Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Sukces naszej orkiestry Email
czwartek, 01 czerwca 2017 19:15

SUKCES NASZEJ ORKIESTRY!! 

 

Z wielką radością pragniemy poinformować, że 28.05.2017r. nasza parafialna Orkiestra św Józefa

 

Zdobyła I miejsce !!

 

w XX przeglądzie Orkiestr dętych w Radłowie

 

Gratulujemy naszym wspaniałym muzykom tego wspaniałego zwycięstwa i sukcesu, oraz życzymy dalszych, wspierajmy jak możemy naszych artystów, od duchowej po materialną stronę, gdyż aby osiągnąć tak wysoki poziom, trzeba włożć w taki sukces ogrom pracy i serca

 

Każdy, kto chciałby, na własne uszy przekonać się o zdolnościach naszej orkiestry zapraszamy na ich najbliższy koncert, który odbędzie się 11.06.2017r. o godz 19:00 podczas festynu rodzinnego na placu parafialnym przy kościele św. Józefa w Opolu.

18698260 1345177995558687 4812341418839242004 n 18740470 1347330022010151 6098120297768729993 n

 
Dzień Matki 2017 Email
środa, 24 maja 2017 12:12

Podobny obraz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy gorąco wszystkie nasze kochane

 

 

MAMY!!

 

Na wspólną majówkę podczas której chemy podziękować wam

za to, że jesteście i otaczacie nas swoją opieką pełną miłości i poświęcenia!

Oczywiście nie może zabraknąć śpiewu i nabożeństwa dla najswspanialszej z matek:

Maryi, która jest wzorem dla każdej matki.

 

Plan wydarzenia:

18:00 - Msza święta

18.30 - nabożeństwo majowe na ogrodzie parafialnym

Po majówce wspólne świętowanie + część artystyczna

przygotowana przez dzieci i młodzież 

 

 

 
Aktualne akcje "oddaj krew 2017" Email
piątek, 12 maja 2017 11:05

Już w niedzielę 21.05.2017 r. w godz. 9.00 - 13.00 będzie można oddać krew przy zabudowaniach plebanijnych. Tym razem akcji przyświecać będzie możliwość otrzymania niezwykłego daru jakim będzie: Majówka. Więcej na plakacie promującym majową akcję oraz bezpośrednio w dniu oddawania krwi. Zapraszamy.

Już dziś informujemy, że druga akcja oddawania krwi w naszej parafii odbędzie się 24.09.2017 r.

Do zobaczenia. 

  

Pozdrawiam

Krzysztof Dawid

 

krew

 
Oddaj krew Email
wtorek, 02 maja 2017 19:54

 

 

 

krew

 

Już dzisiaj zapraszamy Cię!!


Aby w Niedzielę 21maja 2017r. w godzinach 9:00 – 13:00  

    podzielić się z potrzebującymi najcenniejszym darem!

 

Nie czekaj na innych, to właśnie Twoja krew może uratować komuś życie. Przyjdź po lekkim śniadaniu i weź ze sobą dowód osobisty.

Czekamy  przy zabudowaniach plebanijnych parafii św. Józefa w Opolu. 

 
Głosujmy na naszą Orkiestrę!! Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 22:41

Głosujmy na naszą Orkiestrę!!

 

orkiestra1

 
Proboszcz na motorze! Email
czwartek, 04 maja 2017 20:42

Proboszcz na motorze!

 

unnamed 8

Inauguracja sezonu motocyklowego z Bogiem w Raciborzu
 
Pierwszego maja w  raciborskim kościele św. Mikołaja spotkało się na Eucharystii kilkuset motocyklistów  z naszego powiatu oraz z różnych  miejscowości  w Polsce, aby rozpocząć oficjalnie kolejny sezon  z pomocą i opieką Bożą.
 
Mszy św. przewodniczył  w imieniu ks.bpa. Andrzeja Czai ks. prał. dr Zygmunt Lubieniecki, 
Przewodniczący Kapłańskiej Kapituły odnowy Katedry Opolskiej.
Koncelebransami byli : proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Adrian Bombelek, wikariusze
oraz  gościnnie ks.prof. Konrad Glombik i ks. Krzysztof Patas – kapelan Katolickiego Ruchu Motocyklowego „ Łowcy Dusz” w Żorach.
On też wygłosił homilię podkreślając szczególnie cechy wielkiej miłości Jezusa Chrystusa do każdego człowieka. 
 
Wielu motocyklistów  położyło swoje kaski przed  głównym ołtarzem, jako symbol hołdu złożonego Bogu, 
Na  Ofiarowanie motocykliści  bardzo długo obchodzili ołtarz, oddając osobiście cześć przed Przenajświętszym Sakramentem.
Bardzo dużo osób przystąpiło do Komunii św. . Na zakończenie główny organizator spotkania
Andrzej Złoczowski złożył podziękowania kapłanom  i wręczył celebransowi ks. dr Lubienieckiemu pamiątkową koszulkę motocyklistów a wszystkich zaprosił na dalszą część świetowania na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. 
Gospodarz kościoła ks. Adrian Bombelek  podziękował za liczny udział i życzył
roztropnej oraz bezpiecznej  jazdy a po Mszy św. poświęcił pojazdy zgromadzone wokół
świątyni.
 
 
                Krystian Niewrzoł

ZDJĘCIA TUTAJ
 
 
Nabożeństwa Majowe Email
poniedziałek, 01 maja 2017 07:13

 

 

Miesiąc Maj - Miesiąc Maryi

 

Już się zbliżył miesiąc maj... już rozkwita ziemski raj..  

Wielu z nas bardzo dobrze zna słowa tej pięnej Maryjnej pieśni. Wzywa nas ona, aby w tym pięknym miesiący wychwalać i szczególnie powierzać się pod opiekę Najświętszej Maryi Panny. Każdego dnia w naszym parafialnym kościele gromadzimy się by po Mszy wieczornej odprawić nabożeństwo majowe

zaczynać się będzie o godz 18.30 a w czwartki o 17.30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy by śpiewać i modlić się razem!

 

 

Poniżej nieco ciekawcy informacji o Nabożeństwach majowych

Centralną częścią nabożeństwa majowego jest Litania Loretańska, jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg. Litania Loretańska powstała w XII wieku, prawdopodobnie we Francji, a zatwierdził ją oficjalnie papież Sykstus V. Nazwę "Loretańska" otrzymała od miejscowości Loreto we Włoszech, gdzie była szczególnie propagowana i odmawiana.

Prośba po każdym wezwaniu "Módl się za nami" nadaje tej modlitwie formę kontemplacji, która nie tyle jest oszczędna w słowach, ile raczej ukazuje bogactwo tytułów i przymiotów Matki Najświętszej. W tych wezwaniach Kościół każdemu z nas stawia przed oczy godność człowieczeństwa, macierzyństwa, rodziny i miłości, tak pięknie realizowanej w życiu ziemskim przez Maryję. Mamy Ją nie tylko podziwiać, ale przede wszystkim naśladować. Takie jest zadanie każdego z nas. Chęć odmawiania Litanii bardzo często tłumaczy się tym, że Maryja jest tak blisko każdego z nas. Jest nam Matką i Królową, a zjednoczeni w rodzinie Apostolstwa Chorych - czcimy ją jako Uzdrowienie Chorych.

Oficjalny tekst Litanii Loretańskiej zatwierdzony przez Kongregację ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów zawiera 52 wezwania. Ostatnie wezwanie dodane do litanii uznaje się jako owoc 700-lecia Świętego Domku w Loreto. Ojciec Święty Jan Paweł II przychylił się do wniosku Arcybiskupa Loreto Pasquale Macchiego, który w Liście z 21 września 1995 r. prosił o wprowadzenie do litanii wezwania: "Królowo Rodziny", Swoją prośbę uzasadniał tym, że inwokacja ta przyczyni się do "upamiętnienia 700-lecia Świętego Domu w Loreto, który przywodzi na myśl Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa.
Papież dodając do litanii wezwanie "Królowo Rodziny" nakazał, by odmawiano je po wezwaniu "Królowo Różańca Świętego", a przed wezwaniem "Królowo Pokoju", uzasadniając ten wybór słowami: "Przypomnienie życia w ukryciu w Nazarecie przywołuje kwestie bardzo konkretne i bliskie doświadczeniu każdego mężczyzny i każdej kobiety. Budzi ono świadomość świętości rodziny, otwierając zarazem cały świat wartości dzisiaj zagrożonych, takich jak wierność, poszanowanie życia, wychowanie dzieci, modlitwa, które chrześcijańskie rodziny mogły najpierw odkryć w Świętym Domu, by później stać się przykładem Kościoła Domowego".

Mając na uwadze powyższe słowa Ojca Świętego, starajmy się pamiętać, o naszych rodzinach, modląc się o ich świętość, a także o wzajemną miłość, pojednanie i zgodę.

Trochę historii

Gromadzenie się i śpiewanie pieśni na cześć Matki Bożej było znane już na Wschodzie w V wieku. W Kościele zachodnim w I tysiącleciu maj jako miesiąc Maryi święcono raczej sporadycznie. Dopiero na przełomie XIII i XIV w. powstała myśl, aby ten miesiąc poświęcić Maryi. Pierwszym, który rzucił tę myśl, był król hiszpański Alfons X (+ 1284). Władca ów zapraszał do udziału w nabożeństwach majowych, sam często brał w nich udział i swoim poddanym zalecał gromadzenie się w porze wieczornej na modlitwy wokół figur Matki Bożej. Dominikanin bł. Henryk Suzo (+ 1366), uczeń Jana Eckharta i przyjaciel Jana Taulera, znanych mistyków średniowiecza, wyznaje, że jako pacholę zbierał w maju kwiaty i niósł je do stóp Matki Bożej. Lubił z kwiatów pleść wieńce i kłaść je na głowę figur Bożej Rodzicielki. Matka Boża nagrodziła go za to wizją chwały, jaką odbiera od Aniołów. W roku 1549 ukazała się w Niemczech książeczka pod tytułem: Maj duchowy, gdzie po raz pierwszy maj został nazwany miesiącem Maryi. W żywocie św. Filipa Nereusza (+ 1595) czytamy, że gromadził on dziatwę przy figurach i obrazach Matki Bożej, śpiewał z nimi pieśni, zbierał kwiaty i zachęcał do składania ku Jej czci kwiatów, duchowych ofiar i wyrzeczeń. Nowicjusze dominikańscy we Fiesole (w latach 1677-1709) w maju gromadzili się przed wizerunkiem Najświętszej Maryi i czcili ją muzyką, śpiewem i składaniem duchowych wyrzeczeń. Jednakże za autora właściwych nabożeństw majowych historycznie uważa się jezuitę, o. Ansolani (1713). On to w kaplicy królewskiej w Neapolu codziennie w maju urządzał koncert pieśni ku czci Bożej Matki, który kończył się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Za największego apostoła nabożeństw majowych uważa się jezuitę, o. Muzzarelli. W roku 1787 wydał on broszurkę, w której propagował nabożeństwo majowe. Co więcej rozesłał ją do wszystkich biskupów Italii. Sam w Rzymie zaprowadził to nabożeństwo w słynnym kościele zakonu Al Gesu mimo, że zakon wtedy formalnie już nie istniał, zniesiony przez papieża Klemensa XIV w roku 1773. Odprawiał on również nabożeństwo majowe w Paryżu, gdzie towarzyszył papieżowi Piusowi VII w podróży na koronację Napoleona Bonaparte. Pius VII nabożeństwo majowe obdarzył odpustami. Dalsze odpusty do nabożeństwa majowego - na które składa się Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny, nauka kapłana oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem - przypisał w 1859 roku papież bł. Pius IX.

W Polsce pierwsze nabożeństwo majowe wprowadzili jezuici w Tarnopolu (1838), misjonarze w Warszawie w kościele Św. Krzyża (1852), ksiądz Golian w Krakowie (1856) i we Włocławku biskup Marszewski (1859). W tym samym czasie cześć Królowej maja szerzył w Galicji poezją o. jezuita Karol Antoniewicz (+ 1852). Ks. Wincenty Buczyński (jezuita) wydał we Lwowie pierwszą książeczkę o nabożeństwach majowych (1839). W dziesięć lat potem podobną broszurę wydano we Wrocławiu w roku 1850. Wydał ją ks. Aleksander Jełowicki, zmartwychwstaniec. W połowie XIX wieku nabożeństwo majowe przyjęło się we wszystkich prawie krajach.

 

 

 

 
Triduum Email
piątek, 14 kwietnia 2017 11:41

Trwa Święte Triduum Paschalne...

 

Wielki Piątek- przyjdź i odwiedź, adoruj Pana Jezusa w Ciemnicy, wiezienu w któym przebywał aż do swej męki. - adoracja do godz 16:00

W Naszej parafii Liturgi Męki Pańskiej o godz 19:00

 

Wieka Sbota - Niechaj przy Bożym grobie nie będzie pusto, niech nie stoją na straży jedynie żołnierze, którzy są tam z rozkazu, bądźmy tam z miłości i wdzięczności. - adoracja od 9- 16:00

Poświęcenie Pokarmów o godz: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej o godz: 21:00

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - według porządku Niedzielnego. O 6:30 procesja REZUREKCYJNA

o 15:00 Nieszpory świąteczne, a po nieszporach serdecznie zapraszamy szczególnie najmłodszych na "Zajączka".

 

Życzymy prawdziwie rozmodlonego czasu trawnia w skupieniu przy naszym Panu i Zbawicielu...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 28

Valid XHTML and CSS.