanie z 18-osobową Parafialną Radą Duszpasterską.

Adoracja N. Sakr. W kościele od g. 10:00-17:00. Msza św. poranna o godz. 9:00

Wtorek 21.03.2017r.

8.55 Wizytacja w PSP nr 10

10.35 Wizytacja w PSP nr 28

11.30 Wizytacja cmentarzy na terenie parafii

12.00 Kancelaria parafialna

14.00 Sakrament chorych i błog. lurdzkie: Seniorzy i chętni

14.45 Spotkaniegrup parafialnych i Koronka do Miłosierdzia Bożego: Róże Różańcowe, Bractwo św. Józefa, Rodziny Szensztackie, Szafarze Komunii św.

16.00 Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (kl. I-III)

16.30 Spotkanie Lit. Sł. Ołtarza, Dzieci Maryi, Scholi

17.00 Spotkanie modlitewne z kapłanami parafii.

ZAPRASZAMY PARAFIAN I GOŚCI do uczestnictwa w spotkaniach religijnych z Ks. Biskupem.

 
Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego Email
sobota, 11 lutego 2017 10:37

Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego

 

maryja lourdes

 

Objawienia Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. są niezwykle ważnym wydarzeniem historycznym i równocześnie wielkim Bożym darem dla Kościoła oraz całej ludzkości.

 

W tym sanktuarium Jezus Chrystus za pośrednictwem swojej Matki, Maryi, nieustannie przemienia serca milionów pielgrzymów przybywających tam każdego roku, uzdrawiając ich dusze i ciała. To właśnie w takich miej scach j ak Lourdes w sposób namacalny odkrywa się prawdę słów Chrystusa: że to, co decyduje o historii ludzkości i wiecznym szczęściu każdego człowieka, jest zakryte przed "mądrymi i roztropnymi" - czyli takimi, którzy nie kierują się logiką wiary, natomiast "zostaje objawione prostaczkom" - czyli ludziom, dla których wiara w Jezusa Chrystusa staje się najcenniejszym skarbem. Kochający Bóg nieustannie do nas apeluje: "Jeżeli nie uwierzycie, nie zrozumiecie" (por. Iz 7, 9). To znaczy: jeżeli nie uwierzycie w istnienie tajemnicy Boga, który stał się prawdziwym człowiekiem w łonie Maryi Dziewicy, zamykacie sobie możliwość poznania prawdy i drogę życia wiecznego.

 

Dla naszej parafii św. Józefa jest to szczególny dzień w którym modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej, którą wzywamy jako uzdrowienie chorych. Jest to przecież szczególne przesłanie i dar Maryi z Lourdes. Tego dnia Kościół szczególnie obdarowuje wiernych łaską Chrystusa, łaską uzdrawiania. Każdy kto pragnie doświadczyć uzdrowienia i umocnienia powinien bez wahania przyjść i przyjąć sakrament uzdrowienia, oraz to szczególne Lourdzkie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Jednakże pamiętajmy, że łaska Boża działać w pełni może tylko na człowieku, który godnie przyjmuje sakrament, czyli jest w stanie łaski uświęcającej. Grzesząc tracimy ją, gdy z żalem wyznajemy nasze grzechy w sakramencie pokuty i pojednania możemy powrócić do stanu świętości i w pełni cieszyć się Bożą pomocą. 

Można zatem odwrócić popularne przysłowie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" na "Zdrowy duch daje zdrowe ciało"

 

Nie da się pominąć faktu, że ten dzień jest w naszej parafii również dniem spotkania osób starszych i chorych. Miła atmosfera przy kawie i cieście, czas na rozmowę.. To również jest również ważnym elementem i miłym wydarzeniem dla osób, które już nie mogą sobie pozwolić na częste wychodzenie z domu i czasem cierpią samotność.

Zwłaszcza nasi najmłodsi parafianie nie pozostają obojętni i przygotowują artystyczną oprawę całego wydarzenia, zwłaszcza śpiewem i grą na instrumentach.

 

Foto relacja ZDJĘCIA!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 28

Valid XHTML and CSS.