Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Kanoniczna wizytacja biskupia PDF Drukuj Email
sobota, 18 marca 2017 07:48

Odpust w Naszej Parafii i

 

Odwiedziny Biskupa

sw joze patron

Już w najbliższy poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii to szczegóna uroczystość naszego patona! Tego dnia, każdy z nas może uprosić szczególne łaski dla siebie, swojej rodziny i swoich zmarłych.

ODPUST św. Józefa - to nie tylko nazwa i podniosłe obchodzenie święta. To konkretna łaska i przywilej danej parafii na mocy którego, każdy kto tego dnia:

- Przyjmie komunię świętą

- jest w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi, lub bez grzechu ciężkiego na sumieniu)

- odrzuca swoją wolą wszelkie przywiązanie do grzechu

- odmówi modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża

- uczestniczy w uroczystej Mszy świętej

Może uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar sprawiedliwie należnych nam za popełniane w życiu grzechy, brak pokuty i niedokonane zadośćuczynienie, czyli nienaprawione szkody i zło wyrządzone drugiemu człowiekowi i względem Boga. Kto uzyska Odpust, może być pewien, że Bóg w miłosierdziu swoim daruje wszelkie kary, a Odpust ofiarowany zmarłym otwiera im niebo.

Dlatego nie pozwólmy, aby tak cenne dary Bożej dobroci zostały przez naszą nieuwagę niewykorzystane!


Jednocześnie zamieszczamy charmonogram spotkań z księdzem Biskupem i zachęcamy do niepowtarzalnego spotkania z

Apostołem naszych czasów!

 

Poniedziałek 20.03.2017r. – uroczystość św. Józefa

18.00 w int. PARAFIAN i GOŚCI

19.00 Spotkanie z 18-osobową Parafialną Radą Duszpasterską.

Adoracja N. Sakr. W kościele od g. 10:00-17:00. Msza św. poranna o godz. 9:00

Wtorek 21.03.2017r.

8.55 Wizytacja w PSP nr 10

10.35 Wizytacja w PSP nr 28

11.30 Wizytacja cmentarzy na terenie parafii

12.00 Kancelaria parafialna

14.00 Sakrament chorych i błog. lurdzkie: Seniorzy i chętni

14.45 Spotkaniegrup parafialnych i Koronka do Miłosierdzia Bożego: Róże Różańcowe, Bractwo św. Józefa, Rodziny Szensztackie, Szafarze Komunii św.

16.00 Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (kl. I-III)

16.30 Spotkanie Lit. Sł. Ołtarza, Dzieci Maryi, Scholi

17.00 Spotkanie modlitewne z kapłanami parafii.

ZAPRASZAMY PARAFIAN I GOŚCI do uczestnictwa w spotkaniach religijnych z Ks. Biskupem.

 
Urodziny ks. Proboszcza PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 13:35

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ godz.10:00, NA MSZĘ ŚWIĘTĄ W

INTENCJI

NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA!

 

Księże Proboszczu przyjmij z serca płynące życzenia!


życzenia proboszcz

 
Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego PDF Drukuj Email
sobota, 11 lutego 2017 10:37

Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego 11 lutego

 

maryja lourdes

 

Objawienia Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. są niezwykle ważnym wydarzeniem historycznym i równocześnie wielkim Bożym darem dla Kościoła oraz całej ludzkości.

 

W tym sanktuarium Jezus Chrystus za pośrednictwem swojej Matki, Maryi, nieustannie przemienia serca milionów pielgrzymów przybywających tam każdego roku, uzdrawiając ich dusze i ciała. To właśnie w takich miej scach j ak Lourdes w sposób namacalny odkrywa się prawdę słów Chrystusa: że to, co decyduje o historii ludzkości i wiecznym szczęściu każdego człowieka, jest zakryte przed "mądrymi i roztropnymi" - czyli takimi, którzy nie kierują się logiką wiary, natomiast "zostaje objawione prostaczkom" - czyli ludziom, dla których wiara w Jezusa Chrystusa staje się najcenniejszym skarbem. Kochający Bóg nieustannie do nas apeluje: "Jeżeli nie uwierzycie, nie zrozumiecie" (por. Iz 7, 9). To znaczy: jeżeli nie uwierzycie w istnienie tajemnicy Boga, który stał się prawdziwym człowiekiem w łonie Maryi Dziewicy, zamykacie sobie możliwość poznania prawdy i drogę życia wiecznego.

 

Dla naszej parafii św. Józefa jest to szczególny dzień w którym modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej, którą wzywamy jako uzdrowienie chorych. Jest to przecież szczególne przesłanie i dar Maryi z Lourdes. Tego dnia Kościół szczególnie obdarowuje wiernych łaską Chrystusa, łaską uzdrawiania. Każdy kto pragnie doświadczyć uzdrowienia i umocnienia powinien bez wahania przyjść i przyjąć sakrament uzdrowienia, oraz to szczególne Lourdzkie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Jednakże pamiętajmy, że łaska Boża działać w pełni może tylko na człowieku, który godnie przyjmuje sakrament, czyli jest w stanie łaski uświęcającej. Grzesząc tracimy ją, gdy z żalem wyznajemy nasze grzechy w sakramencie pokuty i pojednania możemy powrócić do stanu świętości i w pełni cieszyć się Bożą pomocą. 

Można zatem odwrócić popularne przysłowie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" na "Zdrowy duch daje zdrowe ciało"

 

Nie da się pominąć faktu, że ten dzień jest w naszej parafii również dniem spotkania osób starszych i chorych. Miła atmosfera przy kawie i cieście, czas na rozmowę.. To również jest również ważnym elementem i miłym wydarzeniem dla osób, które już nie mogą sobie pozwolić na częste wychodzenie z domu i czasem cierpią samotność.

Zwłaszcza nasi najmłodsi parafianie nie pozostają obojętni i przygotowują artystyczną oprawę całego wydarzenia, zwłaszcza śpiewem i grą na instrumentach.

 

Foto relacja ZDJĘCIA!

 
Spotkanie DFK PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 15:20

Spotkanie DFK Opole Szczepanowice - Wójtowa Wieś

 

W zeszłą niedzielę w naszych salkach parafialnych odbyło się spotkanie grupy DFK. 

Co ten skrót oznacza? Cóż nie wszyscy wiedzą! Otóż DFK to Deutcher Freundschaftskreis

W wielkim skrócie jest to grupa dbająca o tradyje i historie, ale również świadomość, że śląsk to miejsce, gdzie styka się wiele narodowości i kultur. Polska Czeska i Niemiecka często się tu spotykają i mieszają.. DFK dba szczególnie o korzenie i kulturę ludzi, któzy urodzili się kiedy na śląsku mówiono językiem niemieckim, a języka polskiego uczono się dopiero po wojnie. Warto dbać o zwyczaje, tradycje i język, gdyż są one wielkim bogactwem a zaniedbane szybko znikają.

 

Na spotkaniu, które poprowadzili Piotr Kotulla i Jerzy Kuchania, członkowie DFK przede wszystkim spotkali się w licznym gronie, aby przy wspólnym stole porozmawiać, powspominać i snuć plany na cały rok, który jest przed nami. Samo spotkanie było już wartościowe samo w sobie. 

Ponadto śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a zwieńczeniem spotkania był wspaniały występ Orkiestry św. Józefa.

 

ZDJĘCIA

 

16266202 1326892384044546 6165634022303877367 n

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 53

Valid XHTML and CSS.