Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Wakacje z Bogiem PDF Drukuj Email
środa, 29 marca 2017 09:04

 

 WYJAZD? WAKACJE Z BOGIEM? TO JEST TO!

 

Wydaje się, że do wakacji jeszcze szmat czasu i kto o nich myśli? Może jeszcze nie myślałeś co będziesz na nich robić? Otóż z całą pewnością myślą ci, którzy się o was troszczą i muszą wszystko załatwić! :D Dlatego im szybciej odpowiecie i się zdecydujecie tym sprawniej i lepiej będzie można wszystko przygotować! Poniżej wszelkie informacje o jednej z letnich opcji wypoczynku przygotowanych przez Prafię i Stowarzyszenie św. Józefa

Morze Baltyckie

 

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież należącą do LSO Parafii św. Józefa w Opolu od IV klasy szkoły podstawowej oraz młodzież parafialną uczestniczącą w piątkowych spotkaniach dla młodzieży na wspólny wyjazd wypoczynkowo -formacyjny nad morze do Jarosławca pt.: "Twarzą w twarz" w dniach 5-12 sierpnia 2017r. Zakwaterowanie będzie miało miejsce w OWK "Barka" w drewnianych sześcio-, siedmioosobowych domkach z pełnymi węzłami sanitarnymi. Zagwarantowane będą trzy posiłki dziennie wraz z podwieczorkiem, wyjścia nad morze, kąpiele w basenie znajdującym się na terenie ośrodka, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystyczno-krajoznawczych. Na obóz dojedziemy i z niego powrócimy pociągiem. Obóz będzie nie tylko okazja do wypoczynku po pracowitym roku, ale też lepszego poznania się, wspólnej zabawy, ciekawych, twórczych spotkań z Bogiem i ludźmi czyli wielu, wielu dobrze przeżytych chwil w realnym świecie ;); Świat wirtualny postaramy się na chwile zostawić z boku czemu służyć będzie ograniczenie używania urządzeń multimedialnych przez uczestników do wycieczek i codziennej przerwy poobiedniej. Koszt udziału w obozie od uczestnika to 250 zł. Pozostałą część pokryje Parafia i Stowarzyszenie. Zapisy na obóz poprzez formularz poniżej do końca kwietnia:

 

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScigo4K0CVkCBhDgJKUlvCL5OnQw-dNPM3yLhppzgs06JKL6g/viewform


N
IE CZEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!!

 
Triduum PDF Drukuj Email
piątek, 14 kwietnia 2017 11:41

Trwa Święte Triduum Paschalne...

 

Wielki Piątek- przyjdź i odwiedź, adoruj Pana Jezusa w Ciemnicy, wiezienu w któym przebywał aż do swej męki. - adoracja do godz 16:00

W Naszej parafii Liturgi Męki Pańskiej o godz 19:00

 

Wieka Sbota - Niechaj przy Bożym grobie nie będzie pusto, niech nie stoją na straży jedynie żołnierze, którzy są tam z rozkazu, bądźmy tam z miłości i wdzięczności. - adoracja od 9- 16:00

Poświęcenie Pokarmów o godz: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej o godz: 21:00

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - według porządku Niedzielnego. O 6:30 procesja REZUREKCYJNA

o 15:00 Nieszpory świąteczne, a po nieszporach serdecznie zapraszamy szczególnie najmłodszych na "Zajączka".

 

Życzymy prawdziwie rozmodlonego czasu trawnia w skupieniu przy naszym Panu i Zbawicielu...

 
Czuwanie Młodzieży 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 08 kwietnia 2017 09:31

ŚDM - Przeżyjmy to jeszcze raz!

917452 j1ap BOX STRONA LOGO PL 28

 

W piątek wieczorem nasz parafialny kościół znów napełnił się młodzieżą, aby wspólnie przeżywać XXXII Światowe Dni Młodzieży. Niedziela Palmowa każdego roku poświęcona jest właśnie młodym. Temat przewodni sam się narzucał. Wspomnienie mimonych ŚDM w Krakowie nie mogą zostać tak szybko zapomniane, a szczególnie to czego tam doświadczyliśy a także czego doświadczyliśmy w naszej parafii. Dlatego tematem wczorajszego czuwanie młodzieży było hasło " Przeżyjmy to jeszcze raz". Zebraną młodzież wraz z księżmi przybyłymi z naszego dekanatu przywitał ks. proboszcz Zygmunt Lubieniecki. Następnie duszpasterz młodzieży naszego dekanatu ks. Mateusz poprowadził drogę krzyżową. Odczytywane były rozważania drogi krzyżowej, któe były odczytywane rok temu w Krakowie. Następnie wysłuchaliśmy konferencji, któa była ponownym przypomnieniem tego pięknego doświadczenia spotkania wielu narodów i ludzi z całęgo świata, ludzi, którzy dzięki CHrystusowi potrafili w pokoju i wzajemnej serdecznej miłości cieszyć się sobą, modlić się i doświadczyć przygody życia!

Po konferencji udaliśmy się do naszych salek parafialnych, aby nieco pokrzepić nasze ciało dobrymi kanapkami, smakowitymi ciastami i gorącą herbatą, którą przygotowały nasze siostry franciszkanki. Kiedy już wszyscy się nagadali i najedli wróciliśy do kościoła. Teraz przyszedł czas na najważniejsze spotkanie. Spotkanie bezpośrednie z Panem Jezusem. Adorację NAjświętszego sakramentu poprowadził ks. Eugeniu Ploch probosz z Winowa. Czas adoracji, był także czasem by oczyścić swe serce w sakramencie pokuty i pojednania. Szczytem naszego spotkania była Eucharystia. Msza Święta to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego i na ten szyt dotarliśmy choć już nie tak liczni jak na samym początku, jednak Ci najwierniejsi otrzymali najwięcej. Pana Jezusa bezpośrednio do swojego serca. I nie ma większego skarbu na ziemi jaki możemy zdobyć!

To był piękny czas i pięne chwile! Mamy nadzieję że wkrótce spotkamy się znów!

Najpóźniej w Panamie na kolejnych Światowych Dniach Młodzieży!
A tutaj kilka ZDJĘĆ

 
Rekolekcje 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 01 kwietnia 2017 09:37

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

Już dziś wieczorem przywitamy naszego rekolekcjonistę ks. Macieja Skórę, który poprowowadzi nas przez czas Rekolekcji. To szczególny czas przede wszystkim intensywnej pracy duchowej KAŻDEGO Z NAS!!  Od nikogo tak wiele nie zależy, aby rekolecje było udane jak właśnie od CIEBIE!

Co zrobić aby dobrze przeżyć REKOLEKCJE?

1) Idź do spowiedzi. Pojednaj się z Bogiem i ludźmi. Wyrzuć śmieci z serca by przyjąć Boga do czytego mieszkania twojej duszy i serca

2) Nauki i Msze święte są właśnie dla CIEBIE, nie zmarnuj tego czasu łaski, często nie rozumiemy czegoś w kwestiach wiary rekolekcje są właśnie po to byś zrozumiał więcej.

3) Po prostu bądź! Łaska Boża działa na każdego jak słońce, które na nas wpływa czy tego chcesz czy nie, jedynie co trzeba zrobić to wyjść z domu.

4) Poproś Boga by pozwolił z każdej nauki zapamiętać choć jedną myśl, nastaw się nie krytycznie, ale pozytwnie. Ktokolwiek i cokolwiek będzie mówił szukaj Pana Boga, na pewno choć jedno słowo dotknie Twojej duszy..

 

 

PLAN REKOLEKCJI

 

NIEDZIELA

- Msze św. według porządku + kazanie rekolekcyjne

- 17:00 Nauka Stanowa dla MAŁŻEŃSTW I RODZICÓW

 

PONIEDZIAŁEK 02.04

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

16:00 Msza św i nauka dla Dzieci

18:00 Msza św i nauka dla wszystkich

19:00 Nauka Stanowa dla Młodzieży

 

WTOREK 04.04

9:00 Msza św i nauka dla wszystkich

10:00 Odwiedziny Chorych

16:00 Nauka dla Dzieci

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

ŚRODA 05.04

8:30 Spowiedź święta

9:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

15.30 Spowiedź dla DZIECI

16:00 Msza św. i nauka dla Dzieci

17:30 Spowiedź święta 

18:00 Msza św. i nauka dla wszystkich

 

W środe złożymy naszą ofiarę dla ks. Rekolekcjonisty

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 54

Valid XHTML and CSS.